Są w literaturze dziecięcej takie postacie, które cieszą najmłodszych nawet od 50 lat. Znacie takich bohaterów, którzy zachwycali naszych rodziców, nas samych, a teraz oczarowują nasze dzieci? Sięgacie po takie książki czy wolicie zupełnie nowe postacie? Dziś zapraszam Was na najnowsze przygody Elmera i Reksia.

W literaturze dziecięcej mamy szereg postaci, które bawią nas od pokoleń, ale i takich które stworzone zostały dopiero niedawno. W naszej Biblioteczce gościmy zarówno pierwsze jak i drugie. Z bohaterów, których znam jeszcze z mojego dzieciństwa to Kubuś Puchatek oraz Reksio najbardziej spodobali się synom. Zaś z nowszych postaci to Elmer – słoń w kolorową kratkę cieszy chłopców równie często jak miś czy pies. Zapraszam zatem na najnowsze przygody Elmera i Reksia, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Papilon.

Przygody Reksia

W zeszłym roku ten sympatyczny piesek, znany głównie z kreskówek obchodził 50 lat. zdecydowanie bawił moich rodziców, mnie, a teraz zachwyca moich synów. Uwielbiamy poznawać jego kolejne przygody i spędzać z nim miło czas podczas wieczornego czytania. Mieliśmy okazję już kilkakrotnie pokazywać Wam książki z jego udziałem na łamach bloga. Dziś zapraszamy na Zimową przygodę oraz Niezawodnego przyjaciela.

reksio, książka dla dzieci, przygody reksia, papilon

Kiedy za oknem nastaje zima, zwierzęta mieszkające w obejściu wraz z Reksiem postanawiają skorzystać z tej okazji i pobawić się śniegiem. Zorganizowane zostają zawody zimowe: bitwa na śnieżki, zjazdy na sankach czy narciarskie wyścigi. Zima to wspaniała pora do takich zabaw i cieszenia się z bycia na powietrzu. Jednak kiedy Adaś wpada na pomysł jazdy na łyżwach po dopiero co zamarzniętym stawie może się to okazać niebezpieczne. Czy skute lodem sadzawki to rzeczywiście dobre i bezpieczne miejsca na zabawę?

reksio, książka dla dzieci, papilon, przygody reksia

Niezawodny przyjaciel to historia, która rozgrywa się wiosną. Adaś postanawia wspomóc potrzebujące zwierzęta w pobliskim schronisku. Urządza zatem zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy i autobusem transportuje dary do schroniska. Jednak w całym zamieszaniu w transporcie miejskim okazuje się, iż Reksio wysiada na złym przystanku i się gubi. Czy ta wyprawa autobusem okaże się szczęśliwa dla bohaterów tej historii? Atutem tych wydań są piękne, kolorowe i duże ilustracje oraz duża czcionka pozwalająca samodzielnie czytać nawet mniej wprawnym czytelnikom. Każda z książek kosztuje 24,90zł.

Przygody Elmera  i Reksia + KONKURS

Drugą z postaci, którą synowie lubią jest słoń Elmer. To sympatyczny zwierzak o odmiennym umaszczeniu, zdecydowanie wyróżniający się na tle całego stada. Jednak nie przeszkadza mu to w przyjaźnieniu się z innymi mieszkańcami dżungli, przeżywaniu wspaniałych przygód czy pomaganiu pozostałym bohaterom opowieści. Tym razem ukazały się 4 książki całokartonowe z najnowszymi odsłonami historii o Elmerze. Na rynku pojawiły się: Dzień Elmera, Elmer i przygoda, Elmer i kolory oraz przyjaciele Elmera. Są to pozycje dla najmłodszych czytelników. W środku każda ze stron to tak naprawdę kolorowa ilustracja wraz z linijką tekstu. Treść jest zapisana dość dużą czcionką, więc mogą się z nią zmierzyć początkujący czytelnicy. Koszt każdej z książek to 19,99 zł.

elmer, książki dla dzieci, papilon

Konkurs – przygody Elmera i Reksia

Jeśli macie w domu takich małych czytelników zapraszam na konkurs 😉 Mam do rozdania jeden komplet książek o przygodach słonia Elmera, składający się z 4 pozycji: Dzień Elmera, Elmer i przygoda, Elmer i kolory oraz przyjaciele Elmera. A zasady są proste!

