Nasza Księgarnia to jedno z naszych ulubionych wydawnictw dla dzieci. Miałam okazję już wiele razy pisać o ich nowościach, tym razem mam do pokazania dwie książki: Historia komunikowania się oraz Wielka księga strachu.

Biblioteczka synów powiększa się z miesiąca na miesiąc w dość sporym tempie. Nowości na rynku ukazuje się sporo i ciężko się w tym wszystkim odnaleźć. Tym razem chciałam Wam pokazać 2 książki od naszej ulubionej Naszej Księgarni, które już jakiś czas temu trafiły w nasze ręce. Opowiem Wam o książkach: Historia komunikowania się oraz Wielka księga strachu.

Historia komunikowania się

Jakiś czas temu ukazało się kilka książek, które pokazują dany temat w ujęciu historycznym tłumacząc dane zagadnienie np. Historia kolorów czy właśnie Komunikowanie się. Tym razem autorka Liliana Fabisińska postanowiła pokazać jak to jest z tym porozumiewaniem się między ludźmi. Na początku wszystko było bardzo proste, schematyczne, okrojone do podstawowych komunikatów. Z rozwojem cywilizacji rozwinęły się bardziej skomplikowane metody przekazywania sobie wiadomości. W historii było już pismo obrazkowe, supełkowe, tam-tamy, znaki dymne. Z biegiem czasu pojawiły się zaczątki poczty, wiadomości przekazywano z pomocą zwierząt czy wystrzałem armatnim. Na koniec pojawił się internet oraz sieć komórkowa tak bardzo pomocna w prowadzeniu rozmów i przesyłania wiadomości po całym świecie. Okazuje się, że ta podróż do przeszłości jest bardzo fascynująca, pełna ciekawostek, zwrotów akcji oraz przypadku, który przyspiesza rozwój cywilizacji i technologii. Każde ciekawskie dziecko pochłonie tą świetnie podaną wiedzę w zawrotnym tempie. Koszt okładkowy książki to 59,90 zł.

historia komunikowania się, nie bój się, nasza księgarnia, książki dla dzieci, wielka księga strachu

Wielka księga strachu dla cykorków

Kolejną książką pełną wiedzy i ciekawostek jest pozycja Nie bój się! W tej pozycji znajdziemy informacje na temat tego co to jest właściwie strach, czemu służy, przyjrzymy się koszmarom czy temu czy można być nieustraszonym?! Możemy przekonać się, że każdy się czegoś boi, aczkolwiek nie zawsze jest to samo co u nas i w ten sam sposób. Omówiona jest również złość, która okazuje się być zakamuflowanym strachem. No i czy może być coś takiego jak przyjemny strach??? Książka jest bardzo przyjemna dla czytelnika, stronice i tekst są w różnych kolorach, pojawia się wiele rysunków oraz komiksowych omówień poruszanych tematów. Pozwala to na samodzielne zaprzyjaźnienie się ze strachem nawet przez najmłodszych czytelników. Dzięki tej pozycji dzieci mogą bać się mniej, bo przecież to co znamy przeraża nas mniej lub przestajemy się tego obawiać w ogóle. Można ją czytać na wyrywki, zaglądając do najbardziej interesujących rozdziałów lub od początku kolejno. W oswajaniu strachu czytelnikowi towarzyszy Jurek, z którym możemy się świetnie bawić na kolejnych stronach. Koszt okładkowy książki to 49,90 zł.

historia komunikowania się, nie bój się, nasza księgarnia, książki dla dzieci, wielka księga strachu
historia komunikowania się, nie bój się, nasza księgarnia, książki dla dzieci, wielka księga strachu

Dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia za otrzymane nowości w naszej Biblioteczce. Książki do kupienia u wydawcy.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

9 komentarzy

 1. Dla mojej córki jeszcze za wcześnie na takie książki, ale “Historia komunikowania się” to bardzo fajna pozycja dla mnie 🙂 Są książki, które mogą być czytane przez wszystkie pokolenia, ja bym chętnie właśnie po tę książkę sięgnęła. Ciekawa tematyka.

 2. Uwielbiamy takie książki, które nie tylko zapewniają rozrywkę, ale również dostarczają jakiejś wiedzy. Wyglądają świetnie.

  • Po prostu MAMA Reply

   Obawiam się, że księga strachu zadziałałaby odwrotnie do zamierzonego celu.

 3. Po prostu MAMA Reply

  Zainteresowała mnie Historia komunikowania się. Chętnie sama po książkę sięgnę.

 4. Malgorzata Ostrowska Reply

  Uwielbiamy czytać. Jednak tych książek, które pokazujesz Kasiu nie mamy w swojej kolekcji.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.