Ostatnio nazbierało się sporo nowych pozycji w mojej dorosłej biblioteczce. Korzystając z ostatnich dwóch długich weekendów, postanowiłam nadrobić moje czytelnicze zaległości. Zatem zapraszam na majówkowe czytanie dla dorosłych.

Powiedzcie mi kiedy czytacie, kiedy macie na to czas pomiędzy domem, dziećmi i pracą? Ja często wstaję szybciej lub kładę się później pochłonięta kolejnymi wersami i stronami. Kiedy nadarza się taka okazja, jak niemal 2 tygodnie względnego spokoju, sporej ilości dni wolnych mam okazję pochłonąć kilka lektur więcej. Zatem zapraszam Was na moje majówkowe czytanie dla dorosłych.

Perfekcyjne kłamstwo

Minka Kent – autorka Idealnego życia po raz kolejny zaprasza nas do świata trzymającego w napięciu. Pierwszej z jej książek nie miałam okazji gościć w Biblioteczce, więc z wielką ciekawością sięgnęłam po otrzymaną pozycję. Na początku poznajemy młodą kobietę Meredith, która wychodzi za dużo starszego od niej Andrew Price’a. Choć jej rodzina zdecydowanie tego nie popiera, kobieta widzi w starszym mężczyźnie stateczność, możliwości, a przede wszystkim wielką miłość i namiętność. Po przeprowadzce do rezydencji w spokojnej miejscowości, usianej podobnymi budynkami. Meredith była jedną z najmłodszych żon mieszkających tam bogaczy i na początku ciężko było jej znaleźć przyjaciółkę czy koleżankę. W czasie kiedy młoda kobieta próbowała zająć się czymś, jej mąż pracował na ich wspólne dobro. Chodziła na siłownię, spotykała się z innymi kobietami, dbała o dom czy spędzała czas w kawiarni. Któregoś dnia znalazła przy samochodzie list od obcej osoby. Przestraszyła się, ponieważ ten człowiek ją obserwował, sporo o niej wiedział i groził… Meredith zgłosiła to na policję, gdzie sprawą zajął się miły i przystojny policjant Ronan. Niestety Andrew nie wykazał zbytniego zainteresowania prześladowcą żony, wręcz to zbagatelizował wskazując na spokojną okolicę, w której mieszkali… Aż do momentu, kiedy pod sklepem znaleziono samochód i dokumenty Meredith, a po niej nie było ani śladu… Rozpoczynają się poszukiwania, walka o życie młodej kobiety. Biorą w nich udział zarówno jej mąż, jej siostra oraz młody policjant Ronan. Czy będą w stanie ją odnaleźć całą i zdrową, kto stoi za jej zniknięciem… Czy młoda kobieta i jej życie było takie sielankowe czy też naznaczone problemami np. małżeńskimi?Czy Andrew jak główny podejrzany robi wszystko, aby żona się nie odnalazła?

książki dla dorosłych, filia, jaruar, perfekcyjne kłamstwo, first last look

Autorka z powodzeniem prowadzi narrację. Sugestywnie tworzy kolejnych bohaterów, splatając coraz mocniej ich losy. Książkę czyta się dobrze, jest ciekawa. Ostateczne zakończenie okazuje się nie tak oczywiste jakby się wydawało na początku lektury. Koszt książki wydanej przez Filia to 39,90 zł.

First last look

Czytanie dla dorosłych to zarówno te mroczniejsze pozycje jak, i te mówiące o uczuciach czy romansach. Wydawnictwo Jaguar zaproponowało więc pozycję Bianci Iosivoni First last look. Jest to pierwszy z 4 tomów tej pisarki. Bohaterką jest Emery Lance, która właśnie rozpoczyna studia daleko od swojej rodziny i poprzedniego życia.  Niestety przeżycia ostatniego roku, wciąż są żywe i potęgują strach dziewczyny przed nowymi znajomościami. Przekonała się bardzo boleśnie, że ludzie są fałszywi, ze przyjaźnie kończą się boleśnie. Jedno uniesienie i zgoda rozpoczynają falę hejtu, nienawiści i traktowania jej jak puszczalską… Przyjeżdża do kampusu z marzeniem, aby studiować i być niezauważalną, bez plotek czy potępiających spojrzeń innych osób. To jej plan na najbliższy rok. Jak na złość przez pomyłkę zostaje zakwaterowana w jednym pokoju wraz z Masonem, niewątpliwie przedstawicielem płci przeciwnej. A ich pierwsze spotkanie skończyło się złamanym nosem u niego. Jednak dzięki temu niefortunnemu zdarzeniu poznaje nowych ludzi i staje się częścią paczki. Ale czy będzie umiała im zaufać? Czy jest w stanie uwierzyć w ich dobre intencje i bezinteresowność? A do tego do tej grupy należy Dylan Westbrook, miły chłopak, przystojny i uczynny. Czy tym razem Emery postanowi jednak złamać kilka własnych zasad i zaufać temu co się dzieje?!

 

Książka bardzo lekka, dobrze się czyta. Autorka udanie prowadzi nas poprzez kolejne przygody paczki znajomych ze studiów. Ciekawie też opisuje ich emocje, narastające uczucia i gmatwające się życie uczuciowe. Jeśli kochacie książki Mony Kasten, o których pisałam TUTAJ, to będziecie oczarowani 🙂 Koszt okładkowy to 37,90 zł.

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

2 komentarze

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.