Kolejny letni, ciepły miesiąc mamy prawie za sobą. Większość czasu spędzamy z dziećmi poza domem, jednak wieczorami nadal sięgamy po fajną lekturę. Ostatnio trochę fajnych pozycji do nas dotarło, stąd zapraszam na lipcowe nowości książkowe dla dzieci.

Lato niestety w połowie mamy za sobą. Każdą wolną chwilę, korzystając z promieni słonecznych spędzamy poza domem. Odwiedzamy pobliskie place zabaw, parki, plażę nad polskim morzem. Czasami wybieramy się znacznie dalej. Ale lato to nie tylko czas poza czterema ścianami, natura czy bliskość z rodziną. Kiedy zmęczeni padamy z nóg, po kąpieli zawsze staramy się sięgnąć po ciekawą książkę. A z racji tego, że nasza Biblioteczka wzbogaciła się ostatnio o kilka nowości zapraszam na lipcowe nowości książkowe dla dzieci.

Opowiem Ci, mamo…

Opowiem Ci, mamo to jedna z naszych ulubionych serii książek edukacyjnych dla dzieci. W związku z tym lipcowe nowości książkowe dla dzieci nie mogły się obejść bez kolejnej części tej własnie serii. Tym razem zastanawiamy się Co robią psy? wraz z autorką tej pozycji Pauliną Wyrt. Do tej pory miałam okazję pokazać Wam Co robią narzędzia?, Co robią statki?, Co robią samoloty?, Skąd się bierze miód? czy Co robią dinozaury? Głównym bohaterem tej całokartonowej książki jest uroczy psiak Feler i jego właścicielka Lila. Dzięki tej zabawnej pozycji dzieci mają okazję odwiedzić weterynarza, salon piękności czy plac zabaw dla zwierząt. Moich synów najbardziej rozbawiła wizyta właśnie w salonie piękności dla zwierząt. Z chęcią poznali rasy psów oraz rozmawiali o zasadach opieki nad tymi czworonogami. Książka urozmaicona jest zagadkami oraz szczegółami do wyszukania, które sprawdzą spostrzegawczość dzieci. Oczywiście jak zawsze pozycję dopełniają kolorowe, na całą kartkę ilustracje. Koszt książki to 39,90 zł.

opowiem ci mamo, książki dla dzieci, nasza księgarnia, co robią psyco robią psy, opowiem ci mamo, nasza księgarnia, książki dla dzieci

Wielka księga wartości

Byłam bardzo ciekawa tej pozycji. W środku Wielkiej księgi wartości znalazło się 16 opowiadań o ważnych wartościach w życiu człowieka. Czasami nawet z moimi chłopakami ciężko rozmawia mi się o uczuciach czy o wartościach, stąd chętnie sięgam po takie pozycje. Teresa Blanch i Anna Gasol postanowiły pomóc dorosłym i opowiedziały o tolerancji, wysiłku, życzliwości, solidarności, wspólnocie, uczciwości, poczuciu własnej wartości oraz empatii. Nie wiem jak Wy, ale ja już kilka razy próbowałam porozmawiać na te tematy z moimi synami, jednak nie zawsze umiem im to dokładnie wytłumaczyć. Nie łatwo było mi też znaleźć odpowiednie przykłady, które by nam pomogły w rozmowie. Z zapałem sięgnęliśmy więc po te historie. Po przeczytaniu każdej staraliśmy się porozmawiać, podyskutować, Zawsze starałam się dowiedzieć co moje synowie myślą na dany temat i co tak naprawdę zrozumieli z danej opowieści. Dzięki tej książce mogliśmy spróbować wytłumaczyć synom czym powinni się kierować w życiu. Koszt książki to 39,90 zł.

wielka księga wartości, nasza księgarnia, książka dla dzieci, lipcowe nowości ksiązkowewielka księga wartości, książka dla dzieci, o empatii, o własnej wartości

