Wiedza o Ojczyźnie jest jedną z najistotniejszych, którą jako rodzice chcemy przekazać dzieciom. Pokazujemy im zarówno dalekie zakątki, jak i najbliższą okolicę. Co jeszcze może pomóc w przybliżaniu tych istotnych kwestii??? Może ciekawa książka lub gra ucząca o Polsce?

Jako rodzice staramy się zaszczepić w młodym pokoleniu szacunek i miłość do Ojczyzny. Przybliżamy ją dzieciom poprzez wspólne wyprawy, podziwianie zabytków czy skarbów przyrody. Zabieramy maluchy do muzeów, spotykamy się z ciekawymi ludźmi mającymi ważne rzeczy do przekazania. Ale często też korzystamy z tego co mamy w domu, np. książek, albumów czy gier planszowych. Gra ucząca o Polsce, gdyby mieć taką pod ręką?!

Polska Luxtorpeda Odjazd

Mamy w domu sporo rodzinnych gier planszowych o bardzo różnorodnej tematyce. Są gry typu korporacyjnego, takie które uczą lub bawią. Szczególne miejsce zajmuje w naszym zestawieniu gra ucząca o Polce, a mianowicie Luxtorpeda. Jej pierwszą część mieliśmy okazję prezentować na łamach bloga już jakiś czas temu. Tym razem mamy okazję zaprosić Was na kolejną rozgrywkę z produktem Egmontu.

luxtorpeda, gra rodzinna, gra karciana, gra planszowa, gra o Polsce, egmont

Luxtorpeda odjazd to kontynuacja świetnej pierwszej odsłony gry karcianej pozwalającej poznać i pogłębić wiedzę o Ojczyźnie. W najnowszej, białej odsłonie znajdują się dwie talie kart dotyczących zagadnień związanych z Polską. W tali podstawowej poruszane są następujące tematy: grzyby, owady, sztuka ludowa, wiersze dla dzieci, drzewa, zawody oraz przysłowia. Zaś karty dodatkowe to: wojsko, wynalazki, Polska w kosmosie, literatura, sąsiedzi, piosenki oraz Luxtorpeda.

luxtorpeda, gra o Polsce, gra planszowa, gra dla rodziny

Zasady gry są takie samej jak w poprzedniej odsłonie. Na środku należy ułożyć karty 7 kategorii, a pod nimi po jednej karcie obiektu z każdej z nich. Następnie pozostałe karty obiektów tasujemy i odkładamy obrazkiem do dołu formując stos. Gracze mają za zadanie zapamiętać odsłonięte obiekty, które po chwili są zakrywane. Gracz odkrywa kartę ze stosu. Należy podać jak najszybciej nazwę obiektu znajdującego się na zakrytej karcie właśnie wylosowanej kategorii. Punkt zdobywa ta osoba, która odgadnie najszybciej. Odkryta ze stosu karta ląduje w miejsce odgadniętej, a kolejna osoba losuje nowy obiekt. Gra kończy się gdy karty obiektów się wyczerpią.

luxtorpeda, gra o Polsce, gra planszowa, gra dla rodziny

Tą grę planszową śmiało możemy polecić tym wszystkim, którzy chcą w domowym zaciszu odkrywać Polskę, poznawać jej przyrodę, kulturę, literaturę czy historię. Wielkim plusem jest to, iż karty możemy zabrać niemal w każdą podróż ze względu na małe rozmiary. Świetnym pomysłem jest też to, że obie części możemy ze sobą łączyć tworzą własne zestawienia tematów poruszanych w danej rozgrywce, a to daje nam 27 zagadnień do odkrywania. Ta gra ucząca o Polsce to koszt ok. 49,99 zł, ale można znaleźć ją na promocji w sklepach TUTAJ 🙂

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

8 komentarzy

    • MamaNaTropie Reply

      Może zabrzmiało groźnie, ale mamy tutaj Woja – omówienie czasów Mieszka I, Husarię czy Pilotów – czyli sięgnięcie do historii.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.