Książki New Adult są kierowane do czytelników ok.18 lat, choć bardzo często sięgają po nie własnie dorośli. Opowiadają one o tematach i problemach związanych z wiekiem dojrzewania, pierwszymi związkami, próbą odnalezienia siebie, tworzeniem się dorosłych relacji. Zapraszam na 3 najnowsze książki New Adult od Wydawnictwa Jaguar.

Przyjmuje się, że książki New Adult kierowane są do czytelników ok. 18 r.ż., jednak okazało się że dorośli równie często po nie sięgają. Znajdziemy w nich zagadnienia związane z wiekiem dojrzewania, z pierwszymi związkami, poszukiwanie siebie oraz swojego miejsca na świecie i w grupie przyjaciół. Nie zawsze książki są słodkie i z happy endem, ponieważ życie młodych ludzi wcale takie nie jest. Znajdziemy tam również tą mroczną stronę człowieczeństwa, próbę zmierzenia się z przeszłością, traumami, odmiennością, nietolerancją czy odrzuceniem oraz samotnością. Takie własnie są 3 najnowsze książki od Wydawnictwa Jaguar, które zagościły w mojej Biblioteczce: Someone new Laura Kneidl, Falling fast Bianca Iosivoni, Dream again Mona Kasten. Ja z chęcią sięgam po taki rodzaj książki, szczególnie ze względu na ten emocjonalny rollercoaster, który każda z nich zawiera.

Falling Fast Bianca Iosivoni

Spośród tych trzech książek to właśnie ta wzbudziła najwięcej emocji. Już sama okładka przyciąga wzrok i szczerze mogę powiedzieć, że jest to jedna z piękniejszych książek na moim regale. Pochłonęłam ją w mgnieniu oka, po prostu wciąga a później okazuje się, że to już ostatnia strona. Po ostatnich akapitach nie pozostaje nic innego niż sięgnąć po kolejną część tej opowieści, inaczej pytania i wątpliwości, z którymi pozostawiła nas autorka nigdy nie zostaną rozwiane.

Bohaterką jest 21-letnia Hailee, która dopiero co rozpoczęła swoją dorosłość. Zawsze była osobą dość zdystansowaną, zamkniętą w sobie, obawiającą się robić rzeczy tak zwyczajne dla jej rówieśników. Przez to była przeciwieństwem swojej siostry bliźniaczki Katie.

Dlaczego wstrzymujemy się z robieniem rzeczy, które są dla nas ważne albo przy których mogłybyśmy się dobrze bawić? Z obawy przed tym, co inni pomyślą? Z obawy przed zrobieniem z siebie pośmiewiska? Wiem tylko, że mam po uszy unikania rzeczy, które dla innych są czymś najzwyklejszym na świecie.”

I ruszyła w świat swoją czerwoną hondą mając na liście robienie własnie takich najnormalniejszych w świecie rzeczy, chciała przeżyć to wszystko czego doświadczają jej rówieśnicy. To była samotna wyprawa mająca na celu zmierzenie się z własnymi obawami, lękami, choć nie powiem, że nie dość ryzykowna. Jedną z miejscowości, którą odwiedzała było miasteczko Fairwood, w którym mieszkał jej przyjaciel Jasper. Poznali się na jakimś forum i zaczęli wspierać się wzajemnie w swojej twórczości. Ta wirtualna relacja przerodziła się w wielogodzinne dyskusje, snucie marzeń i w całkiem realną więź między dwojgiem młodych ludzi. Jednak Hailee nie było dane poznać chłopaka osobiście, ponieważ zmarł przed jej przyjazdem do jego rodzinnej miejscowości. Mogła odwiedzić tylko jego grób oraz dom rodzinny, porozmawiać z jego rodzicami i poczuć się tak blisko niego jak to tylko możliwe spędzając trochę czasu w jego pokoju. Niespodziewanie dla siebie samej poznała również jego przyjaciół i znajomych, którzy przyjęli ją serdecznie. Ta relacja pozwalała jej poznać Jaspera z realnego świata, a im dowiedzieć się wiele o chłopaku, który pisał książkę… Kiedy już miała kończyć tę krótką wizytę w Fairwood jej Honda odmówiła posłuszeństwa i zmusiła ją do dłuższego pobytu w miejscowości. Znalazła tam dorywczą pracę w barze, skromny dach nad głową oraz ludzi, z którymi zaczęła się tworzyć nić porozumienia i nie tylko przyjacielska więź. To oni pokazują jej, ze świat ma sens, czym jest przyjaźń, bezinteresowność czy że zawsze jest szansa na miłość i akceptację. Czy to spowoduje, że ta letnia wyprawa zakończy się dobrze dla dziewczyny, czy odnajdzie to czego zupełnie nie planowała szukać i przekona się, że życie ma sens pomimo wszystko?! Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Inne książki autorki, które recenzowałam znajdziecie TUTAJ.

