Od momentu zostania rodzicami pragniemy, aby nasze dziecko umiało i wiedziało. Oczywiście martwimy się, kiedy pojawia się problem z wymową czy liczeniem oraz pisaniem. Szczególnie, jeśli zauważamy to w porównaniu z rówieśnikami. Jeśli Wasz maluch ma takie problemy zajrzyjcie do nowości książkowych – Pucio oraz Nauka Liczenia.

Każdy rodzic pragnie, aby jego maluch był idealny. Chcemy aby zdobywanie kolejnych kamieni milowych w rozwoju przebiegało gładko i w tym samym tempie co u rówieśników. Niestety nie zawsze jest tak jak sobie tego życzymy. Czasami, jako rodzice, stajemy przed wyzwaniami w postaci pojawiających się trudności w nauce mówienia, pisania czy liczenia. Jeśli takie problemy dotyczą Waszych maluchów warto sięgnąć po książki, które mogą stanowić pomoc w pracy z dzieckiem. Seriami, które nas zachwyciły są Mucha Fefe, Pucio oraz Nauka … Są to książki wydane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Pucio

Jest to seria autorstwa Marty Galewskiej- Kustry – logopedy, pedagoga dziecięcego i pedagoga twórczości. Od pierwszej części, która trafiła w nasze ręce zakochaliśmy się w sympatycznym chłopcu i jego przygodach. Miałam okazję opisywać Wam Pucio mówi pierwsze słowa oraz Pucio i ćwiczenia z mówienia. Tym razem wraz z bohaterem wyruszamy na wakacje, aby poćwiczyć wymowę u przedszkolaków. Książka skierowana jest do dzieci w wieku 3 – 6 lat. Dzięki niej mamy okazję poćwiczyć artykulację, czyli właściwą wymowę głosek. W środku znajdziemy ciekawe historie związane z wakacjami Pucia oraz szereg zadań do wspólnego wykonania z dzieckiem. Ćwiczenia te są podzielone na 3 grupy wiekowe. Dzięki temu bez problemu każdy rodzic może sprawdzić czy artykulacja pociechy jest na prawidłowym poziomie w stosunku do jej wieku. W tej odsłonie pojedziemy wraz z bohaterem na Kaszuby pod namiot z jego rodziną, zobaczymy jak mamę uszczypnie rak w stopę podczas kąpieli, poszukamy darów lasu czy będziemy uczestniczyli w rodzinnym pikniku. Seria książek o Puciu pozwala pomóc w rozwoju mowy maluchowi i sprawdzić czy wymowa jest prawidłowa. Książka wydana jest w formie całokartonowej i uzupełniona o barwne, całostronicowe ilustracje.

pucio, książka logopedyczna, uczę się wymawiać, marta galewska-kustra, nasza księgarniapucio, marta galewska-kustra, ćwiczenia wymowy, nasza księgarnia

Synowie z chęcią sięgają po te pozycje. Zachęceni interesującymi treściami chcą wykonywać ćwiczenia. Bardzo lubię książki, z którymi pracuje się przy okazji zabawy i miłego spędzania wspólnie czasu. Koszt książki to 39,90 zł. Inną serią tej autorki, po którą warto sięgnąć to przygody sympatycznej Muchy Fefe.

pucio, nauka wymowy, dla przedszkolaków, uczę się wymawiać

Nauka liczenia

Autorką tej serii książek jest Agnieszka Łubkowska, która specjalizuje się w dysleksji, nadpobudliwości psychoruchowej oraz dysgrafii i dyskalkulii. Jakiś czas temu miałam okazję pokazać na blogu Elementarz dla dzieci z dysleksją. Autorka przekonuje, że nauka liczenia nigdy nie była taka prosta 🙂 Jest to książka dla dzieci z trudnościami w uczeniu się matematyki, z problemami z liczeniem i dyskalkulią. Jest ona podzielona na 5 części: dodawanie, odejmowanie, dzielenie, mnożenie i różności matematyczne. Na kolejnych stronach mamy gotowe ćwiczenia, po które warto sięgnąć podczas pracy z dzieckiem. Przy nich znajduje się wyjaśnienie dla rodziców, które tłumaczy jaki problem może mieć dziecko w ramach danego zagadnienia oraz zadanie dla malucha do wykonania. Do ich realizacji możemy wykorzystać, to co pod ręką – kasztany, papier, pisaki, orzeszki… Zadania ozdobione są ładnymi ilustracjami, które dodatkowo przykuwają uwagę dziecka i zachęcają do pracy z książką.

nauka liczenia, agnieszka łubkowska, nasza księgarnia, dyskalkulianauka liczenia, nasza księgarnia, książka do pracy z dzieckiem

Autorka we wstępie do Nauki liczenia zawarła 12 podpowiedzi jak efektywniej i łatwiej pracować z pociechą, która ma trudności z matematyką. Koszt książki to 36,90 zł.

nauka liczenia, nasza księgarnia, książka do pracy z dzieckiem

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

9 komentarzy

  1. Nauka mowy, czy liczenia jest bardzo ważna, a wszelkie pomoce, które zarówno bawią jak i uczą bywają bezcenne zarówno dla dzieci, jak i rodziców. 🙂

  2. Uwielbiamy książki z serii Pycio, bo są super. Mamy je i chetnie po nie sięgamy 🙂

  3. Jeśli pomoc w w nauce czytania, pisania i liczenia wygląda kolorowo i przyjaźnie, od razu w głowie dziecka pojawiają się przyjemne skojarzenia ze zdobywaniem wiedzy. 🙂

  4. Bardzo sobie cenię książki o Puciu. Choć niektórym się wydaje, że to są publikacje dla maluchów dopiero zaczynających mówić, ja widzę w nich duży potencjał i wsparcie, o tyle fajne wsparcie, że w formie zabawy.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.