Jeśli wraz ze swoimi dziećmi kochacie opowieści o ludziach i zwierzętach to koniecznie sięgnijcie po tą pozycję. Jeśli chcecie móc doświadczyć w pięknej oprawie łączącej te dwa światy wielkiej przyjaźni to też jest to właściwa pozycja. Zapraszam na piękną podróż, na Powrót wieloryba.

Ostatnio dotarła do naszej Biblioteczki dziecięcej nowość od Znak Emotikon. Jest to kolejna książka, której autorem jest Benji Davies, mieszkający w Londynie twórca animacji i autor książek oraz ilustracji dla dzieci. Stara się on poruszać w swoich opowieściach tematy niełatwe, a zarazem wart zrozumienia przez dzieci. Poprzednie jego książki to Lato u babci, Cudowna wyspa dziadka czy Mój wieloryb. Tym razem jako czytelnicy jesteśmy zaproszeni na Powrót wieloryba.

Powrót wieloryba Benji Davies

W nasze ręce trafiła książka o dość sporym formacie. Dzięki temu z powodzeniem operowały nią moje dzieci wieczorem przed snem. Już od okładki możemy podziwiać piękne ilustracje, o żywych kolorach, delikatnych liniach i fajnym cieniowaniu tworzącym głębię obrazu. Za pierwszym razem po prostu przejrzeliśmy książkę, podziwiając wymalowaną obrazami opowieść. Wieczorem kiedy nastał czas czytania do snu najstarszy z synów przeczytał nam to opowiadanie do poduszki.  Było to możliwe ponieważ historia zapisana jest dużymi literami, a na każdej ze stron jest maksymalnie po kilka zdań.

powrót wieloryba, benji davies, książka dla dzieci, książka o przyjaźni, literatura dziecięca, znak emotikon

Bohaterem książki jest Noi, mały chłopiec mieszkający z tatą i sześcioma kotami nad brzegiem morza. Poprzedniego lata chłopiec uratował wieloryba wyrzuconego przez fale na plażę. Od tamtej pory Noi tęsknił za zwierzęciem, którego stał się przyjacielem. Często podczas spacerów czy różnych wypraw wiele elementów otoczenia przypominało mu kształtem uratowanego ssaka. Jednak za każdym razem okazywało się, że nie był to jego morski przyjaciel. Kiedy zima zaczęła skuwać lodem brzegi morza tata Noiego postanowił po raz ostatni wypłynąć na połów ryb. Długo nie wracał więc chłopiec wyruszył na jego poszukiwanie…. Czy w tą mroźną noc, na środku oceanu pojawi się przyjaciel Noiego i czy pomoże chłopcu w poszukiwaniach i powrocie do domu? I tak zaczęła się przygoda….

powrót wieloryba, benji davies, książka dla dzieci, książka o przyjaźni, literatura dziecięca, znak emotikon

Jest to piękna opowieść o przyjaźni chłopca i wieloryba, podszyta wielką obawą o najbliższego członka rodziny. Historia pokazuje, że nawet mały człowiek, będący dzieckiem może zostać bohaterem.  Koszt okładkowy książki to 39,99 zł. Polecamy ją Wam serdecznie!

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

13 komentarzy

  1. Anna Kozakiewicz Reply

    Tkie książki lubimy najbardziej, muszę koniecznie kupić do naszej biblioteczki

  2. Tego typu książki mówiące o przyjaźni powinniśmy mieć w każdej domowej biblioteczce!!! koniecznie musimy i my ja mieć!

  3. Gosia Ostrowska Reply

    Piękne wydanie. Cudna książka z pięknymi ilustracjami i bardzo wartościową treścią.

  4. Kocham tę książkę. Jest wspaniała! Idealna na prezent dla bliskiego nam dziecka.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.