new adult, powieść dla dorosłych, powieść dla młodzieży, wydawnictwo jaguar, someone new, dream again, falling fast

Someone new Laura Kneidl

Ta powieść również przyciąga swoją okładką czytelnika 🙂 Treść jest zabawna, ciekawa i wciągająca. Zapewnia dobrą rozrywkę podczas przyglądania się losom młodej kobiety stawiającej pierwsze kroki na studiach i z dala od parasola ochronnego zamożnych rodziców. Niby z pozoru jej życie było idealne, bez wielkich zmartwień, problemów, dostanie. Jednak jak się lepiej przyjrzeć pod tą skorupką kryje się kłębowisko problemów.

Po tym jak rodzice prawnicy nie mogą się pogodzić z odmienną orientacją jej brata Adriana i dziewczyna postanawia się od nich wyprowadzić. Co prawda do mieszkania przez nich wynajmowanego, niestety dalej będąc zależną finansowo od nich. Co gorsze studiuje ona prawo zgodnie z ich życzeniem oraz ma obowiązek stawiania się na pokazowych przyjęciach, gdzie odgrywają przykładną rodzinę z wyższych sfer. Okazuje się, że tuż obok niej mieszka Julian, chłopak który został zwolniony z pracy kelnera przez matkę Micah. Chłopak stara się jej unikać, jest zimny i obojętny, przez co coraz bardziej ja fascynuje. Szczególnie, że przez takie zachowanie uniemożliwia jej przeprosiny. Okazuje się, że Julian trzyma na dystans każdego, nie tylko ją. Z czasem nawiązują relację i zbliżają się do siebie. W tym samym czasie konflikt Micah z rodzicami się pogłębia, ponieważ dociera do niej, że do tej pory dbała o zadowolenie wszystkich wokół a nie o to na czym jej zależy, Nigdy nie stawiała swoich potrzeb na pierwszym miejscu. Dodatkowo po śmierci ojca Juliana wychodzą na jaw sekrety, których ten usilnie strzegł przed światem. Czy dziewczyna poradzi sobie w tej całej gmatwaninie problemów, sekretów połączonych z walką o siebie samą?! Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Inne książki tej autorki miałam okazję pokazać Wam TUTAJ.

Dream again Mona Kasten

Ostatnia książka New Adult to kolejny tom serii Again. Lubię powieści tej autorki, ponieważ świetnie się je czyta, dostarczają wiele emocji i próbują pokazać skomplikowane relacje w grupie przyjaciół. Okazuje się, że połączenie dotychczasowych doświadczeń i problemów z wymaganiami stawianymi przez życie i innych ludzi nie jest łatwą mieszanką.

Jude Livingston dla kariery aktorskiej w Los Angeles porzuca dotychczasowe życie oraz swojego chłopaka. Jednak jej marzenie się nie spełnia, a w jednej sekundzie niemal traci ona oszczędności, dumę i marzenia o karierze. Załamana przeprowadza się do brata do Woodshill. Musiała dumę i marzenia schować do kieszeni i rozpocząć znów wszystko od zera. Dodatkową komplikacją okazuje się być sam Blake, którego Jude spotyka w Woodshill. Chłopak nigdy nie pogodził się z ich rozstaniem. Z zabawnego chłopaka stał się złamanym mężczyzną. Ich relacja z przeszłości okazuje się na tyle silna, iż nadal odczuwają oni wzajemne przyciąganie. Ale czy to ponowne wejście do tej samej rzeki nie spowoduje tylko katastrofy? A może taka “odgrzewana” relacja ma szansę stać się czymś mocnym i budującym. Pytanie czy młodzi ludzie są w stanie zaryzykować ponownie, uwierzyć sobie nawzajem i zaufać na tyle aby znów być parą? Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Inne książki tej autorki miałam okazję pokazać Wam TUTAJ.

Dziękuję Wydawnictwu Jaguar za te nowe książki New Adult, które trafiły do mojej biblioteczki.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

6 komentarzy

  1. Przygody czytelnicze, które chętnie podsunę mojej córce pod rozwagę, ona właśnie w tym przedziale wiekowym, w tego typu zainteresowaniach czytelniczych, może wybierze coś dla siebie. 🙂

  2. Dawno nie czytałam takich “młodych” książek, ale czasem miło jest wrócić do emocji sprzed lat. Szczególnie, że przyglądając się im z innej już perspektywy, widzi się zupełnie co innego… Czasem nawet ciekawszego…

  3. New Adult to już chyba nie dla mnie,jestem po prostu na zupełnie innym etapie życia – choć nie wątpię,że czasami nawet dorośli potrafią wynieść z tych książek coś wartościowego.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.