Jak to działa? Ciało człowieka

Lipcowe nowości książkowe dla dzieci to również poszerzanie ich wiedzy. Nikola Kucharska postanowiła w Jak to działa? Ciało człowieka pokazać wszelkie zakamarki naszego organizmu. Główna bohaterka Klara, jak każdy młody człowiek, chce wiedzieć dużo i ciągle zasypuje świat swoimi dociekaniami. Ale od czego najlepiej swoje poszukiwania rozpocząć? najważniejsze jest znać dobrze samego siebie, więc wędrujemy z dziewczynką po zakamarkach naszego ciała. Dzięki wielu ciekawostkom, fajnie przedstawionym faktom oraz przyjemnym ilustracjom odkryjemy co w sobie kryjemy. Przewodnikiem w dociekaniach Klary jest jej dziadek próbujący sprostać swoimi ilustracjami pytaniom wnuczki. Jeśli Wasze dziecko poszukuje tak jak Klara odpowiedzi to będzie dla niego odpowiednia pozycja. Dowiemy się czy na starość człowiek się kurczy, skąd się biorą śpiochy w oczach a motyle w brzuchu, dlaczego jesteśmy podobni do rodziców po co łzawimy i się ślinimy? Koszt książki to 29,90 zł.

jak to działa?, ciało człowieka, nasza księgarnia, w poszukiwaniu odpowiedziciało człowieka, zagadki anatomii, książka dla dzieci, nasza księgarnia

Mieszko piłkarz

Oglądaliście Mistrzostwa Świata w Rosji, pasjonowaliście się tym kto i do której bramki trafi piłką? My z synami pasjonowaliśmy się piłkarskim świętem i z zapałem chłonęliśmy każdą minutę na murawie. Z chęcią przy tej okazji sięgaliśmy także po książki związane z tą tematyką. Chłopcy podpytywali o wiele szczegółów, szczególnie tych dotyczących historii futbolu czy też spraw technicznych. W odpowiedziach pomagały mi właśnie te pozycje. Jednak kiedy dotarła do nas historia Mieszka, który, tak jak moi synowie, marzył o zostaniu piłkarzem zaczytaliśmy się w niej. Mieszko piłkarz nad piłkarze oraz Mieszko kapitan drużyny to dwie książki opowiadające o spełnianiu marzeń przez chłopca. Ich autorem jest Marek Lorenc prywatnie tata Mieszka, pierwowzoru głównego bohatera. Jest to ciekawa, pasjonująca lektura dla chłopców chcących pójść w ślady Mieszka. Oprócz boiskowych potyczek, zmagań z selekcją w drużynie, pierwszych przyjaźni poruszane są tu tematy z zakresu futbolu tak całkiem na serio. Czy jego marzenie się spełni? Przeczytajcie i się przekonajcie. A przy okazji poznajcie wiele ważnych i ciekawych informacji o piłce nożnej. Koszt książek to 24,90 zł za sztukę.

mieszko, jak zostać piłkarzem, książka dla dzieci, książka dla fanów futbolu, o futbolu mieszko, dla fanów futbolu, dla dzieci, książka dla piłkarzy

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

12 komentarzy

  1. Fenomenalne! Aż żałuję, że nie miałam takich lektur, kiedy byłam dzieckiem…!
    Sama jeszcze nie mam potomstwa. Zajście w ciążę i zostanie mamą tylko po to, by móc kupować takie fantastyczne książki to chyba nie jest dobra motywacja? 😀 😀 😀
    Pozdrawiam ciepło!

  2. Bardzo fajne pozycje, które nie tylko bawią, ale co najważniejsze – uczą. Moje dziecko już raczej nie lubi, jak ja mu coś tłumaczę – książki są bardziej wiarygodne widać 😀 Z pewnością skorzystam z któregoś z nowych tytułów.

  3. Bardzo fajne tytuły. Myślę, że moim dzieciom spodoba się ta książeczka “Jak to działa? Ciało człowieka”. O tej serii “Opowiem Ci mamo…” też słyszałam same dobre rzeczy.

  4. bardzo lubimy serię “opowiem ci mamo” – same ciekawe propozycje, piękne ilustracje i fajna treść

  5. A ja ich nie czytałam i jestem tych pozycji ciekawa. Moje dzieci kochają takie ciekawostki i dużo ilustracji.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.