Sierpień był, a właściwie jest dla mnie bardzo burzliwym miesiącem. Wiele się wydarzyło, zmieniło a ja podążam jakoś do przodu… Jednak były też i stałe elementy w tej rzeczywistości. Takimi punktami są właśnie książki i wieczory kiedy po całym zgiełku mogę usiąść, zamyślić się, odpocząć po swojemu. Zapraszam na sierpniowe czytanie dla dorosłych.

Macie takie miesiące, które mijają Wam w zawrotnym tempie? Takie, które mieszają, przestawiają rzeczywistość o 180°. Dla mnie taki właśnie jest sierpień… Przeprowadzka, dalej w trakcie, szpital z młodym, plany koncertowe, zmierzenie się z własnymi możliwościami na Runmaggedon czy szaleństwa na Pol’and’Rock. Oj się działo i dzieje. Dlatego szukałam dla siebie również stabilizacji, chwili oddechu w ogólnym wariactwie. Takim miejscem są zawsze strony czytanych wieczorami książek, dlatego zapraszam na sierpniowe czytanie dla dorosłych.

Nowakowie tom 2 Uchylone drzwi Barbara Sęk

Po pierwsze po przeczytaniu tej książki, ze wstydem przyznam, że pierwszego tomu nie miałam okazji jeszcze poznać. Ale czeka na liście do kupienia i zgłębienia. Nie obawiajcie się jednak, po drugą część można z powodzeniem sięgnąć bez znajomości pierwszej. Choć pewnie po lekturze tak jak ja zapragniecie poznać początek…

Bohaterami jest rodzina Nowaków, małżeństwo ze sporym stażem mające 4 dzieci (3 synów oraz córkę). Krzysztof jest prawnikiem, wraz z ojcem prowadzi kancelarię. Małgorzata poświeciła się rodzinie, rezygnując z kariery i zajmując się dziećmi oraz domem. Ale ciągnący się od kilku lat romans Krzysztofa z Moniką, współpracowniczką z kancelarii znajduje swój finał właśnie w tej części książki. Pan domu postanawia się opuścić łono rodziny i rozpocząć nowe życie z ciężarną kochanką. Bardzo ciekawie śledzi się losy tych rodzin. Przeczytałam tą książkę nie wiem kiedy, dosłownie w kilka wieczorów. Tak bardzo zafascynowały mnie świetnie kreowane postacie, ich życie i zmaganie się z tym co przygotował dla nich los oraz oni sami. Polecam serdecznie. A autorka trafia u mnie do tych ulubionych, po których sięgam niemal przy każdej kolejnej ich książce. Koszt okładkowy to 37,90zł

Czekałam na ciebie Magdalena Krauze

Czekałam na ciebie jest literackim debiutem Magdaleny Krauze, która postanowiła zmierzyć się z dużą konkurencją na polskim rynku wydawniczym, jeśli chodzi o literaturę obyczajową czy kobiecą. Bohaterką powieści jest Paulina, dziennikarka i od niedawna zastępca naczelnego. W życiu osobistym jest “zagorzałą” singielką, mieszkającą w swoim rodzinnym mieście i pochłoniętą pracą oraz przyjaźnią z Malwiną. W pracy chwilę wcześniej przejęła nowe obowiązki, a już musiała zmierzyć się również z odejściem naczelnego i pojawieniem się nowych rządów w redakcji. Czy sprosta ona nowym pomysłom na gazetę i czy zmiany okażą się drastyczne? Jakby w pracy kłopotów było mało, jej przyjaciółka zostaje porzucona przez partnera. ich związek zakończył się niemal z dnia na dzień, choć wszystko zapowiadało szczęśliwy happy end.

książki dla dorosłych, wydawnictwo jaguar, barbara sęk, nowakowie, save us

Sierpniowe czytanie dla dorosłych to również dwie kontynuacje już wcześniej recenzowanych serii: Save Mony Kasten oraz First Last Bianci Iosivoni.

First last kiss

W 2 części serii First Last Bianci Iosivoni autorka skupia się na relacji Elle i Lucka. Oczywiście nadal obracamy się w gronie dobrze znanej z pierwszej odsłoni sagi grupki przyjaciół. Bohaterowie poznali się na pierwszej imprezie na początku studiów i postanowili, że pozostaną przyjaciółmi. Nie chcą psuć wiążącej ich relacji poprzez łóżko czy romantyczne uczucia. Uwielbiają za to spędzać ze sobą czas, droczyć się, bawić w swoim towarzystwie czy wspierać w trudnych sytuacjach.

