Ile razy zaczynaliście coś od początku? Wiele, prawda??? Czy to Was przeraża, przerasta czy wręcz przeciwnie, przyciąga i inspiruje? Seria Again – jak będzie w wypadku bohaterów książek wydanych przez Wydawnictwo Jaguar? Czy zawsze czeka nas szczęśliwe zakończenie?

Patrząc na ostatnie 5 lat w moim życiu, widzę falę zmian. Nie zawsze były to zmiany, których oczekiwałam. Zdecydowanie często zdarzały się takie, na które nie czekałam, których nie pragnęłam. Jednak się mi przytrafiały… Wtedy mówiłam sobie, że to nieoczekiwane a może jednak dobre rozwiązania?! Nie ukrywam, iż często było mi ciężko zaakceptować koleje losu, które niejako wybrały mnie same. Patrząc na to ile kosztowały mnie osobiście zmiany i ile mi dały szczęścia z chęcią poznawałam bohaterów jednej z serii Wydawnictwa Jaguar. Seria Again to niezliczone początki na drodze grupy młodych ludzi.

Seria Again zaczyna się od Begin Again

Seria Again to 3 pozycje autorstwa Mony Kasten, niemieckiej pisarki z Hamburga. W każdej z książek znajdziemy początek, takie swoiste nowe rozdanie okraszone ciemnością niezbyt dobrych doświadczeń z “poprzedniego” życia bohaterów. Tłem wydarzeń jest przede wszystkim miasteczko Woodshill, w którym znajduje się m.in. uczelnia. To na niej właśnie spotykają się i przeplatają drogi młodych ludzi na różnych etapach życia. Uczelnia to okres usamodzielniania, dorastania czy też poszukiwania samego siebie. To jak się okazuje, także moment kiedy ci młodzi ludzie muszą poradzić sobie z bagażem doświadczeń, z którym tu przyjechali. A jak wiadomo wszytko warto rozpocząć od początku?

Allie i Kaden

Allie, młoda kobieta, która w Woodshill rozpoczęła naukę, ale i chciała uporać się z dotychczasowym życiem. To miał być jej nowy początek, z którym pójdzie jej lepiej. Jednak poszukiwania pokoju do wynajęcia mogły spełznąć na niczym, gdyby nie Kaden. On potrzebował na gwałt współlokatora, ona lokum, ale żadne z nich nie chciało tej drugiej osoby. Bo przecież po co ściągać sobie dodatkowe problemy na głowę. W związku z tym, że byli poniekąd skazani na siebie Kaden ustanowił kilka zasad… Allie ma nie zawracać mu głowy swoimi sprawami, on jest władcą pilota do telewizora, nie życzył sobie wyrzutów z powodu tego z kim się spotyka oraz co najważniejsze – między nimi nigdy nic nie będzie! Jednak z biegiem czasu dziewczyna dostrzega, że pod tą buntowniczą, lekko gburowatą i piękną fasadą kryje się coś jeszcze. Coś co ją przyciąga, co każe jej się otworzyć i złamać każdą z ustalonych na wstępnie zasad… Czy Allie uda się rozpocząć rzeczywiście wszystko od nowa, czy też Kaden to przepis na kolejną porażkę w jej życiu?

seria again, mona kasten, książki dla kobiet, wydawnictwo jaguar

Dawn i Spencer

Dawn, kobieta która uciekła od swojego życia. Tak dosłownie, ponieważ to co ją spotkało zmiażdżyło jej marzenia, wizję przyszłości. Serce wyrwał jej człowiek, z którym wiele lat ją tworzyła, marzyli o tym wspólnie i kiedy kiedyś stało się teraz, pękło jak bańka mydlana. Czar prysł a ona zastała Nate’a z Rebekką w ich łożu małżeńskim. Tego nie wytrzymałyby żadne marzenia młodej romantyczki. Spencer to jeden z znajomych ze wspólnej paczki. Stanowili ją wraz z Kadenem i Allie, Isaacem, Sawyer, Ethanem i Monicą.

Seria Again przecież bez Trust Again nie mogłaby zaistnieć 🙂 Więc Dawn pomimo całego złego doświadczenie, głęboko złamanego serca przyjmuje postawione jej przez życie wyzwanie. Ma przed sobą miłego, młodego człowieka, szarmanckiego, zawsze uprzejmego i seksownego Spencera. On od razu zauważa ją i zaczyna flirtować, jednak ona z bolącym sercem boi się zaufać, otworzyć, pokazać swoje wnętrze. Przecież poprzednio wystawiło ją to na niewyobrażaną ranę, która do tej pory się nie zagoiła! Spencer, jak się okazuje, pod tą cudowną i miłą fasadą wciąż przeżywa pewne wydarzenie z własnej przeszłości. Czy tym dwojgu, tak obciążonym przeszłościom uda się pozbierać w całość swoją rzeczywistość i mieć wspólną przyszłość? Czy znów zaufają?

mona kasten, seria again, książki dla kobiet, wydawnictwo jaguar

Sawyer i Isaac

Po dwóch przeczytanych częściach tego zestawienia bohaterów bym nie wymyśliła. Tak różni ludzie, praktycznie wszystko ich różni, ale… Autorka postanowiła pokazać nam, że można ponownie coś poczuć… Poczuć po koszmarze młodości, którą pozostawiło się uciekając do Woodshill. Okazuje się, że choć różni ich pochodzenie, sposób wychowania i przeżycia z dzieciństwa, każde ma problem z relacjami rodzinnymi czy z sferą uczuciową. Sawyer schowała się pod maską dziewczyny bez uczuć, takiej, która kocha przygody na jedną noc z ostrym, wręcz agresywnym stylem ubierania się. Dzięki temu unika uczuć, angażowania się i całego, jak uważa, emocjonalnego bałaganu. Isaac zaś to poukładany, lekko staromodny i bardzo spokojny człowiek. Okazuje się, że styl vintage, w który się ubiera ma być formą zapanowania nad tym z jakiego powodu ludzie się z niego śmieją. Sawyer postanawia zmienić Isaaca w maszynę do podrywania dziewczyn. To ma być jej projekt dyplomowy z fotografii, w której jest świetna 🙂 Czy projekt artystyczny i skrywane za obiektywem oko spowoduje pierwsze od dawna mocniejsze uderzenie jej serca???

Seria Again mnie uwiodła. Świetnie się ją czytało! Losy bohaterów się przeplatają, o co nie trudno kiedy stanowią jedną paczkę z uczelni. Jedna opowieść bywa tłem i początkiem kolejnej. Mona Kasten ciekawie i z wyczuciem opisuję cały emocjonalny zamęt w życiu tych młodych ludzi. Pokazuje jak to co przeżyliśmy wpływa na kolejne wybory i jak bardzo potrafi zablokować nas na kolejne zmiany. A przecież nie każda zmiana, nie każdy zakręt jest zły… Koszt każdej z książek to 37,90 zł. Inne ciekawe książki dla dużych i małych znajdziecie w naszej Biblioteczce.

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

7 komentarzy

  1. Mam problem z tego typu książkami, bo odnoszę wrażenie, że są dość schematyczne i te schematy się ciągle powielają… I wciąż szukam czegoś, co mnie zaskoczy, może przy tej serii się uda 🙂

  2. W tej serii przyciąga mnie przede wszystkim różnorodność bohaterów – wydaje mi się, że seria może być skarbnicą ludzkich charakterów. Jeżeli będę kiedyś miała okazję, to na pewno rozważę sięgnięcie 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.