Żar pocałunku to najnowsza powieść Dominiki Smoleń, wydana nakładem Wydawnictwa WasPos. Jaką tym razem historię sprezentowała czytelnikowi autorka? I czy zimowa okładka nie zmroziłam mojego czytelniczego serca w letnie wieczory? Zapraszam 🙂

Z Dominiką Smoleń i jej książkami miałam okazję spotkać się pierwszy raz na mojej czytelniczej drodze. Oczywiście o autorce słyszałam wcześniej, ale jakoś tak wyszło, że Żar pocałunku stał się jej pierwszą książką w mojej Biblioteczce. Byłam ogromnie ciekawa tej naszej wspólnej przygody.

Żar pocałunku

Głownem bohaterem jest Wojtek, dwudziestoletni skoczek narciarski. Autorka zaprasza nas do świata skoczków narciarskich i za kulisy naszej drużyny narodowej. Wojtek jest jednym z członków naszej ekipy oraz synem odnoszącego w przeszłości sukcesy sportowca. To ojciec od początku wpajał mu, że sukces jest najważniejszy i dość twardą ręką prowadził syna do wygranej. Wymagał sukcesów, a porażki powodowały w najlepszym razie traktowanie Wojtka jak powietrze.

Skoczek był naprawdę dobry w sporcie i starał się sprostać wymaganiom sławnego ojca. Odnosił sukcesy i został powołany do kadry na najważniejsze zawody. Niestety nieszczęścia pojawiały się jedno po drugim, najpierw w kadrze zaczął skakać Błażej. Okazał się być jeszcze lepszy od Wojtka, a do tego na “luzie” czy jak kto woli bez spięcia podchodził do tematu odnoszenia zwycięstw. Następnie na konkursie indywidualnym Wojtek nie stawił się na belce startowej, po prostu zaspał. A na koniec podczas jednego ze startów zerwał więzadła krzyżowe, co uziemiło go na dłuższy czas. Na początku Wojtek nie umiał poradzić sobie z tym dramatem, z tą porażką w swoim życiu. Pewnego dnia spotkał się z chłopakami z drużyny w jednym z klubów. Tam Błażej poprosił go o zaopiekowanie się Darią – jego siostra przylatującą do Polski. Niestety on sam był w tym czasie na zawodach w innym kraju.

żar pocałunku, dominika smoleń, WasPos, powieść, polska autorka

Tak zaczęła się fala ciekawych perypetii bohaterów. Daria swoim zachowaniem urzekła Wojtka i udowodniła mu, że w życiu chodzi o coś więcej niż to na czym był do tej pory zafiksowany. Okazuje się, że to co Wojtek uważał za całe swoje życie i definicję swojego jestestwa może być nieistotnym jego elementem. Dopiero teraz doświadcza jaką rolę odgrywa w życiu człowieka miłość, inni ludzie, czerpanie z pełni tego co nas otacza zamiast izolowania się od otoczenia.

Jak to się skończyło?

Niestety nie mogę Wam zdradzić jak to się wszystko ostatecznie potoczyło 🙁 Muszę Wam powiedzieć, że sama książka okazała się bardzo ciekawa i wciągająca. Czyta się ją szybko. Autorka postanowiła opowiedzieć nam tą historię w pierwszej osobie, ale z pozycji Wojtka. To spora odmiana, ponieważ większość ostatnio przeczytanych przez mnie książek to powieści z punktu widzenia kobiety. Postacie są ciekawie wykreowane, a spotykające je przygody zaskakują ni bawią. Skoki narciarskie osobiście bardzo lubię, więc zaproszenie mnie przez autorkę do tego świata było dodatkowym plusem. Koszt okładkowy książki to 37,90 zł .

Dziękuję autorce i wydawnictwu za egzemplarz otrzymany do recenzji.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

9 komentarzy

  1. Wow, nie słyszałam o tej książce, a brzmi bardzo ciekawie! Nigdy nie czytałam powieści z bohaterem – skoczkiem narciarskim, jestem zainteresowana, dzięki za polecenie! 🙂

  2. Dużo teraz o tej książce w internecie i chyba czas, bym sama sprawdziła, jak mi się spodoba.

  3. Czytałam tę książkę, ale na mnie nie zrobiła aż tak wielkiego wrażenia. Oczekiwałam czegoś ciekawszego.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.