Są takie postacie w kanonie dziecięcej literatury, które nie przemijają, o których się nie zapomina i które zna każdy młody i nieco starszy czytelnik. Jednym z takich bohaterów jest Kubuś Puchatek stworzony przez brytyjskiego pisarza. W tym roku ponownie nam o sobie przypomniał 🙂

Kubuś Puchatek to sympatyczny, żółty misio kochający ponad wszystko miodek oraz swoich przyjaciół. Postać ta została stworzona przez brytyjskiego pisarza A.A.Milne w 1926 roku. Pierwsza część jego przygód to Kubuś Puchatek, a kolejna Chatka Puchatka. W tym roku na ekrany kin weszła kolejna ekranizacja przygód sympatycznych zwierzątek pod tytułem Krzysiu, gdzie jesteś? Na jego podstawie powstała również kolejna książka – Chłopiec, balonik i miś. Znacie tego misia, byliście na najnowszym filmie? My chcieliśmy zaprosić Was do wspólnej lektury kubusiowych nowości książkowych 🙂

Kubuś Puchatek / Chatka Puchatka

Chciałam Wam pokazać najnowszą książkę wydaną przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Z racji kolejnej ekranizacji postanowili wydać ponownie dwie pierwsze powieści A.A. Milne, a mianowicie Kubusia Puchatka oraz Chatkę Puchatka. W pięknie wydanej książce znajdziemy obie te historie. Pierwsze co nas zachwyciło to ten tym wydania, taki na stary styl który uwielbiamy. Do tej pory nie gościliśmy sympatycznego misia w naszej Biblioteczce. Chłopcy owszem znali Kubusia i jego przyjaciół, ale raczej z kreskówek czy też z kinowych ekranizacji. Czas nastał na zaprzyjaźnienie się z pierwowzorem tego bohatera.

kubuś puchatek, chatka puchatka, nasza księgarnia, książka dla dzieci, A.A. milne

W środku znaleźliśmy duże strony, przejrzyście nadrukowane tekstem co pozwala na śledzenie narracji dzieciom. Szczególnie tym, które umieją już czytać. Całość opowieści zilustrowana jest rysunkami Ernesta H. Sheparda oddającymi w pełni charakter tego wydania. Synowie z chęcią słuchali wieczornych historii o przygodach sympatycznego misia i jego przyjaciół: Krzysia, Prosiaczka, Kłapouchego, Tygrysa czy Królika. Bohaterowie obdarzeni są przez autora ludzkimi cechami, co zdecydowanie ułatwia utożsamiać się z nimi czytelnikowi oraz urealnia ich przygody. Kubuś Puchatek to książka, którą powinno znać nasze dziecko 🙂 Ta pozycja będzie ozdobą, choć mam nadzieję, że nie tylko nią, każdej kolekcji młodego czytelnika. Jej koszt to 69,90 zł.

kubuś puchatek, chatka puchatka, nasza księgarnia, książka dla dzieci

Chłopiec, balonik i miś

Chłopiec, balonik i miś to książka dla najmłodszych, która powstała na podstawie filmu Krzysiu, gdzie jesteś? Film ten ostatnio gościł w  naszych kinach. Wydawcą pozycji jest Egmont. To ciekawa książka, która może stanowić ciąg dalszy przygód Kubusia Puchatka. Tym razem spotykamy Krzysia jako dorosłego człowieka, który na powrót trafia do Stumilowego Lasu. Jednak to już nie ten Krzyś, mały, ciekawski chłopiec, który towarzyszył Kubusiowi. To dorosły człowiek ze swoimi problemami, dorosłymi słowami i teczką pełną Ważnych Rzeczy. Kubuś zauważył, że ich relacja się zmieniła, że nie jest już taka beztroska jak kiedyś. Niestety nie jest taka jak podczas dzieciństwa. Kubuś jest oczywiście takim misiem jakim był, ale Krzyś jako dorosły brał wszystko na poważnie, zbyt poważnie.

chłopiec, balonik i miś, Krzysiu gdzie jesteś, film o kubusiu puchatku, egmont

Książkę czyta się szybko, ponieważ nie ma zbyt dużo tekstu. Duża, czytelna czcionka pozwala samodzielnie zmierzyć się z czytaniem początkującym czytelnikom. Całości dopełniają piękne, kolorowe ilustracje. Niestety tłumacz popełnił moim zdaniem błąd, ponieważ ze Stumilowego Lasu zrobił Stuwiekowy Las. Wyszło to niezgrabnie 🙁 Koszt książki to 24,99 zł.

krzysiu gdzie jesteś, egmont, książka dla dzieci, chłopiec, balonik i miś

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

17 komentarzy

 1. Mój syn uwielbiał Kubusia Puchatka i codziennie musieliśmy go oglądać, wtedy bardzo by mu się spodobały te książeczki.

 2. Bardzo lubię przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Przeczytam z dziećmi książkę “Chłopiec, balonik i miś”, żeby zarazić je tą sympatią.

 3. Uwielbiam Kubusia Puchatka. Moja Córcia ma wszystkie postacie pluszakowe. Książkę często czytamy

 4. Również mam starą wersję tej książki, z której czytali moi rodzice 🙂 Takie książki to prawdziwy skarb 🙂

  Pozdrawiam 🙂

 5. Kubuś Puchatek to wciąż miłe wspomnienie z dzieciństwa, aczkolwiek wolałam Dzieci z Bulerbyn czy Anie z Zielonego wzgórza

 6. Kubuś Puchatek to taka piękna, chwytająca za serce historia. Mam nadzieję, że moim dzieciom też będzie dane ją poznać!

 7. Marlena H. Reply

  Uwielbiam Kubusia Puchatka! Mamy te książeczkę o Baloniku. Mam także bardzo stare wydanie Chatki Puchatka. Kocham tę książkę. Jest dla mnie szczególną.

 8. Kiedy byłam dzieckiem nie przepadałam za książkami o Kubusiu Puchatku. Pokochałam je dopiero jako nastolatka 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.