Kochacie gry planszowe? Stanowią świetną rozrywkę, uczą, rozwijają. Mogą bawić zarówno najmłodszych jak, i całkiem dorosłych czy być częścią najbardziej udanych spotkań towarzyskich. Tym razem zapraszam na zabawę dzięki Fits i Gemino – 2 gry oparte na klockach.

Zabieramy planszówki na wszelkie dłuższe wyjazdy rodzinne lub ze znajomymi. Często też zamiast TV rozkładamy planszę na stole i bawimy się całą rodziną. Sięgamy po nie także wtedy kiedy maluchy śpią, a my spędzamy trochę czasu tylko we dwoje i mamy ochotę na odrobinę rywalizacji 🙂 Do tej pory pokazywałam już kilka planszówek dla nieco starszych, a tym razem mam dwie nowości od Egmont. Są to Fits i Gemino dla graczy od 8 i 6 lat. Zapraszam do wspólnej zabawy.

Fits

Jeśli kochacie gry typu Tetris, wymagające myślenia strategicznego, wyobraźni i kombinatoryki to będzie Wasz typ. Gra przeznaczona dla 1 do 4 graczy w wieku powyżej 8 lat. W środku znajdziemy 4 rampy, plansze w 4 kolorach, klocki oraz karty.

fits, egmont, gra planszowa, planszówka 8+, Reiner Knizia

Rozpoczynając rozgrywkę każdy z graczy otrzymuje rampę z przykrywką, 2 plansze w kolorze płytek oraz komplet klocków o odpowiedniej barwie. Zaczynamy od wylosowania klocka startowego, który wszyscy umieszczają na swoich planszach. Następnie losujemy kolejne karty pokazujące, który z elementów mamy umieścić na swoich rampach. Należy pamiętać, iż klocki “spadają” z góry naszych ramp do osiągnięcia krawędzi rampy lub zatrzymania się na wcześniejszych elementach. W trakcie przesuwania nie ma możliwości obracania go ani przesuwania w poziomie… Także każdy ruch i ułożenie elementu musi być dobrze przemyślane przed położeniem go na pochylni. Runda kończy się wraz z wyczerpaniem kart przedstawiających klocki. Po zakończonej rundzie graczom przyznawane są odpowiednio punkty (za każdy wypełniony rząd, za pola specjalne, za pary symboli lub je traci za niezasłonięte kwadraciki). Istnieje możliwość rozegrania aż 4 rund, gdzie każda z nich ma inny poziom trudności.

fits, graz z klockami, odmiana tetris, egmont, gra planszowa

Gra świetnie nadaje się na spotkania towarzyskie 🙂 Jeśli kochacie Tetris to będziecie tą wersją w realu zachwyceni. Planszówka jest bardzo dobrze wykonana, elementy są solidne i po prostu ładne! Koszt gry to niemal 120zł, ale można ją znaleźć w promocji.

Gemino

W nasze ręce trafiły ostatnio 2 planszówki dla nieco starszych graczy – Fits i Gemino. Ta druga skojarzyła nam się poniekąd ze swoistą odmianą gry Kółko i Krzyżyk. Jest ona przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku powyżej 6 lat. Przetestowaliśmy ją wraz z naszym 7letnim synem. O dziwo nawet kilka razy z nami wygrał, właściwie nie wiadomo jak i w którym momencie 🙂

gemino, gra planszowa, planszówka, egmont

W pudełku znajdziemy 2 plansze oraz 54 płytki po 14 z każdym z symboli (gwiazdka, krzyżyk, kwadrat oraz kółko). Każdy z graczy otrzymuje zestaw z wybranym przez siebie obrazkiem. W każdej rundzie każdy z zawodników kładzie na obu planszach po jednym swoim elemencie. Jednak to nie jest tak łatwe! Elementy należy na obu planszach umieścić na wolnym kwadracie o tym samym kolorze. Dodatkowo naszym zadaniem jest pilnowanie innych zawodników i przeszkadzanie im w ułożeniu linii z 4 elementów. Każda “zdobyta” linia to jeden punkt!

gemino, gry planszowe, planszówki, gra 6+, egmont

Gra wymusza myślenie strategiczne. Wymaga przyglądania się ułożeniu elementów, planowania kolejnych ruchów tak aby utrudnić przeciwnikowi a zarazem samemu mieć szansę na ułożenie linii. Nasz 7latek z powodzeniem z nami wygrywał, co bardzo nas zaskoczyło. Polecamy tą dobrą zabawę. Koszt gry to 89,99zł, choć można ją zakupić w promocji.

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.