Wiele się dzieje w życiu, docieramy co i rusz na zakręty naszych dróg. Podejmujemy decyzje, które rzutują na dalsze możliwości i kroki. Naprawdę różnie to bywa. Często okazuje się, że słowo NIEMOŻLIWE powinniśmy wyrzucić ze słownika. Dziś o pewnym zakręcie w życiu, czyli dlaczego kobiety zdradzają? Natasza Socha szuka na to odpowiedzi w książce Zamrożona.

Ile razy w życiu powiedzieliście już sobie NIGDY W ŻYCIU??? Nie ja, nigdy, niemożliwe – tak reagujemy jako ludzie na różne sytuacje w naszym życiu. Słowa te kojarzą mi się z pewną polską komedią z Danutą Stenką i Joanną Brodzik oraz innymi znakomitymi aktorami. Główna bohaterka nie dopuszczała do siebie myśli, że coś może ją spotkać, że coś może jej dotyczyć. Uwielbiam to, jak jej życie wywrócone do góry nogami nagle układa się w nową, lepszą całość, której nikt na początku drogi się nie spodziewał! Lubicie ten film? Dziś chciałam Wam opowiedzieć o pewnej książce, w której bohaterka niejako nie dopuszcza do siebie żadnej innej możliwości, dziwi się dlaczego kobiety zdradzają….

Zamrożona – Natasza Socha

Natasza Socha to dla mnie synonim wspaniałej opowieści, niełatwych tematów, łez i tony pytań, na które po lekturze trzeba sobie samemu udzielić odpowiedzi. Tym razem autorka postanowiła w książce pod tytułem Zamrożona poszukać odpowiedzi na pytanie – dlaczego kobiety zdradzają?!

dlaczego kobiety zdradzają, powieść dla kobiet, książka dla dorosłych, natasza socha, edipresse książki, powieść polska, zamrożona

Bohaterką książki jest Julia. Ma ona czterdzieści dwa lata, ustabilizowaną sytuację życiową, zawodową i rodzinną. Jest mamą trójkę dzieci, jest żoną stomatologa i nauczycielką. Wiodła życie zwyczajne, poukładane, normalne, można by rzec przeciętne. Zawsze uważała, że “Miłość nigdy nie jest łatwa. Nigdy nie jest idealnie gładka, bez zagnieceń, pomarszczeń, drobnych pęknięć. Owszem, czasem coś zaboli, jakaś tęsknota za tym, że może powinno być inaczej. Tylko czy to “inaczej” zawsze oznacza lepiej?” Nagle w jej poukładanym, ciągnącym się z dnia na dzień życiu coś pęka, coś się pojawia i zaczyna drążyć jak przysłowiowa kropla skałę. Podsłuchała niezbyt cichą rozmowę dwóch kobiet będących w związkach o życiu intymnym poza tymi związkami, o sexie pozamałżeńskim, o potrzebach ciała, których nie zaspokajali ich stali partnerzy. Bardzo ją to zaskoczyło, ponieważ ona właściwie nie lubiła za bardzo sexu, traktowała go jak obowiązek, element małżeństwa. Po tylu latach przecież nie mogła oczekiwać fajerwerków, uniesień, motyli w brzuchu czy wyrzutu hormonów szczęścia… Nie mogła, a może nie pozwoliła sobie na takie oczekiwania, bo nieświadomie przez lata pozwoliła na to, aby w tej sferze była zamrożona. Na początku podążyła wiedziona ciekawością, czego te kobiety tam szukają?! I tak stworzyła sobie konto na portalu randkowym i rozpoczęła swoisty research tematu. Po przeczytaniu wielu nieciekawych wiadomości trafiła na Michała, zaczyna się od słów, od rozmów, wymiany myśli. Okazało się, że potrafią tak godzinami i bardzo często mogliby kończyć za siebie nawzajem zdania. Julia zaskoczona jest, że tak potrafi dzielić się najintymniejszymi sprawami z, jakby nie patrzeć, obcym człowiekiem. Budzą się w niej ukrywane, zamrożone pragnienia, potrzeby ciała, rozkwita. Odkrywa siebie samą na nowo… Czy to pozwoli jej na satysfakcję z życia? Czy ta znajomość wywróci jej życie do góry nogami? Czy ta historia odpowie na pytanie dlaczego kobiety zdradzają? Czego szukają? Dlaczego nie znają swojego ciała, swojej seksualności i czemu czynią z tego temat tabu?

Natasza Socha mnie nie zawiodła. Książkę pochłonęłam nie wiem kiedy, była to bardzo emocjonująca lektura. Uroniłam nie jedną łzę na stronice powieści. Uważam, że warto aby kobiety sięgnęły po tą książkę i zadały sobie kilka pytań. Choć może będą niewygodne, ciężko będzie znaleźć na nie odpowiedź. Mogą się jednak okazać bardzo ważnym krokiem w poznaniu swojej kobiecości. Koszt okładkowy książki to 39,90 zł.

Inne ciekawe książki znajdziecie w mojej Biblioteczce 🙂

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

10 komentarzy

  1. U mnie ta książka leży na półce, ja bardzo lubię tą autorkę i nie mogę się doczekać aż po nią sięgnę 😉 a i kupiłam ją za 10 zł w biedronce

  2. Zdecydowanie książka warta przeczytania, czasem warto poszukać pewnych odpowiedzi w ksiażkach, aby nie szukać ich w życiu osobistym, błądząc niepotrzebnie. Za to właśnie między innymi kocham tego typu pozycje książkowe.

  3. Dużo słyszałam o tej autorce, ale jeszcze nie czytałam żadnej jej książki. Jakoś mnie nie ciągnie do jej prozy.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.