Jako rodzice zastanawiamy się po co sięgnąć, aby w atrakcyjny dla dziecka sposób wspomagać jego rozwój. Otaczamy je kolorami, kształtami, strukturami. Przy nieco starszych staramy się sięgać po różnorakie techniki na trening umysłu dziecka. Tym razem chciałam Wam pokazać pewne 100 zabaw.

Staram się sięgać z synami po najróżniejsze metody tworzenia kreatywnego świata. Poprzez wędrówki śladami czytanych wersów, przez planszówki po zadania wykonywane wieloma technikami plastycznymi. Każde z nich na różnym poziomie wspomaga trening umysłu dziecka. Tym razem mieliśmy okazję wykorzystać zarówno wiedzę, jak i umiejętności manualne przy korzystaniu ze 100 zabaw wydanych przez Kapitana Naukę.

100 zabaw – trening umysłu dziecka

Ostatnio Kapitan Nauka wydał 3 zestawy zawierające 100 zabaw pozwalających na trening umysłu dziecka:

  • z królikiem Kazikiem 4-5lat
  • z robotem Eliotem 4-5lat
  • z koparką Barbarką 5-6lat

W środku każdego z zestawów znajdziemy 30 dwustronnych, kolorowych, zmazywalnych kart. Na każdej ze stron znajdziemy 1 zadanie do wykonania. Dodatkowo opakowanie zawiera flamaster suchościeralny oraz książkę zawierającą dodatkowe 40 zadań 🙂  Dla mnie jedną z wielkich zalet tych zestawów jest ich wytrzymałość na młodych adeptów wiedzy oraz wielokrotność użycia! Tak przygotowani zaczynamy więc naukę przez zabawę.

100 zabaw, trening umysłu, edukacja dla dzieci, zabawy edukacyjne, kapitan nauka

Nauka przez zabawę

A cóż znajdziemy w środku? Na każdej karcie mamy kolorowe zadania do wykonania dla dziecka lub wraz z nim. U Kazika możemy nauczyć się liczyć w zakresie do 10, popracujemy nad rozwojem mowy, spostrzegawczości oraz myślenia logicznego. Kazik zaprosi nas w celu zdobycia tych wszystkich umiejętności do ogrodu i znajdującego się tam świata roślin i zwierząt. Eliot poprowadzi nas szlakiem planet i gwiazd znajdujących się nad naszymi głowami. Dzięki temu znów w ramach 0-10 poćwiczymy liczenie, przygotujemy się do nauki czytania i pisania ćwicząc motorykę. Koparka Barbarka zaprosi nieco starsze dzieci do wspólnej zabawy w świecie maszyn, sprzętów i miasta. Dziecko będzie miało okazję popracować nad dzieleniem wyrazów na sylaby i głoski, liczyć w zakresie do 10 czy ćwiczyć grafomotorykę. Poćwiczy również klasyfikację przedmiotów znajdujących się w zadaniach.

Moi synowie z chęcią zajęli się wykonywaniem otrzymanych zadań. Niektóre z zadań były bardziej problematyczne dając nam sygnał, że nad nimi trzeba popracować. A niektóre wykonywali z wielką łatwością wykazując się dużą biegłością w danym zakresie. To, że zestaw zawiera pisak i można wielokrotnie wykorzystywać daną kartę do wspólnej pracy jest wielką zaletą produktu. Polecamy go zatem do wspólnej nauki przez zabawę.

100 zabaw, trening umysłu, edukacja dla dzieci, zabawy edukacyjne, kapitan nauka

Każdy zestaw edukacyjny jest w cenie okładkowej 35,90 zł, do kupienia również w wielu promocjach TUTAJ.

Inne gry, książki oraz produkty edukacyjne od Kapitana Nauki, które mieliśmy okazję Wam prezentować znajdziecie TUTAJ.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

12 komentarzy

  1. Aleksandra Załęska Reply

    Świetne są te zestawy 🙂 Uczą i bawią jednocześnie 🙂 To najlepszy sposób na naukę 🙂

  2. Również polecam te zestawy, dają mnóstwo różnych możliwości i zajmują dziecko na długi czas. Poza rozwiązywaniem zadań w domu zabieramy je też na wyjazdy, w podróży sprawdzają się równie dobrze 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.