Gry na komórce czy komputerze stały się nie tylko domeną dorosłych użytkowników. Również dzieci coraz ciężej po nie sięgają, stąd pojawiają się książki związane z tą tematyką również dla młodszych czytelników. Ostatnio na rynku pojawiły się pozycje o grach Minecraft i Roblox.

Gry komputerowe to nie tylko rozrywka dla dorosłych użytkowników. Dzieci również coraz częściej spędzają czas w wirtualnym świecie, tworzą miasta i planety, angażują się w “życie” postaci. Często poszukują pomocy i podpowiedzi w filmikach na YouTube, choć nie zawsze przekazywane tam treści są sensowne, a język odpowiedni dla młodego odbiorcy. Wiem, że z zapałem do gier walczyć się nie da. Warto dziecko nauczyć mądrze gospodarować czasem i wykorzystywać grę do rozwoju kreatywności czy wyobraźni przestrzennej. Aby mój syn grający również w Minecraft oraz Roblox miał gdzie zaczerpnąć pomysły albo rozwiązania sięgnęliśmy po najnowsze publikacje od Harper Kids.

Minecraft

W temacie tej gry ukazały się 2 pozycje: Minecraft Niesamowite bazy oraz Kroniki Woodsword. Pierwsza z nich to ładnie wydane, kolorowa książka zawierająca zbiór inspiracji i podpowiedzi. Każdy adept tej gry znajdzie tutaj wiele przydatnych wskazówek, pomocnych w budowaniu swojego wymarzonego świata. Budynki tam pokazane robią wielkie wrażenie zarówno wyglądem jak i stopniem skomplikowania. Każdy z nich jest rozpisany na części, dzięki czemu możemy spróbować własnych sił przy jego tworzeniu. Wymienione mamy również niezbędne elementy do jego postawienia. Bardzo szczegółowo opisane są także elementy funkcjonalne budowli co pomoże zastosować takie rozwiązania we własnych budynkach. Już sama forma graficzna zachwyciła syna grającego w tą grę, od razu postanowił spróbować swoich sił w postawieniu najmniej skomplikowanej budowli. Koszt okładkowy tej pozycji to 39,90zł.

minecraft, roblox, gra dla dzieci, gra video, książki dla dzieci, książki o grach
minecraft, roblox, gra dla dzieci, gra video, książki dla dzieci, książki o grach

Druga z książek to oficjalna przygoda postaci z tej popularnej gry. W tej odsłonie historii cała szkoła żyje przygotowaniami do spektaklu. Jednak Po i jego przyjaciele martwią się ukrytym źródłem mocy Króla Przywoływaczy. Wyruszają zatem na jego poszukiwania w groźnych lochach. Niestety podczas wyprawy mają nieodparte wrażenie, że ktoś śledzi każdy ich krok. Książkę fajnie się czyta, w ciekawy sposób opowiada przygody szkolnych przyjaciół – graczy. W środku znajdziemy również czarno-białe ilustracje zarówno z realnego jak i wirtualnego świata. Jak się zakończyła ta przygoda i czy było to wygrana?! Zerknijcie sami 🙂 Koszt okładkowy książki to 29,90 zł.

minecraft, roblox, gra dla dzieci, gra video, książki dla dzieci, książki o grach
minecraft, roblox, gra dla dzieci, gra video, książki dla dzieci, książki o grach

Roblox rocznik 2021

To bardzo kolorowa, starannie wydana pozycja dla młodych graczy. To kolejna z gier, po którą dość często sięga nasz najstarszy syn. W tej książce znajdziemy opisy najlepszych gier na Roblox, poznamy najpopularniejsze zwierzęta czy przeczytamy o podstawowych zasadach i rozwiązanych w grze. oprócz odniesienia do świata wirtualnego są tutaj również zadania do wykonania w samej książce. Można stworzyć własny wymarzony dom, poszukać rozwiązania w labiryntach czy sudoku. Myślę, że to ciekawe połączenie świata gry z zadaniami do wykonania w realu 🙂 Koszt okładkowy książki 32,90 zł.

minecraft, roblox, gra dla dzieci, gra video, książki dla dzieci, książki o grach
minecraft, roblox, gra dla dzieci, gra video, książki dla dzieci, książki o grach

Dziękuję Harper Kids, wszystkie książki do kupienia u wydawcy. Pozostałe pozycje, które mieliśmy okazję recenzować znajdziecie w naszej Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

7 komentarzy

  1. Dla mnie Minecraft to czarna magia. Zupełnie ominął mnie ten fenomen. Moja córka też na razie nie wyraża nim zainteresowania. Podjerzawam jednak, że kiedyś i na nią przyjdzie czas.

  2. Aleksandra Załęska Reply

    Mój syn uwielbia Minecrafta i książki w tym klimacie bardzo lubi 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.