Listopadowe nowości książkowe dla dzieci zaskoczyły nas swoją różnorodnością, obfitością oraz starannością wydania. Z racji zbliżających się świat i tego, że książki to jeden z najlepszych prezentów dla bliskich dziś pokażę Wam dwie ciekawe książki od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Listopadowe nowości książkowe okazały się bardzo ciekawymi pozycjami. W związku z tym, iż święta już blisko i wielu z nas poszukuje nadal idealnego prezentu dziś pokażę Wam pierwszą garść nowości na rynku wydawniczym. Uważam, że książki są jednym z najbardziej wszechstronnych prezentów jaki możemy podarować naszym bliskim. Uczą, stymulują rozwój, bawią, poszerzają horyzonty lub po części spełniają nasze marzenia. Dziś chciałam Wam pokazać 2 książki od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Dalsze przygody Misia Uszatka

W 2017 roku Miś Uszatek skończył 60 lat. Szczerze mówiąc nawet nie wiem kiedy to minęło, ponieważ ta sympatyczna postać bawiła mnie w wieczorynce od najmłodszych lat. Mam nadzieję, że i Wy macie równie duży sentyment do niego jak ja. Zapragnęłam przedstawić go również moim synom. Sięgnęliśmy po stare wieczorynki oraz listopadowe nowości książkowe w postaci Dalszych przygód Misia Uszatka. Jest to zbiór przygód misia z dwóch książek powstałych w roku 1967 oraz 1970 (Bajki Misia Uszatka oraz Zaczarowane kółko Misia Uszatka). Wydanie przypomina te stare sprzed lat, szczególnie patrząc na ilustracje. Bardzo mnie one zauroczyły i przeniosły do lat młodości. Synom spodobały się wieczorne wycieczki do świata Uszatka i jego przyjaciół, przeżywanie z nim przygód i zwiedzanie świata. Wyprawy z zaczarowanym kółkiem zabierają nas do Amazonki, Ciepłych krajów czy Królestwa śniegu. Całość wydania to praktycznie 200 stron wspaniałych opowieści i uczących historii. Jeśli i Wy chcielibyście pokazać dzieciom bohaterów z lat młodości to ta książka będzie świetną pomocą. Koszt tej pozycji to 64,90 zł.

miś uszatek, czesław janczewski, nasza ksiegarnia

Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt

Listopadowe nowości książkowe to również świetne propozycje dla młodych przyrodników, pilnych obserwatorów otaczającego ich świata. Autorką Niezwykłych przyjaźni w świecie roślin i zwierząt znana nam Emilia Dziubak, która stworzyła Co robią dinozaury czy kultowy już Rok w lesie. Tym razem możemy poznać bliżej zaskakujące zależności pomiędzy żywymi organizmami. Na początku książki poznajemy kota Homera, który nie ma przyjaciół. Aby ich zdobyć musi zastanowić się co jest w przyjaźni najważniejsze, jakie relacje są rzeczywiście przyjacielskimi. Na kolejnych całokartonowych stronach znajdziemy różne odsłony takich relacji. Mamy okazję poznać zależności pomiędzy mrówkami a mszycami, wiewiórką a orzechami laskowymi czy krową a bakteriami w jej żołądku. Mamy okazję także poznać fałszywych przyjaciół, dzięki czemu nauczymy się odróżniać dobre relacje od tych złych. Ta kolejna odsłona talentu Emilii Dziubak bardzo nas zachwyciła i porwała moich odkrywców do poznawania bliższego i dalszego otoczenia. Koszt książki to 44,90 zł.

emilia dziubak, książka dla dzieci, nasza księgarnia, niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierzątniezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt, emilia dziubak, nasza ksiegarnia, książka dla dzieci, książka całokartonowa

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

11 komentarzy

  1. A mojemu synkowi Rok w lesie jakoś nie przypadł do gustu, leży i się kurzy 🙁 Za to Pucia i książki o strażakach/straży mógłby oglądać i słuchać jak czytam na okrągło 😛

  2. Marlena H. Reply

    My Misia Uszatka uwielbiamy zarówno tego że szklanego ekranu jak i bohatera książkowego. Bardzo jestem ciekawa książeczki z Uszatkiem w roli głównej.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.