Szczególnie teraz, w przededniu święta wszystkich dzieci, czyli przed Dniem Dziecka zastanawiamy się co podarować naszemu maleństwu. Okazuje się jednak, że to czas spędzony z dzieckiem jest największym dobrem jakie możemy mu ofiarować. I to taki, kiedy w pełni skupiamy się na wspólnej zabawie czy pracy. W związku z tym, dla nas idealną okazała się kreatywna zabawa z dzieckiem klockami.

Dzień Dziecka to niewątpliwie moment kiedy wielu rodziców zastanawia się co też warto podarować swojemu dziecku. Okazuje się, że to nie najdroższy, najbardziej wyszukany prezent ucieszy malucha najmocniej. Najważniejszym i najlepszym prezentem, na który nasza pociecha czeka to poświęcony mu czas. Szczególnie ten jego rodzaj, kiedy to w pełni skupiamy się na wspólnej zabawie czy pracy. Kreatywna zabawa z dzieckiem klockami jest naszym sposobem na wspólnie kilkanaście “minut” dziennie.

3 zasady wspólnego czasu

 • wspólny – wspólny czas, wspólna zabawa to moment kiedy powinniśmy być tu i teraz. Niestety często brakuje właśnie takiego momentu w ciągu dnia kiedy to jesteśmy zaangażowani w 100% w wykonywane czynności. Dzieci, choć często o tym nie mówią potrzebują właśnie tych przysłowiowych choćby 15-30 minut dziennie, kiedy jesteśmy tylko dla nich. Nie dzielimy naszej uwagi pomiędzy pociechę a nerwowe zerkanie na komórkę czy oglądanie kątem oka programu na tv. Nasze dziecko zasługuje na to, aby rodzic skupił się na nim, jego potrzebach i problemach w 100% 🙂
 • czas – zabawa z dzieckiem czy też realizacja innych zadań wymaga własnie CZASU. Wiem, że ciężko go wygospodarować. Tak, wszyscy jesteśmy bardzo zapracowani, zabiegani w tym całym pędzie codzienności… Przychodzimy zmęczeni po całym dniu i pragniemy coś zjeść i posiedzieć w ciszy i spokoju, a tu dziecko domaga się uwagi. Ale jeśli tylko poświęcimy dziecku te choćby 15 minut przed snem na wspólne czytanie, będzie to magiczny moment dla całej rodziny.
 • dobór zadań/zabaw – warto sięgnąć po takie, które cieszą zarówno malucha jak i rodzica. Wybór wspólnych czynności jest ważny, dlatego iż potrafią one scementować nasze relacje, pomóc je budować, rozwijać talenty malucha, poszerzać jego horyzonty i wiedzę. A przede wszystkim zabawy bawią, cieszą i sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi.

Kreatywna zabawa z dzieckiem to tworzenie pięknych, barwnych wspomnień naszych dzieci z dzieciństwa 🙂

budowanie z tatą, czas dla rodziny, wspólny czas, kreatywne budowanie, klocki blocki

Klocki to dobry pomysł?

Kreatywna zabawa z dzieckiem to w naszym domu podstawa. Staramy się każdego dnia ofiarować naszym synom uwagę, czas i wspólną zabawę z książkami, na ogrodzie, spacerze, placu zabaw. Jednak pierwsze miejsce na liście ulubionych zadań naszej trójki obecnie zajmują klocki! Zresztą im się wcale nie dziwię 🙂

Klocki pozwalają rozwijać synom skrzydła wyobraźni, budować cokolwiek zapragną i co sobie wymarzą. Dają im pełnię możliwości w realizowaniu scenariuszy zabaw. Przy większej ilości zestawów możemy dowolnie budować nawet całe miasta! Ostatnio nasz zasób elementów powiększył się o kolejne 3 zestawy Klocki Blocki, tym razem z serii MyCity: Stacja benzynowa 435el, Cysterna 464el, Laweta 424el.

