Obecnie pomysły na spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem są na wagę złota. Chcemy zapewnić im dobrą zabawę, nauczyć się czegoś nowego i zająć tak zwyczajnie czas spędzany w czterech ścianach. Dziś zatem zapraszamy na origami z dzieckiem w ramach Akademii Mądrego Dziecka.

Nie wiem jak Wy, ale ja staram się wciąż poszukiwać nowych inspiracji, zabaw i możliwości spędzania wspólnie czasu. Spędzamy go wspólnie dużo, więc aby nie oszaleć próbujemy różnych aktywności. Sięgamy po takie, na które normalnie nie mieliśmy czasu w innych okolicznościach lub też nie starczało nam na nie cierpliwości. Tym razem zachęceni nowościami od Egmont w ramach Akademii Mądrego Dziecka postanowiliśmy zmierzyć się z origami z dzieckiem.

origami z dzieckiem, składanie z papieru, japońska sztuka, pierwsze origami, samolot z papieru, statek z papieru, żaba z papieru, egmont, akademia mądrego dzieckaorigami z dzieckiem, składanie z papieru, japońska sztuka, pierwsze origami, samolot z papieru, statek z papieru, żaba z papieru, egmont, akademia mądrego dziecka

Pierwsze origami z dzieckiem

Muszę Wam powiedzieć, że nigdy nie próbowałam składać origami z chłopakami. Nawet sama w ramach “relaksu” też nie brałam się za tworzenie z papieru. Niestety nie starczało mi na to wszystko cierpliwości. Kiedy Egmont zaproponował w ramach Akademii Mądrego Dziecka cztery książeczki z pierwszymi postaciami z papieru do złożenia postanowiliśmy podjąć się tego wyzwania. I tak oto rozgościły się w naszym pokoju papierowe żaby, kaczki, statki i samoloty.

origami z dzieckiem, składanie z papieru, japońska sztuka, pierwsze origami, samolot z papieru, statek z papieru, żaba z papieru, egmont, akademia mądrego dziecka

W każdej z książeczek znajdziemy wierszyk do przeczytania, 4 arkusze papieru do składania oraz rozrysowaną instrukcję krok po kroku. Historyjka ma wprowadzić dziecko w temat, opowiedzieć co będziemy w późniejszym etapie składali. Forma zapisu w postaci wiersza jest bardzo dobrze przez maluchy odbierana. Następnie każdy wybierał sobie jeden z arkuszy i próbował swoich sił ze składaniem. Instrukcja jest rozrysowana krok po kroku, bardzo dokładna i szczegółowa. Dodatkowy plus to to, że jest w kolorze. Kartki są z jednej strony zielone, niebieskie czy czerwone a z drugiej białe. W połączeniu z kolorową instrukcją pozwala dziecku złożyć daną rzecz czy zwierzę. Oprócz zabawy, origami ma kilka innych zalet. Składanie elementów z papieru pozwala na ćwiczenie motoryki małej, wzmacnia koncentrację czy koordynację oko-ręka. Dzięki temu rozwijamy także u dziecka wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność. Koszt okładkowy książeczki to 19,90 zł.

origami z dzieckiem, składanie z papieru, japońska sztuka, pierwsze origami, samolot z papieru, statek z papieru, żaba z papieru, egmont, akademia mądrego dzieckaorigami z dzieckiem, składanie z papieru, japońska sztuka, pierwsze origami, samolot z papieru, statek z papieru, żaba z papieru, egmont, akademia mądrego dziecka

Próbowaliście kiedyś składać origami z dzieckiem?? Pochwalcie się efektami 🙂 A inne książki z tej serii możecie zobaczyć TUTAJ.

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

10 komentarzy

  1. Całe wieki nie układałam origami. Świetny pomysł na twórcze zagospodarowanie czasu! 🙂

  2. Świetne są te książeczki i łatwo jest to wyjaśnione, ostatnio na zdalnych zajęciach córka miała zrobić ptaszka z origami i instrukcja była tak nie zrozumiała ze nie szło tego zrobić.

  3. Nigdy nie byłam mistrzynią origami, ale układnie prostych wzorów sprawiało mi przyjemność.

  4. Kurczę jakie fajne te książki, a ja ich ostatnio nie wzięłam:( mój 7 letni syn bardzo lubi składać origami. Mamy kilka innych książek w tym temacie i korzysta też z filmików na Youtube.

  5. O ja się pochwalę, potrafie stworzyć żabę. Na inne brak mi cierpliwości.

  6. Gosia Ostrowska Reply

    Zastanawiam się czy je zamówić. Uwielbiamy origami i mamy kilka inbych książek. Te wyglądają super.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.