Bing, Sula i Pando oraz Flop to postacie z ulubionej bajki synów. Choć mogłoby się wydawać, że są na nią trochę za starzy, wciąż ich ciekawi oraz bawi. Barwne i ciekawe postacie dodatkowo zachęcają do spędzania z nimi wolnej chwili.

Bing – bajka dla każdego dziecka?

Jest kilka kreskówek, do których moi synowie wciąż powracają, choć powinni z nich już wyrosnąć. Jedną z nich jest właśnie Bing. Jest to historia o wesołym króliku i jego przyjaciołach. Główny bohater ma 3 lata i chodzi do przedszkola, gdzie codziennie uczy się nowych rzeczy. Dzięki temu poznaje i próbuje zrozumieć otaczający go świat. Towarzyszami jego zabaw są słoniczka Sula oraz panda Pando. Bajka jest niezwykle pozytywna, pokazuje i przybliża dzieciom świat. Porusza czasami trudniejsze tematy ukazując te dobre, ale i te gorsze zachowania czy postawy bohaterów. Cenię tą bajkę za dobry przekaz. W związku z trwającą wciąż fascynacją tą historią oraz jej bohaterami w naszym domu zagościły już książki czy kolorowanki z Bingiem. Ostatnio również mieliśmy okazję pobawić się wraz z bohaterami w formie czasopisma dla dzieci czy puzzli.

Bing, sula, czasopismo, gazeta dla dzieci, magazyn dla dzieci, konkurs, bajka dla dzieci
Bing, sula, czasopismo, gazeta dla dzieci, magazyn dla dzieci, konkurs, bajka dla dzieci

W 5 numerze znajdziemy kilka zadań wspomagających motorykę typu obrysuj po kropkach element, po śladzie poprowadź daną literę. Dziecko może spróbować swoich sił z sortowaniem elementów, poszukiwaniem podobnych lub takich samych na rysunkach. Na dobranoc możemy przeczytać również 2 historyjki, a w wolnym czasie wspólnie z rodzicami dziecko ma okazję wykonać układ planetarny czy własną telewizję 🙂 Szczególnie ta druga praca zaciekawiła synów.

Bing, sula, czasopismo, gazeta dla dzieci, magazyn dla dzieci, konkurs, bajka dla dzieci
Bing, sula, czasopismo, gazeta dla dzieci, magazyn dla dzieci, konkurs, bajka dla dzieci

KONKURS

 1. Konkurs trwa od 10.09.2020 do 16.09.2020
 2. Organizatorem jest Mama na Tropie. Sponsorem jest Egmont.pl. Będzie nam miło jeśli nas polubicie 🙂
 3. Miło nam będzie, jeśli polubicie i udostępnicie znajomym post konkursowy.
 4. Do wygrania jest 1 nagroda: najnowszy 5 numer magazynu „Bing” oraz zestaw puzzli. Puzzle z bohaterami bajki Bing marki Trefl składają się z 24 elementów, dedykowane są dzieciom powyżej 3 r.ż.
 5. Zadaniem konkursowym jest umieszczenie pod postem konkursowym na FB 4-wersowej rymowanki ze 3 słowami Bing, Sula, puzzle, gazeta. Słowa można dowolnie odmieniać. Pod uwagę bierzemy tylko 4 pierwsze wersy. Liczymy na ciekawe, zabawne i kreatywne pomysły 🙂
 6. Laureat zostanie podany w tym poście w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu. Dane (imię i nazwisko, adres oraz telefon dla kuriera) należy wysłać w wiadomości prywatnej na FB z profilu, z którego została dodana odpowiedź konkursowa w ciągu 7 dni od ogłoszenia zwycięzcy.
 7. Organizator odpowiada za wysyłkę nagród na terenie Polski.
 8. Wszelkie pytania proszę kierować na adres organizatora: kontakt.mamanatropie@gmail.com.
 9. Uczestnicząc w zabawie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności, a dane laureata zostaną wykorzystane w celu przekazania nagrody zwycięzcy.
 10. Organizator zastrzega sobie możliwość przesłużenia terminu zbierania prac konkursowych o 7 dni, jeśli nie będzie min. 10 zgłoszeń.
Bing, sula, czasopismo, gazeta dla dzieci, magazyn dla dzieci, konkurs, bajka dla dzieci
Bing, sula, czasopismo, gazeta dla dzieci, magazyn dla dzieci, konkurs, bajka dla dzieci

*** WYNIKI *** WYNIKI *** WYNIKI ***

Chciałam wszystkim podziękować za udział w naszym wspólnym konkursie. Niestety mogłam wybrać tylko jedną rymowankę, w związku z tym zwycięzcą zostaje:

 • Izabela Kurzątkowska

Gratuluję i czekam na FB na dane do wysyłki.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

6 komentarzy

 1. Przyznam, że nie znam bohaterów, ale moje dzieci już takie duże, zatem nie było okazji zapoznać się. Ale miłośników tej bajki taki konkurs, a zwłaszcza nagroda, z pewnością bardzo ucieszy. 🙂

 2. TosiMamam Reply

  Kiedy pojawił się Bing moja córka była już na takie bajki za duża, ale wiem, że wiele dzieci tego bohatera uwielbia. I wcale im się nie dziwię 🙂

 3. Natalia Majewska Reply

  Udział w konkursie wzięty… Staś uwielbia Binga i puzzle więc może uda się wygrać zestaw na urodziny które 2go października 😀 super konkurs

 4. Urok układania puzzli wciąż we mnie drzemie, od dzieciństwa, ostatnio układam je z rodzicem, w ramach ćwiczenia pamięci, rewelacyjnie się sprawdzają na rozruszanie szarych komórek.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.