Dzieci wciąż zasypują dorosłych pytaniami o otaczający świat, o jego działanie, zasady, historię. Kto nigdy od malucha nie usłyszał sławetnego “Dlaczego?”. Aby sprostać tej wielkiej potrzebie odkrywania i zrozumienia często sięgamy po książki z ciekawostkami dla dzieci. Dziś właśnie recenzja 3 takich pozycji.

Wydaje mi się, że dzieci są jednymi z najbardziej ciekawych świata istot na ziemi. To one z uwagą przyglądają się wszystkiemu dookoła, próbują zrozumieć jak to działa i dlaczego tak a nie inaczej. Chcą znać każdego zwierzaka na naszej planecie i nie wiedzieć czemu najbardziej pasjonują je te prehistoryczne, dawno wymarłe dinozaury. Nie zawsze jako rodzice jesteśmy w stanie sprostać gradowi pytań i dociekliwości naszych pociech. Z tego powodu sięgamy po książki z ciekawostkami dla dzieci. Tym razem mam dla Was 3 pozycje od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Atlas cudów świata

Jest to kolejna pozycja z serii Atlas przygód, która trafiła do naszej Biblioteczki. Jest to bardzo duży format książki, z którym zazwyczaj moi synowie rozkładają się na podłodze i podziwiają. Tym razem mieliśmy okazję podróżować po wielu zakątkach świata. Podziwialiśmy zarówno dzieła rąk ludzkich jak i matki natury. Autorzy zaprosili nas aż w 31 takich miejsc. Wspinaliśmy się na Mount Everest czy zanurzaliśmy w Rowie Mariańskim. Mieliśmy okazję spacerować zakamarkami Zakazanego miasta czy ostatnio zniszczonej pożarem Sagrada Familia w Hiszpanii. Każda ze stron jest bogato i pięknie ilustrowana oraz zawiera wiele ciekawostek. To je przecież dzieci chłoną najbardziej! Ta pozycja będzie nie tylko piękną ozdobą dziecięcej biblioteczki, ale i możliwością wspólnego podróżowania po świecie bez wychodzenia z domu. Koszt okładkowy książki to 59,90 zł.

atlas cudów świata, nasza księgarnia, seria atlas świata, książki dla dzieci, książka dla dzieci, nasza księgarnia, atlas cudów, zabytki, ciekawostki

Historia kolorów

Czy zdawaliście sobie sprawę, że kolory mają jakąś historię… A może to historia świata jest naznaczona różnymi barwami?! Ta pozycja bardzo mnie zaintrygowała i sięgnęłam po nią jako pierwszą spośród otrzymanych książek z ciekawostkami dla dzieci. Nie zdawałam sobie sprawy, że historię świata można postrzegać poprzez barwy. Autorzy tej książki dla dziec postanowili zaprosić nas na spacer po świecie kolorów i ich odcieni. W środku odkryjemy sposoby pozyskiwania poszczególnych barwników. Dowiemy się jakimi szlakami rozprzestrzeniały się kolory po Ziemi i dzięki komu. Niektóre z barw bywały modne i zapominane, aby zostać odkrytymi na nowo. Autorzy odkryją przed dziećmi również kilka kolorowych zagadek, czyli dlaczego pewna rzeka w Chicago co roku robi się jasno zielona lub że kiedyś do zafarbowania jednej togi używano tysięcy ślimaków morskich. Koszt okładkowy książki to 34,90 zł.

historia kolorów, nasza księgarnia, książka dla dzieci, ciekawostki, barwna historia świata

Tak wiele rzeczy – So many things

Jest to barwnie ilustrowana książka dwujęzyczna, tzn. polsko-angielska. Autorzy postanowili dzieci zapoznać z nazewnictwem w obu językach rzeczy otaczających nas na co dzień., choć nie tylko. Na kolejnych stronach znajdziemy ubrania, potrawy, owoce, warzywa, narzędzia, zwierzęta. Zapraszają oni czytelnika do rozejrzenia się po najbliższym otoczeniu w mieście, w domu czy szkole. Warto pamiętać, że dzieci mają wielką łatwość w przyswajaniu sobie języków obcych, więc książka może stanowić dużą zachętę do ich nauki. Już sama znajomość pojedynczych słów napawa przedszkolaka dumą 🙂 A dla starszaków może stanowić ciekawą formę powtórki opanowanego słownictwa. Koszt okładkowy książki to 31,40 zł.

tak wiele rzeczy, książka dla dzieci, książka polsko-angielska, książka dwujęzyczna, nasza księgarniaso many things, książka dwujęzyczna, książka dla dzieci, nasza księgarnia

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.