Luck jest biegaczem przełajowym, studenckim ciachem i cieszy się olbrzymim powodzeniem u dziewczyn. Jednak w myśl swojej zasady nigdy nie pozostaje na noc, nie je wspólnych śniadań czy nie pija porannej kawy. Daje to mu swobodę przygód na jedną noc oraz opinię podrywacza. Choć tak naprawdę nie musi się zbytnio starać 🙂 Elle jako jego przyjaciółka często jest obarczana przez te jego “dziewczyny” późniejszymi zwierzeniami oraz żalem po porzuceniu. Na domiar złego pozostali członkowie ich paczki widząc jak pomimo ustalonych zasad iskrzy między obojgiem postanowili się o założyć o to kiedy wylądują w łóżku. Okazuje się, że los czy też przeznaczenie również postanowiło podarować im kilka sprzyjających ku romansowi sytuacji. Luck ma odgrywać rolę chłopaka Elle na przyjęciu zaręczynowym jej siostry, przed jej wymagającymi rodzicami i oceniającymi wszystko prominentnymi znajomymi. Czy to całe zamieszanie wokół dwójki przyjaciół, późniejsze dość dramatyczne wydarzenia dotykające ich oboje pozwolą przerodzić się przyjaźni w coś więcej? Czy Elle i Luck podejmą to ryzyko, wiedząc że z pewnych miejsc nie ma już powrotu i poświęcają tym samym przyjaźń? Koszt okładkowy książki to 39,90zł.

Save us

Save us to finałowa odsłona sagi Mony Kasten. Ruby zostaje zawieszona w prawach ucznia Maxton Hall i wszystko wygląda na to, iż zawdzięcza to Jamesowi. On natomiast po raz kolejny zmaga się z problemami rodzinnymi i obowiązkami wobec firmy. Dziewczyna postanawia na własną rękę rozwiązać zagadkę obciążających ją zdjęć, ponieważ nie jest w stanie uwierzyć, że to jego sprawka. Na domiar złego wychodzi na jaw to, że siostra Jamesa spodziewa się bliźniaków i zostaje wyrzucona przez ojca z domu. A chłopak jest szantażem zmuszony do stanięcia u boku ojca na czele rodzinnej firmy, popierając niejako szykowane przez niego zmiany. Sprawa dodatkowo się komplikuje kiedy chłopak chce odejść od firmy, od rodziny.  Zostaje obarczony świadomością, iż rodzice Ruby mogą zapłacić słono za jego chęć postawienia na swoim i bycia wolnym. Czy jest jakiekolwiek wyjście z tej plątaniny problemów? Czy uda się odnaleźć klucz do zagadki kto i dlaczego przygotował obciążające Ruby zdjęcia? Koszt okładkowy książki to 39,90zł.

Tak oto prezentuje się moje sierpniowe czytanie dla dorosłych. Znacie, którąś z książek? A może polecicie mi coś co Wam ostatnio się spodobało?!

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

8 komentarzy

  1. Seria Save me bardzo i to bardzo mnie kusi ale jakoś zapominam o niej i jak ją widzę na insta lub blogach to jest takie no cholercia miałam zamówić hehehe

  2. U nas bardziej szalony był lipiec i towarzyszące mu muzyczne festiwale – natomiast sierpień był miesiącem raczej rodzinnym, urlopowym i chilloutowym. Tak czy siak, dobra książka zawsze mile widziana 🙂

  3. Sierpień był faktycznie szalony, zaczęło się od.urlopu a później już tylko powrót do pracy i w zasadzie nie wiem kiedy nagle wskakuje mi wrzesień;) szok:).

  4. Bardzo fajne propozycje. Póki jeszcze wrzesień wolny, można próbować wcisnąć kolejną książkę – bo w kolejce już kilka czeka 😉

  5. Sierpień okazał się dla nas w dość stresujących barwach, ale i też, niejako dla kontrastu, pokazał wyciszające oblicze. Czasu na książki miałam mało, ale i tak udało się kilka mocno owocnych spotkań z literaturą wygospodarować. 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.