Jako mama, kochających czytanie maluchów, sięgam wciąż po nowości książkowe. Poznajemy ciekawe miejsca, rozwiązujemy wiele zagadek oraz dajemy się ponieść wyobraźni. Jednak w naszej Biblioteczce są również tacy książkowi bohaterowie dla najmłodszych, do których wciąż wracamy 🙂 Zapraszamy na spotkanie z nimi.

Ostatnio na blogu raczej skupiamy się na nowościach książkowych. Jest ich tak dużo, że nawet ja śledząc wciąż rynek wydawniczy zaczynam się w tym gubić. Dziś chciałam Wam pokazać jacy książkowi bohaterowie dla najmłodszych są z nami od dłuższego czasu i wciąż wracają podczas czytania przed snem. Są w naszej biblioteczce takie pozycje, po które moi synowie wciąż i wciąż sięgają, oglądają, wracają do czytanych wielokrotnie historii i wcale nie wydają się nimi znudzeni. Zapraszamy Was na spotkanie z ulubionymi bohaterami z bajek moich synów.

Reksio

Reksio to popularny bohater kreskówek jeszcze z mojego dzieciństwa. Zawsze marzyłam, aby i moi synowie go pokochali. Już jakiś czas temu pokazywałam Wam poprzednie książki o tym sympatycznym piesku. Dzięki tamtym pozycjom dzieci poznały opowiadania o łaciatym psiaku i z chęcią do nich wracały wieczorami. Tym razem trafiły do nas nowości wydawnictwa Papilon w postaci trzech książeczek o Reksiu: Zabawa w chowanego, Leśna przygoda oraz Wesołe podwórko. Pozycje te są pięknie wydane, w twardej okładce, nadające się na prezent dla młodego czytelnika. Każda z nich jest to jedna historia sympatycznego pieska Reksia i jego przyjaciół. Tekst jest wydrukowany dużą czcionką, więc dziecko uczące się czytać może samodzielnie spędzać czas z tą pozycją. Dodatkowo zachwycają kolorowe i w większości całostronicowe ilustracje. Wydawnictwo w ramach 50-lecia dobranocki o Reksiu przygotowało szereg ciekawych pozycji, dzięki którym książkowi bohaterowie dla najmłodszych będą łączyli pokolenia 🙂 Książki kosztują od 19,90 zł.

reksio, papilon, dobranocka, książka dla dziecireksio, książka dla dzieci, bohater najmłodszych, dobranocka

Elmer

Tru Tu Tu chce się powiedzieć widząc słonia w kratkę. Tak dobrze usłyszeliście – Elmer to słoń w kolorową kratkę. Jeden z bliźniaków gromadzi wszystko, co związane z tymi dużymi ssakami do naklejek i kolorowanek przez książki po figurki. Od razu przypadł mu do gustu kolorowy Elmer,  o którym pisaliśmy ostatnio. W związku z zamiłowaniem Frania z chęcią sięgnęliśmy po kolejne 3 książki z tej serii: Elmer i wyścig, Elmer i wyjątkowy dzień oraz Kolorowe przygody. Pierwsze dwie to pozycje zawierające jedno opowiadanie, zaś ostatnia to 4 historie. Elmer to słoń w kolorową kratkę, zupełnie inny niż wszystkie w jego stadzie. Często właśnie dzięki tej inności ma więcej ciekawych przygód niż pozostałe zwierzęta. Jest powszechnie lubiany i chętnie pomaga innym. Same historie są fajnie napisane, zaciekawiają młodego czytelnika oraz mają ciekawy przekaz. Opowiadania są wydrukowane dużą czcionką, co pozwala na samodzielne czytanie przez nieco starsze dziecko. Zachwycają nas również kolorowe i ciekawe ilustracje wzbogacające historie przeżywane przez Elmera. Koszt książek jest od 24,90 zł.

elmer, papilon, książka dla najmłodszych, książka dla dzieci, kolorowy słońelmer, książka dla dzieci, papilon, kolorowy słoń

Martynka

Nasi ulubieni książkowi bohaterowie dla najmłodszych to nie tylko postacie zwierzęce. A może warto sięgnąć po Martynkę? Zapewne myślicie, że to książka raczej dla dziewczynek. Jednak nic bardziej mylnego! Choć bohaterką jest młoda dama, jej przygody z powodzeniem zachwycają każde z dzieci bez względu na jego płeć. Jakiś czas temu Papilon wydał przygody Martynki w nowej odsłonie. Zagościły u nas 3 książki: Małe historie o zwierzętach, Małe historie o wielkim szczęściu oraz Małe historie do czytania przed snem. W każdej z pozycji znajduje się po 6 opowiadań. Są to pięknie napisane przygody małej dziewczynki o imieniu Martynka. Moi synowie z chęcią słuchają tych opowiadań, odkrywają świat wraz z bohaterką. Zresztą sami chcieliby przeżyć to, co ona tylko w realnym świecie. Opowiadania są zabawne, uczące, mówiące o ważnych rzeczach w życiu maluchów w wieku przedszkolnym. Same rozdziały są o odpowiedniej długości nadającej się na czytanie przed snem. Całości dopełniają piękne ilustracje zachwycające barwami i wyborem tematyki. Zakochaliśmy się, jeśli można tak powiedzieć, w tych historiach. Znacie ta małą bohaterkę??? Koszt każdej z części to 29,90 zł.

martynka, książka dla dzieci, papilonmartynka, książka dla dzieci, papilon

Którzy książkowi bohaterowie dla najmłodszych są u Was najbardziej popularni w domowej biblioteczce?

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

16 komentarzy

  1. Reksia pamiętam z dzieciństwa 😉 Moje córki uwielbiają ksiązeczki, myślę wałsnie nad Martynką, ale na razie czytamy Jacka i agatkę 😀

  2. Reksio to bajka z mojego dzieciństwa! Nawet nie wiedziałam, że jest też w wersji papierowej 🙂

  3. Reksio…..lata minęły odkąd czytałam ostatni raz. Czas nadrobić zaległości, liczę na to, że spodoba się mojej córce 😉

  4. Z książeczek o Reksiu moja córka bardzo by się cieszyła. Lubi tę bajkę i często prosi aby jej włączyć

  5. Moje pociechy kochały Kubusia Puchatka, ale na dobranoc czytaliśmy “Przygód kilka wróbla Ćwirka”. Cuowne opowieści!

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.