Jesień nastała już w pełni. Niestety coraz szybciej robi się szaro za oknem, a dni znaczone są stale padającym deszczem. Wtedy poszukujemy jakiś ciekawych rozwiązań do wspólnej zabawy bez korzystania z elektroniki. Ponownie z pomocą przyszedł nam Kapitan Nauka. W ramach nowości wydane zostały 2 zestawy: Zabawy logiczne dla ucznia oraz Łamigłówki dla przedszkolaka.

Uwielbiam jesień. To czas kasztanów, kolorowych liści na drzewach czy grzybobrania. Kojarzy się z ciepłem ostatnich promieni słońca, kolorami czy pajęczynami skrzącymi się o poranku. Niestety jest to również czas coraz dłuższych nocy oraz ostatnio ciągłych opadów deszczu. W związku z tym nasze aktywności ograniczają się tylko do czterech ścian. Ostatnio sięgnęliśmy po nowości od Kapitana Nauki dedykowane dla uczniów oraz przedszkolaków. Zapraszam do wspólnej zabawy.

Zabawy logiczne dla ucznia

Produkt dedykowany dzieciom w wieku 6-9 lat. W zestawie znajdziemy zagadki, książkę, karty oraz flamaster. Dzięki temu możemy ćwiczyć wiele różnych rzeczy podczas wspólnej zabawy. Dzieci zawsze zaczynają od 20 łamigłówek na dużych, suchościeralnych kartach. Znajdują się tam zadania o różnym stopniu trudności. Znajdziemy np. odnajdywanie pasujących elementów, łączenie w pary, wyszukiwanie wzoru w ułożeniu koralików. Ćwiczymy zatem grafomotorykę oraz koordynację ręka-oko. W zestawieniu 100 zagadek zmagamy się z posiadaną wiedzą, rozwijamy spostrzegawczość, koncentrację oraz popracujemy nad poszukiwanie nie zawsze standardowych rozwiązań. Uzupełnieniem jest książeczka z zadaniami oraz wskazówkami dla rodziców i opiekunów w pracy nad pamięcią oraz spostrzegawczością ucznia. Koszt to 36,90 zł i jest do kupienia TUTAJ.

zabawy logiczne, dla ucznia, dla przedszkolaka, łamigłówki, dla dzieci, zabawa przez naukę, kapitan nauka
zabawy logiczne, dla ucznia, dla przedszkolaka, łamigłówki, dla dzieci, zabawa przez naukę, kapitan nauka

Łamigłówki dla przedszkolaka

Produkt dedykowany dzieciom 3-6 lat. I tutaj znajdziemy w komplecie zagadki, książkę, karty oraz flamaster. Podczas pracy z suchościeralnymi kartami możemy popracować nad koordynacją ręka-oko co pozwoli przygotować przedszkolaka do nauki pisania. Podczas zmagań z 100 zagadek mamy okazję poznać to co nas otacza, ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość czy kreatywność. Dołączona książeczka oprócz dodatkowych zadań dla przedszkolaka zawiera też szereg podpowiedzi dla rodzica jak wspomagać rozwój dziecka w tym okresie. Koszt to 36,90 zł i jest do kupienia TUTAJ.

zabawy logiczne, dla ucznia, dla przedszkolaka, łamigłówki, dla dzieci, zabawa przez naukę, kapitan nauka
zabawy logiczne, dla ucznia, dla przedszkolaka, łamigłówki, dla dzieci, zabawa przez naukę, kapitan nauka

Po co sięgamy po te produkty?

Od dawna Kapitan Nauka towarzyszy nam w nauce przez zabawę. Synowie uwielbiają te produkty i z chęcią sięgają po każdą nowość. Pracuje się z ich pomocą dobrze. Ładne i ciekawe ilustracje przyciągają wzrok dziecka i pomagają mu się skoncentrować. Są na tyle czytelne, że młodsi synowie nie umiejąc czytać domyślają się co muszą wykonać. Lubią też wracać do tego co już zrobili po kilka razy, w czym pomagają suchościeralne karty i flamaster. Poprzez zabawę z Kapitanem Nauką rozwijamy spostrzegawczość, logiczne myślenie, kreatywność, ćwiczymy koncentrację i poszerzamy wiedzę o otaczającym nas świecie. Pozostałe produkty, które mieliśmy okazję zrecenzować znajdziecie TUTAJ.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

9 komentarzy

  1. Od najmłodszych lat towarzyszy nam Kapitan Nauka. Mamy mnóstwo zagadek i fajnych książeczek od nich. Koniecznie muszę dopisać te tytułu do zakupów jesiennych.

  2. Kapitan Nauka- uwielbiamy. Mamy kilka pozycji i każda jest super. Mamy kilka pozycji z zagadkami.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.