Miłość jedno z najważniejszych uczuć tudzież emocji w naszym życiu. Często staje się wyznacznikiem naszych działań, zmienia nas samych, a w jej obliczu nasze zachowania są nie do końca możliwe do przewidzenia. Są różne oblicza miłości również w tzw. literaturze kobiecej. Dziś o dwóch niemal skrajnych wizjach tej emocji.

Emocje targają ludzkim życiem. Często spogląda się właśnie na kobietę, jako na kłębek emocji, które napływają i oddalają się jak fala hormonów. Autorzy książek z kręgu tzw. literatury kobiecej postanowili także poświęcić sporo miejsca królowej uczuć. Opisują różne oblicza miłości czy jej poszczególne odcienie. Dziś jednak chciałam Wam pokazać 2 książki, moim zdaniem skrajnie pokazujące jej wizje.

Złe miejsce K.N.Haner

Złe miejsce jest otwarciem nowej serii – Niebezpieczni mężczyźni. Nie pierwszy raz mam okazję pokazać Wam książkę tej polskiej autorki piszącej o kobietach, dla kobiet. Nie jeden raz Kasia zabrała mnie w podróż do świata, którego nie jestem częścią w realu. Tym razem również nie zawiodła. Bohaterami książki są Blaire oraz Phix i David. Wraz z każdą stroną i akapitem wchodzimy coraz głębiej w świat dużych pieniędzy, narkotyków, ciemnych interesów, sexu czy przemocy. Blaire jest córką bogatego i wpływowego biznesmena. Choć zamiast jego miłości czy prawdziwych ojcowskich uczuć otrzymuje tylko twarde wychowanie gdzie wszystko okazuje się być kwestią ceny i biznesowym układem. Jako dorosła kobieta otrzymuje pracę w rodzinnej firmie, ale jej zadaniem jest nakłanianie potencjalnych kontrahentów do zawierania umów na każdy możliwy sposób. Jej uroda i ciało stają się zazwyczaj kartą przetargową. Wybierając się do kolejnego biznesmena, aby w łóżku zachęcić go do współpracy ulega wypadkowi i zostaje porwana przez mafię. Trafia do podziemi i jednej z cel w siedzibie samca alfa Phixa i jego ekipy. Aby przetrwać zostaje jego kolejną partnerkom, choć ich układ wcale nie oznacza sexu od pierwszego wieczoru. Blaire, jeśli chce to przetrwać i coś ugrać zaczyna grać w ramach narzuconych jej reguł i przyznanych możliwości ruchu. Jednak na scenie pojawia się David, będący najbardziej zaufanym ochroniarzem Phixa. On również postanawia wziąć udział w tej przepychance wpływów i możliwości, postanawiając posiąść za wszelką cenę piękną Blaire. Jak to wszystko się skończy, wierzcie mi w 2 wieczory dotrzecie do końca. Książka wciąga, sprawia że nie czujecie upływu czasu i nie możecie się od niej oderwać. Miejscami czyta się ją z wypiekami na policzkach, częściej jednak stąpamy bardzo ostrożnie poprzez mrok tej ciemnej strony ludzkiego świata. Już nie mogę się doczekać kolejnej odsłony tej serii 🙂 Koszt okładkowy książki to 39,90 zł. Inne książki tej autorki znajdziecie TUTAJ.

tylko bądź przy mnie, wydawnictwo jaguar, powieść dla kobiet, literatura kobieca, laura kneidl

Tylko bądź przy mnie Laura Kneidl

Jest to druga odsłona historii Luki i Sage. Poprzednią część miałam okazję prezentować Wam TUTAJ. Tutaj znajdziemy zupełnie różne oblicza miłości w stosunku do powyżej opisywanej pozycji. Dwójka młodych ludzi zakochany w sobie nawzajem, ucząca się dopiero znaczenia tego uczucia w swoim życiu przeżywa emocjonalny rollercoaster. Niestety przeszłość, którą niby pozostawili za sobą postanawia ponownie z impetem 35-tonowego tira rozjechać całą tą relację. Pomimo rozstania, złamanego serca i wielu gorzkich, wypowiedzianych aby skrzywdzić słów ich serca wiedzą swoje. Nie potrafią o sobie nawzajem zapomnieć, ich ścieżki splatają się poprzez wspólnych znajomych, uczelnię czy codzienne sytuacje. Luka postanawia pierwszy wyciągnąć dłoń do Sage i prosi ją, aby ponownie wróciła do jego mieszkania, na kanapę w salonie, którą do tej pory zajmowała. Pomimo przytłoczenia złymi doświadczeniami przeszłości dziewczyna postanawia zaufać swoim uczuciom i emocjom i wraca do domu i życia Luki oraz jego siostry. Czy uda się jej poukładać to co nie pozwoliło być w pełni z Luką, czy rozwiąże się ten koszmar, który wciąż czai się w cieniu? Czy rzeczywiście uczucia, emocje i serce ma racje w wyborze prawidłowej ścieżki postępowania? Zapraszam Was na łamy tej powieści, z wielką przyjemnością śledziłam losy tej dwójki marząc aby w końcu im się udało. Nie można przecież ich nie lubić i nie kibicować im w uporaniu się z przeszłością. Koszt okładkowy książki to 39,90 zł.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

2 komentarze

  1. Ja kiedyś zaczytywałam się w książkach Nory Roberts (jeśli chodzi o literaturę kobiecą), ale mi przeszło – wszystkie były identyczne (on niby chamski, ale jednak fajny, tajemnica w tle i koniec).
    Bardzo polecam książki Meg Cabot (boy next door itd) dla kobiet, są przezabawne i naprawdę przyjemnie się je czyta 🙂

    • MamaNaTropie Reply

      Nie znam autorki, ale dziękuję za rekomendację. Z wielką przyjemnością sięgnę po coś innego 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.