Czasu mamy ostatnio nadmiar lub zupełnie nie wiadomo czemu czujemy, że jest go za mało. Dzień spędzamy dzieląc go pomiędzy zdalną naukę, dbanie o dom, przygotowywanie posiłków. A to co uda się nam wykraść obowiązkom staramy się kreatywnie spędzać z dziećmi. Dziś zabieramy Was do krainy planszówek, będzie bójka na czytanie i mnożenie!

W ostatnim czasie, staram się na dość małej przestrzeni być ze sobą rodzinnie i kreatywnie. Sięgamy po prace plastyczne, których przykłady zagościły ostatnio na blogu. I możecie mi wierzyć, że chłopcy tak się wciągnęli, że jeśli starczy nam materiałów to nie jedne inspiracje zagoszczą jeszcze na blogu. Czytam sporo, ale to raczej wieczorami. W dzień, o ile pozwala nam na to czas, sięgamy również po planszówki. Wtedy wybieramy te, które bawią, wspomagają kreatywność, ale i uczą czegoś nowego 🙂 Dziś w poście Bójka na czytanie oraz Bójka na mnożenie -gry nowości od Edgard Games.

bójka na czytanie, bójka na mnożenia, edgard games, kieszonkowsce, gry dla dzieci, nauka przez zabawę

Bójka na czytanie

Pierwszą z nowości jest właśnie Bójka na czytanie. Jest to gra  dla dzieci powyżej 6 r.ż., dla 2 do 4 graczy, o rozgrywce ok. 10-20 minutowej. Jest to zgrabna gra w postaci 105 kolorowych kart do zabawy w naukę czytania. Rozgrywka oparta jest na metodzie sylabowania. Mamy 3 poziomy trudności:

  • łatwy z wyrazami z jedną lub dwoma sylabami, z sylabami otwartymi
  • średni z wyrazami z dwoma sylabami, z sylabą zamkniętą oraz z trzema sylabami
  • trudny z wyrazami z głoskami i polskimi znakami diakrytycznymi (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż)

Gra ma bardzo ciekawą przyciągającą wzrok gracza grafikę. Na kartach znajdują się kolorowe słowa oraz ilustracje zwierząt i przedmiotów znanych dzieciom z otoczenia. Możemy się nimi bawić wraz z całą rodziną korzystając z 3 sposobów. Na początku nauki czytania możemy po prostu przeczytać jedno ze słów na wyłożonej na stole karcie i poprosić dziecko, aby je wyszukało. Pierwszy z graczy, który je odnajdzie zabiera tą kartę. Inny sposobem jest wyłożenie dwóch dowolnych kart na stół, a każdy z graczy ma za zadanie odnaleźć 2 takie same elementy, mogą to być 2 rysunki, rysunek i słowo lub 2 słowa. Osoba, która pierwsza wskaże rozwiązanie zabiera obie karty. Rozgrywką, która nam szczególnie przypadła do gustu jest “Na środku”. Wykładamy 1 kartę na środku, a pozostałe z danego koloru po równo rozdajemy graczom. Układamy je w stosie, obrazkiem do dołu. Na sygnał każdy odwraca kartę ze stosu i musi jak najszybciej znaleźć element wspólny z kartą leżącą na środku. Najszybszy gracz kładzie swoją kartę na środek stołu, a wygrywa ten kto pozbędzie się ich jak najszybciej. Ta planszówka gwarantuje szybką, emocjonującą rozgrywkę i naukę przez zabawę w ciekawej graficznie formie. Cena okładkowa gry to 39,90 zł i jest do kupienia na stronie Edgard Games.

bójka na czytanie, bójka na mnożenia, edgard games, kieszonkowsce, gry dla dzieci, nauka przez zabawę

Bójka na mnożenie

Pierwszą z nowości jest właśnie Bójka na mnożenie. Jest to gra  dla dzieci powyżej 8 r.ż., dla 2 do 6 graczy, o rozgrywce ok. 10-20 minutowej. Jest to zgrabna gra w postaci 105 kolorowych kart do zabawy w naukę mnożenia. Rozgrywka pozwala na ćwiczenie umiejętności związanych z mnożeniem, daje możliwość nabrania swobody w liczeniu. Tutaj również mamy 3 poziomy kart: pierwszy to zakres mnożenia 1-5 oraz przez 10; drugi to 6-9; a trzeci w zakresie 1-10. Dodatkowo gra zawiera karty z tabliczką mnożenia, które pomagają utrwalić wiedzę. Karty zawierają kolorowe zapisy działań mnożenia oraz iloczyny. Zaproponowane są 3 sposoby zabawy z dzieckiem z pomocą tej gry. Na początku nauki warto odwracać jedną kartę z najłatwiejszego zestawu i przez jednego z graczy podawane jest działanie mnożenia. Zadaniem pozostałych jest podanie poprawnego wyniku i jak najszybsze odszukanie go na leżącej karcie. Możemy wyszukiwać np. elementy tworzące parę na dwóch wylosowanych kartach, przy czym parę tworzą dwa takie same działania, działanie i wyniki lub dwa takie same wyniki. Najszybszy z graczy zabiera karty ze stołu. Ostatnim sposobem jest nasz ulubiony z Bójki na czytanie, czyli odnalezienie elementów wspólnych z leżącą kastą na środku. Zdecydowanie jest to najszybsza i najbardziej ekscytująca z rozgrywek. Cena okładkowa gry to 39,90 zł i jest do kupienia na stronie Edgard Games.

bójka na czytanie, bójka na mnożenia, edgard games, kieszonkowsce, gry dla dzieci, nauka przez zabawę

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

13 komentarzy

  1. Aleksandra Załęska Reply

    Bójka na czytanie to gra dla mojego syna, który właśnie jest na etapie nauki czytania. Super sprawa 🙂

  2. Teraz takie gry są na wagę złota. Wyszło jak wygląda program nauczania w zerówce i na rodzicach spoczął ciężar nauki dzieci, mamy różne pomoce do nauki czytania i liczenia, ale te karty bardzo mi się podobają 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.