Niemal z dnia na dzień rośnie stos książek na stoliku koło mojego łóżka, które czekają na przeczytanie lub są już przeze mnie zaczęte. Chyba każdy zapalony podróżnik między wersami ma taką książkową wieżę?! Dziś chciałam Wam pokazać 2 książki, które jakiś czas temu trafiły w moje ręce. Są to Bez zobowiązań oraz Nocturna – dwie nowości od Wydawnictwa Jaguar.

Macie takie miejsce w swoim domu, gdzie czekają cierpliwie wszystkie książki na przeczytanie? Ja mam cześć na stoliku przy łóżku, a część na regale w pokoju. Czasami synowie śmieją się, że kiedyś mnie ta wieża z książek w nocy przygniecie podczas snu. Dlatego mając trochę więcej czasu w tym momencie gdy świat zwolnił bieg, staram się zmniejszyć ten stos. Dziś zatem postanowiłam Wam pokazać dwie nowości od Wydawnictwa Jaguar, które ostatnio trafiły do mojej Biblioteczki. Są to Bez zobowiązań Pauliny Wysockiej-Morawiec oraz Nocturna Mayi Motayne. Ktoś może pomyśli, że to spory rozstrzał tematyczny, ale tak jak kobieta zmienną jest tak samo zmienia mi się potrzeba czytelniczej duszy co do gatunku literatury 🙂

Bez zobowiązań Paulina Wysocka-Morawiec

Pierwszą z nowości jest Bez zobowiązań – debiut literacki Pauliny Wysockiej-Morawiec. Historia wydaje się tak zwyczajna, tak normalna, że czujemy iż mogła się wydarzyć każdemu z nas. Ot młoda dziewczyna – Majka przyjechała na studia do dużego miasta i zamieszkała w akademiku. Podjęła się pracy w pubie, aby dorobić coś do otrzymywanego stypendium. Przyjechała chcąc zrobić pewnego rodzaju nowe otwarcie swojego życia, to co zostało za nią w rodzinnym mieście jest gorzkim i wręcz przerażającym doświadczeniem. Majka dobrze trafia, jeśli chodzi o ludzi w nowym mieście. Zaprzyjaźnia się z chłopakami, z którymi pracuje w pubie oraz swoją współlokatorką z akademika. Na jednej z imprez studenckich poznaje nieco starszego od siebie chłopaka – taksówkarza, który bez ogródek i żadnych zbędnych ceregieli pyta ją czy idą do niego czy do niej… To pytanie powinno skończyć ich wspólną zabawę, sugerując pogrzebanie szans na cokolwiek. Jednak los ponownie ich ze sobą styka, coś jednak iskrzy, panuje dziwna chemia. Dziewczyna, pomna na swoje złe doświadczenia, składa Kubie propozycję związku bez zobowiązań… Ustalają, że skonsumują swoją relację po 10 randkach… Dzięki temu mieli wylądować w łóżku z osobą, którą choć trochę lepiej znają… Ma być bez uczuć, miłości, motyli w brzuchu i innych romantycznych bzdetów.

bez zobowiązań, paulina wysocka-morawiec, nocturna, maya motayne, książka dla dorosłych, wydawnictwo jaguar

Książkę czyta się lekko, choć początek trochę mi się dłużył. Cieszę się, że nie odłożyłam jednak tej książki na półkę, ponieważ finał zaskoczył mnie totalnie. No cóż nie wszystko musi być happy endem. Historia bardzo obfitująca w różne wątki, bo mamy tutaj dziewczynę zaczynającą życie w dużym mieście, jej straszną przeszłość z którą mierzy się nadal sama. Mamy młodego mężczyznę z kłopotami w domu i zranionym sercem, lubiącego się zabawić bez zobowiązań. Mamy też zobowiązania, które nagle dopadają Kubę… Myślę, ze to całkiem udany debiut literacki. Koszt okładkowy książki to 37,90 zł.

Nocturna Maya Motayne

Drugą z nowości też jest debiut literacki, a mianowicie Nocturna Mayi Motayne. Tym razem jednak nie jest to romans czy obyczajówka, a fantasy. Książka przyciąga już samą okładką, obiecując ciekawe wnętrze. I nie zawiodłam się na tej obietnicy 🙂 W środku znajdziemy świat, w którym każdy jest obdarzony jakimiś magicznymi zdolnościami. Niestety na rozwijanie tych zdolności w ramach szkół stać tylko najbogatszych. Poznajemy Alfiego – młodego następcę tronu Kastalanii, który oprócz studiowania tajników magii ma wrodzony talent w tym kierunku, czyli propio.  U niego jest to dar widzenia magii oraz dostosowywania własnej do tej otaczającej. Spotykamy również młodą kobietę Finn, która jest złodziejką podróżującą po kraju. Jej naturalnym darem jest zmiennokształtność. Dwa jakże różne od siebie światy obojga młodych ludzi autorka postanowiła skrzyżować. Niestety efektem jest uwolnienie magii mroku. Czy tych dwoje może przeciwstawić się temu co nadchodzi? Czy uda im się powstrzymać ciemność?

Książka wciąga swoja wartką akcją i fajnymi opisami. Postaci nie da się nie polubić. Pomysł na samą historię jest ciekawy. Autorka fajnie ukazuje walkę dobra ze złem, konsekwencje działań podjętych przez bohaterów. A są to czasami bardzo poważne konsekwencje! Świat wykreowany przez Maye jest łatwy do zrozumienia, co nie zawsze zdarza się w książkach z gatunku fantasy. Nie raz zdarzyło mi się zgubić w gąszczu szczegółów, światów i zawiłości postaci… Koszt okładkowy książki to 39,90 zł.

Czytaliście, którąś z tych książek? A może macie coś ciekawego do polecenia? Czekam na Wasze sugestie!

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

4 komentarze

  1. Po pierwszą książkę chętnie bym sięgnęła – chociażby dla poznania innej perspektywy, bo temat znajomości bez zobowiązań nigdy dla mnie nie istniał. Fantasy natlmiast to zupełnie nue moje klimaty.

  2. Bardzo od dłuższego czasu ciekawi mnie “Nocturna” , mimo że na co dzień nie sięgam raczej po takie klimaty. Chciałabym ją przeczytać 🙂 Pierwsza z książek raczej nie przypadłaby mi do gustu.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.