W marcu 2020 roku zmienił się obraz naszej szkoły. Z tej tradycyjnej, stacjonarnej przeszła na zdalną lub hybrydową. W tej całej sytuacji uległy zmianie również narzędzia, po które sięgamy w trakcie nauki. Odpowiedzią na taką sytuację jest między innymi portal uczsiezemna.pl.

Marzec tego roku okazał się być testem zrobionym nam przez wirusa. W nowej, jakże odmiennej sytuacji musieli się odnaleźć zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i ich rodzice. Pobudziła nas ona do poszukiwania kreatywnych rozwiązań oraz do zejścia z utartych szlaków postępowania. Szkoła stała się bardziej mobilna, interaktywna, wprowadzono zdalne lub hybrydowe nauczanie. Nie zawsze to było proste… Dodatkowo dystans społeczny, który trwa nadal w Polsce, ograniczył możliwości spotykania się z innymi ludźmi. Jakie rozwiązania w obecnej sytuacji mogą pomóc w nauce naszym dzieciom? 

Nowe technologie

Po marcowym zamknięciu szkół i wprowadzeniu nauczania zdalnego niemal każdy rodzic obawiał się nadejścia września, a wraz z nim nowego roku szkolnego. Zastanawialiśmy się, czy dzieci i młodzież trafią do szkół czy może znów edukacja będzie się opierała na zmienionym modelu pracy. Na szczęście większość uczniów powróciła do szkolnych ławek, kolegów z klasy i w miarę normalnego trybu nauki. Jednak praca na odległość uświadomiła mi, jako rodzicowi, że książka i własna wiedza nie zawsze wystarczają. Czasami z pozoru proste zagadnienia potrafiły sprawić nie mały kłopot. Nie umiałam przekazać posiadanej czy zdobytej przez siebie samą wiedzy. Niejednokrotnie przez natłok zajęć i spraw narastały zaległości, które wciąż musimy nadrabiać. W tej sytuacji olbrzymią pomocą okazała się dla nas wszelkiego rodzaju filmiki, portale edukacyjne, rozmowy video z nauczycielami czy pomoc korepetytorów.

ucz się ze mną, portal edukacyjny, korepetycje online

Ucz się ze mną

Materiał przerabiany w szkole przez dziecko jest obszerny i czerpie z różnych dziedzin. Nie zawsze wszystkie zagadnienia jest w stanie wytłumaczyć mu jego rodzic, nawet z pomocą podręcznika czy posiadanej wiedzy. Do tej pory w takich sytuacjach korzysta się często z pomocy korepetytora. Obecnie niestety niechętnie podchodzimy do spotkań z innymi ludźmi ze względu chociażby na zalecany dystans społeczny i obawę zarażenia się. Nie bez znaczenia jest też czas, który jest na wagę złota. Na wszystkie te problemy odpowiedź znalazłam na nowym portalu Ucz się ze mną. Oferowane rozwiązania ułatwiają naukę uczniom, a rodzicom życie – prościej jest wszystko pogodzić, poukładać życie rodzinne, pracę i naukę.

Z naszej perspektywy największe zalety portalu to:

# platforma jest fantastyczną odpowiedzią na obecną sytuację, pozwala na bezpieczną pracę na odległość. Nie trzeba dojeżdżać, spotykać się gdzieś czy zapraszać kogoś do siebie. Ani tracić czasu na umawianie się, pytanie, kiedy, o której, za ile.

# możemy wybierać spośród ofert nauczycieli z całego kraju, bez ograniczania się do najbliższej okolicy. To bardzo ważne, ponieważ mamy okazję skorzystać z pomocy według własnych potrzeb. Pozwala to na dobranie najlepszego specjalisty w danej dziedzinie czy najbardziej odpowiedniego stylu nauczania w odpowiednim czasie. 

# wirtualna tablica to możliwość pracy na kilka sposobów, możemy rysować, pisać na niej, wymieniać z jej pomocą pliki – rysunki, notatki, schematy, prace domowe. Z korepetytorem uczeń spotkać się może również na czacie czy podczas video. 

# przy wyborze osoby, z której pomocą uczeń ma opanować materiał może się kierować oceną wystawioną nauczycielowi przez innych użytkowników. Sami uczniowie również mają wystawiane oceny pozwalające sprawdzić postępy w opanowywaniu materiału. System ocen jest rewelacyjny.

# dla mnie jako rodzica plusem są również niezbyt wygórowane wymagania sprzętowe czy programowe. Nie musiałam nic dodatkowo instalować czy ściągać na komputer. Portal zapewnia wszystko – od tablicy po wygodne płatności.

Ucz się ze mną to platforma, z której korzystamy i będziemy korzystali. Ma jasne i czytelne zasady współpracy uczeń – nauczyciel. Możliwość wyboru spośród coraz większego wachlarza korepetytorów zapewnia efektywność nauki. Ważne jest dla mnie zdrowie rodziny, a w obecnych czasach zwracam na to jeszcze większą uwagę – więc wybór tej platformy nasuwa się sam 🙂

Powiedzcie jak często sięgacie po nowe rozwiązanie technologiczne w nauce swoich dzieci czy w poszukiwaniu pomocy w odrobieniu zadań domowych, nadrabianiu zaległości? Czy pozwalają one na bardziej efektywną naukę naszych dzieci?

Zdjęcia we wpisie pochodzą z Pixabay.com
ucz się ze mną

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

7 komentarzy

  1. Pewnie nie jest to jedyna platforma, która oferuje tego typu usługi.

  2. U mnie dzieci już same lekcje robią, zatem nie śledzę nowinek form przekazywania wiedzy z zakresu podstawówki czy liceum. Wiem, że chętnie korzystają z filmików na YT, zwłaszcza jesli chodzi o matematykę.

  3. To dobrze, że wpadłaś na trop tej platformy e-learningowej – jest obiecująca.

  4. Dobrze, że są takie medody nauki. W końcu dorośli zaczęli rozumieć, że każdy ma inny sposób i w inny sposób przyswaja wiedzę 🙂

  5. Nie wiem czy to dobrze, że tak człowieka uczy się izolacji od drugiego człowieka. Nie jestem na bieżąco w tematach także szkolnych, więc metody dzisiejszej nauki są mi całkowicie obce.

  6. Z nieba spadłaś mi z tym wpisem! Mam w domu ósmoklasistę, który w tym roku szkolnym przystępuje do egzaminów, a ma spore braki wiedzy… Korepetycje offline kosztowałyby majątek, a z tego co widzę ceny na platformie są duuużo niższe.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.