Nawet u mnie nastało już wakacyjne rozluźnienie, skoro od piątkowego popołudnia oficjalnie rozpoczęłam moje 2 tygodnie urlopu. To czy odpocznę, jest zupełnie inną kwestią. Ale na pewno sięgnę po niejedną lekturę, dlatego tym razem pokazuję Wam książki na wakacyjne wieczory nie tylko dla dużych czytelników.

Ostatnio moją biblioteczkę, ale i moich synów wzbogaciły nowości od Edipresse Książki. W nasze ręce trafiła najnowsza książka uwielbianej przeze mnie Nataszy Sochy (Nie)piękność, kolejna pozycja od Samanthy Young (Nie)zwyczajna oraz dla dzieci przygody Juli Wiewiórki. Zapraszam zatem na podróż pomiędzy wersami powyższych nowości wydawniczych. Oto pierwsze zestawienie zawierające książki na wakacyjne wieczory.

(Nie)piękność Natasza Socha

Po Pokoju kołysanek Nataszy Sochy, przeczytanym w towarzystwie niejednej łzy nie mogłam nie sięgnąć po kolejną pozycję tej autorki. Otrzymałam od wydawnictwa drugą odsłonę serii (NIE) – (Nie)piękność. Sam opis oraz sympatia do autorki bardzo mnie zachęciły. Jednak na początku czytanie szło bardzo opornie, ciężko było mi się przyzwyczaić do przeskoków, zmian perspektywy czy wtrąceń… Cieszę się jednak, że nie porzuciłam lektury, ponieważ okazała się ciekawa, intrygująca i zmuszająca do przemyśleń.

W książce bohaterami są: Nasturcja – młoda kobieta lat 28, niestety czująca się ucieleśnieniem brzydoty; Paulina lat 45 wiecznie walcząca o osiągniecie ideału piękna oraz dwaj mężczyźni ucieleśniający również to co piękne oraz to co relatywnie brzydkie w płci przeciwnej. Spotkanie tak różnych biegunów “urodowych” powoduje ciekawe i niespodziewane perypetie dla bohaterów. Walka o piękno każdego dnia Pauliny jest tego warta? Czy Nasturcja czując się ucieleśnieniem wszystkiego co najbrzydsze, rzeczywiście widzi to co sobą reprezentuje? A może piękni ludzie są tylko z pięknymi? Brzydota może połączyć się z pięknem? Wiele z tych pytań zmusza nas do głębszego zastanowienia się jak to jest z kanonami piękna. Przecież ulegały one bardzo dużym zmiano na przestrzeni wieków i lat, więc czy rzeczywiście podążanie za nimi na ślepo tak jak Paulina jest tym co nas uszczęśliwi?! Paulina pomimo tego, że zachwycała swoją urodą, powabem, sposobem poruszania i osobowością wciąż była sama marząc o rodzinie i dzieciach. Nasturcja, drugi biegun urodowy, tak bardzo wmówiła sobie swoją brzydotę, że nie potrafiła zaakceptować tego, iż może być atrakcyjna dla kogokolwiek. Autorka dodatkowo pomiędzy poszczególnymi rozdziałami wtrąca ciekawostki dotyczące kanonów piękna, badań naukowy z tym związanych czy historii. Po książkę warto sięgnąć, przeczytać i zastanowić się ile powinniśmy zrobić dla ideału urodowego i czy inni szukają w nas właśnie tej nieskazitelności?!

natasza socha, niepiękność, książka dla dorosłych

(Nie)zwyczajna Samantha Young

Książki na wakacyjne wieczory to również coś lekkiego, z miłością w tle. Taka jest właśnie najnowsza pozycja Samanthy Young (Nie)zwyczajna. Główna bohaterka Comet, oprócz ciekawego i intrygującego imienia uważa się za zwykłą, szarą, wręcz nijaką i nieciekawą osobę. W szkole niczym się nie wyróżnia, choć to mądra i oczytana uczennica. Pewnego dnia ten zwyczajny stan rzeczy zaburza przeniesienie się do jej szkoły z Ameryki Tobiasa. Okazuje się on być intrygującym, przyciągającym uwagę płci przeciwnej bad boyem. Czasami jednak głupie zadanie do wykonania w parze potrafi zmienić cały ogląd sprawy. I tak było w ich przypadku! Wspólny referat zmusił ich do rozmowy, ścierania się na poziomie poglądów i posiadanej wiedzy. Ale pozwolił również na poznanie siebie bliżej, dostrzeżenie tego co na co dzień jest ukrywane przed innymi. Zaprzyjaźnili się… Czy to będzie prosta droga do zostania parą, miłości z happy endem? Czasami wydarzenia, które tworzą kolejne dni nie pozwalają na szczęśliwe zakończenia, łamiąc młodych ludzi jak zapałki… Czy zawsze warto marzyć i dążyć do spełnienia? Książka jest lekka i przyjemnie, fajnie się ją czyta. Jeśli szukacie niezobowiązującej rozrywki na wieczór dobrze się sprawdzi najnowsza pozycja od Samanthy Young.

samantha yong, książka dla młodzieży, książka dla dorosłych, niezwyczajna

Książki na wakacyjne wieczory – Wiewiórka Julia i magiczny orzeszek

Bohaterami tej pozycji dla dzieci są sześcioletnia Zosia, siedmioletni Franio oraz ruda wiewiórka Julia. Jednak zwierzątko nie jest takie zwyczajne, jakby można przypuszczać. Jest ono obdarzone magicznymi mocami, dzięki którym wraz z dziećmi odwiedza ciekawe i tajemnicze światy oraz ich mieszkańców. Wspólnie stawiają czoła kolejnym przygodom i rozwiązują zagadki. Autorki zabierają nas do świata widzimisiów, na walkę z gangiem kun czy srogim dozorcą. Z bohaterami czytelnik przeżywa niezapomniane chwile, lata, odkrywa tajemnicze portale i światy za nimi. Dzięki podziałowi na 12 kolejnych rozdziałów – historii możemy spędzić sporo wieczorów na wspólnych wyprawach z bohaterami. Opowieści wciągają i angażują czytelnika, zarażają swoim humorem. Moi synowie z chęcią szukali i rozwiązywali kolejne zagadki z rozdziałów, podziwiali ciekawe ilustracje. Rozdziały nie tylko dostarczają rozrywki, ale i pokazują jak ważna jest przyjaźń, lojalność czy dobre serce. Serdecznie polecamy tą pozycję 🙂

wiewiórka julia, książka dla dzieci, książka detyktywistycznawiewiórka julia, książka przygodowa, książka dla dzieci

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

  1. Sochy jeszcze nie czytałam, aktualnie spędzam wieczory z Mrozem- Remigiusz daje radę 🙂

  2. Zdecydowanie polecam książki Magdy Majcher – szczególnie te poświęcone tematyce wojennej. Wbrew pozorom, nie są ciężkie – choć zahaczają o ciężką tematykę

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.