 1. Konkurs trwa od 28.10 do 06.11.2018
 2. Organizatorem jest Mama na Tropie. Będzie nam ogromnie miło jeśli polubicie nas 🙂
 3. Miło nam będzie, jeśli polubicie i udostępnicie znajomym post konkursowy.
 4. Zadaniem konkursowym jest umieszczenie pod postem konkursowym na FB rymowanki max 4 wersowej ze słowami: jesień, Elmer, słoń w kratkę, czytanie (dowolnie odmieniane). Jedna osoba może pozostawić tylko jedną odpowiedź konkursową. Wybrana zostanie najbardziej zabawna odpowiedź.
 5. Do wygrania jest jeden zestaw książek o przygodach Elmera.
 6. Laureat zostanie podany w tym poście w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu. Dane (imię i nazwisko, adres oraz telefon dla kuriera) należy wysłać w wiadomości prywatnej na FB z profilu, z którego została dodana odpowiedź konkursowa w ciągu 7 dni od ogłoszenia zwycięzcy.
 7. Mama na tropie odpowiada za wysyłkę nagród na terenie Polski.
 8. Wszelkie pytania proszę kierować na adres organizatora: kontakt.mamanatropie@gmail.com.
 9. Uczestnicząc w zabawie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności, a dane laureata zostaną wykorzystane w celu przekazania wybranej nagrody zwycięzcy.
 10. Organizator zastrzega sobie możliwość przesłużenia terminu zbierania prac konkursowych o 7 dni, jeśli nie będzie min. 15 zgłoszeń.

konkurs Elmer i reksio, konkurs, konkurs dla dzieci, wygraj książki

Życzę udanej zabawy i liczę na Waszą kreatywność.

*** WYNIKI *** WYNIKI *** WYNIKI ***

Bardzo dziękuję wszystkim za uczestnictwo oraz kreatywne odpowiedzi. Mam nadzieję, że konkurs się Wam spodobał i zechcecie bawi się w kolejnych 🙂 A wygranym wierszykiem wybraliśmy nie jednogłośnie:

ELMER-SŁOŃ W KRATKĘ spojrzał w niebo tak od niechcenia
I coś takiego zobaczył że aż klasnął z wrażenia
Listki z bajkami z drzew spadają
I w piękną JESIENNĄ pogodę do CZYTANIA zapraszają

Gratuluję i czekam na dane do wysyłki w wiadomości priv na FB!

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

11 komentarzy

 1. Nic mi nie mów, już jestem ‘zmuszona’ tego Reksia kupić mojemu synkowi 🙂 Widział Twój wpis w komputerze.. 😉 A tak poważnie, to jedna z ulubionych postaci bajkowych mojego dziecka 🙂

 2. Reksio i Elmer… odkąd się dowiedziałam że będą NOWE wpisałam na listę “must have”. Młody Kocha chyba od zawsze….a i dla mnie czytanie tych książeczek to wielka przyjemność.
  O Elmera spróbuję powalczyć dla mojego Szkraba może się uda i będzie Wspaniały prezent

 3. Zgłoszeń w konkursie niewiele
  Udostępniłam w kilku grupach…może będzie więcej 😉

   • Nie ma za co 🙂 Jakoś tą minimalną ilość zgłoszeń trzeba zebrać 😉 ułożyłam 3 wierszyki ale chyba takie podbijanie się nie liczy :p więc małż z synem wybrali ten ich zdaniem najlepszy 😉

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.