Czasami zastanawiamy się po jaką książkę sięgnąć wieczorem, chcąc czytelniczym rytuałem zakończyć z dzieckiem dzień. Propozycji w księgarniach jest całkiem sporo, więc ciężko się zdecydować. Dziś chciałam Wam pokazać 2 książki od Wydawnictwa GREG – Wiersze na dobranoc oraz Mądre bajki.

Po jakie książki sięgacie wieczorami, chcąc zakończyć dzień rytuałem czytelniczym? Macie jakieś ulubione, które umilają Wam te chwile od dłuższego czasu czy może wraz z kolejnymi nowościami sięgacie po następne pozycje? My mamy kilka takich, do których wracamy często, ale z wielkim zainteresowaniem synowi witają kolejne nowości wydawnicze w naszej Biblioteczce. Dziś chciałam opowiedzieć Wam właśnie o takich nowych książkach od Wydawnictwa GREG: Wiersze na dobranoc autorstwa Urszuli Kamińskiej oraz Mądre bajki Agnieszki Antosiewicz.

Kołysanki. Wiersze na dobranoc

W środku znajdziemy 57 wierszy – kołysanek na dobranoc. Urszula Kamińska postanowiła pomóc rodzicom, którzy mają problemy z rozbrykanymi maluchami niechcącymi wieczorem zasnąć. Na barwnych stronach znajdziemy sporo krótkich, rymowanych historyjek, które z łatwością przykują uwagę każdego dziecka. Świetnie się je czyta, są ciekawe i odpowiednie zarówno dla mniejszych jak i nieco starszych pociech. Wraz z synami uwielbiamy podążać do krainy snów, do której zaprasza nas autorka Kołysanek. Z wielką ciekawością czekamy jakie cuda zilustruje nam ona z pomocą słów w kolejnej z nich. Dodatkowo, bardzo spodobały się dzieciom ilustracje, takie ciepłe, przyjazne dla i choć kolorowe, to jednak w dość stonowanych odcieniach barw. Zachęcamy do sięgnięcia po tą pozycję podczas wieczornego rytuału zasypiania dzieci. Książka z pewnością będzie cieszyła Was dłużej, ponieważ chroni ją twarda okładka 🙂 Dodatkowy plus pozycji to jej bardzo przystępna cena – 8,99 zł !!!

wiersze na dobranoc, kołysanki, mądre bajki, książki dla dzieci, wydawnictwo GREG

Mądre bajki. Pozytywne myślenie

Druga z książek od Wydawnictwa GREG to Mądre bajki, Pozytywne myślenie autorstwa Agnieszki Antosiewicz. Nasze dzieci uczestniczą w bardzo różnych sytuacjach i wydarzeniach podczas każdego dnia. Jednak nie wszystkie z nich są dla nich zrozumiałe, nie zawsze umieją sobie z nimi poradzić prawidłowo. W związku z tym, jako rodzice podejmujemy się rozmawiania z pociechami o tym co się wydarzyło, analizowania, wskazywania dobrych i złych stron. Chcemy również pomóc maluchom w odnalezieniu najlepszej drogi rozwiązania. Z pomocą w tych momentach mogą nam przyjść takie książki jak Mądre bajki. W środku znajdziemy 20 bardzo ciekawych historii, które opowiadają o tym, z czym może spotkać się nasze dziecko. Poruszają takie tematy jak: przyjaźń, wybaczenie, szacunek, samodzielność czy miłość. Synów zaciekawiła również historia o czystym środowisku oraz o opiece nad zwierzętami, ponieważ są to dwa tematy ostatnio poruszane przez nich najczęściej.

wiersze na dobranoc, kołysanki, mądre bajki, książki dla dzieci, wydawnictwo GREG

W każdej z historii przedstawiona jest sytuacja, z którą musi zmierzyć się dziecko będące jej uczestnikiem. Dzięki temu mamy okazję do jej przeanalizowania z młodym czytelnikiem, inspirację do rozmowy na ważny temat i wspólne poszukiwanie najlepszego z rozwiązań czy też prawidłowego zachowania. Bardzo lubię takie pozycje, które inspirują do rozwiązywania problemów, a nie podsuwają gotowe recepty. Myślę, że dzięki temu będzie łatwiej maluchowi poradzić sobie również w innych sytuacjach. Polecamy 🙂 Koszt tej pozycji to 9,95 zł.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

4 komentarze

  1. Lubie takie książki 🙂 to prawda, że rymowane pozycja przyciągają uwagę dzieciaków 🙂

  2. Miałam kiedyś taką książkę 365 opowiastek na każdy dzień roku, sprzedałam w dobre ręce.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.