stacja benzynowa, klocki blocki, wspólna zabawa

Jakiś czas temu mieliśmy okazję pisać Wam o produktach tej firmy przy okazji naszej Misji na Marsa 🙂 Synowie od razu rozpoczęli budowanie, choć ze względu na ilość elementów pomoc rodzica była tutaj niezbędna. Zajęło nam to pół niedzieli, ale zabawa był wyśmienita i szczerze mówiąc nawet nie zauważyliśmy kiedy ten czas minął. Było sporo radości, wiele śmiechu, okrzyki podniecenia u dzieci kiedy kolejne elementy nabierały ostatecznego kształtu. Angażowaliśmy synów we wspólne studiowanie instrukcji, poszukiwania elementów. Z młodszymi przy okazji ćwiczyliśmy liczenie do 10, kształty, figury i kolory. Pojazdy są mocne, chłopcy z powodzeniem się nimi bawili a ruchome elementy jak np. opuszczana górna rampa lawet nas pozytywnie zaskoczyła. A nasi mali odkrywcy uświadomili nam jeszcze jedną ważną rzecz! Klocki Blocki są kompatybilne z markami klocków np. lego, co daje niekończące się możliwości tworzenia. Przecież klocki to kreatywna zabawa z dziećmi 🙂

wspólna zabawa, czas dla rodziny, zabawa z klockamiklocki blocki, budowanie z klocków, zabawa kreatywna

Konkurs – Kreatywna zabawa z dzieckiem

Wraz z marką Klocki Blocki mamy zaszczyt zaprosić Was do wspólnej zabawy, podczas której będziecie mogli wygrać zestaw klocków 🙂 Czekamy zatem na Wasze zgłoszenia i mamy nadzieję, iż to Was uda nam się nagrodzić z okazji Dnia Dziecka!

 1. Konkurs trwa od 29.05 do 03.06.2018
 2. Organizatorem jest Mama na Tropie, a sponsorem Klocki Blocki. Będzie nam ogromnie miło jeśli polubicie nas 🙂
 3. Miło nam będzie, jeśli polubicie i udostępnicie znajomym post konkursowy.
 4. Zadaniem konkursowym jest umieszczenie pod postem konkursowym na FB odpowiedzi na zadanie konkursowe: Kreatywna zabawa z dzieckiem klockami. Prosimy o zdjęcie budowli z klocków wykonanych przez Wasze pociechy bez wizerunku dziecka czy innych osób. Jedna osoba może pozostawić tylko jedną odpowiedź konkursową. Napiszcie również, którą z nagród chcielibyście otrzymać 🙂
 5. Do wygrania jest jeden zestaw Klocków Blocków do wyboru: Pojazd kosmiczny lub Wyprawa do stadniny.
 6. Laureat zostanie podany w tym poście w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu. Dane (imię i nazwisko, adres oraz telefon dla kuriera) należy wysłać w wiadomości prywatnej na FB z profilu, z którego została dodana odpowiedź konkursowa w ciągu 7 dni od ogłoszenia zwycięzcy.
 7. Sponsor odpowiada za wysyłkę nagród na terenie Polski.
 8. Wszelkie pytania proszę kierować na adres organizatora: kontakt.mamanatropie@gmail.com.
 9. Uczestnicząc w zabawie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności, a dane laureata zostaną przekazane poprzez e-mail sponsorowi w celu przekazania wybranej nagrody zwycięzcy.
 10. organizator zastrzega sobie możliwość przesłużenia terminu zbierania prac konkursowych o 7 dni jeśli nie będzie min. 10 zgłoszeń.

konkurs dla dzieci, wygraj zestaw klocków, konkurs kreatywny, mamanatropie, klocki blocki

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

17 komentarzy

 1. Gdy byłam mała, razem z bratem siadałam i bawiłam się godzinami klockami podobnymi do tych! Mama czasami chyba też z nami budowała, ale to tak dawno że nie pamiętam 😉 świetny konkurs!

 2. klocki ! moja to uwielbia, ale na razie bawimy się lego duplo. chyba bym sie nie pokusiła o takie małe elementy, bo bym w ogole z domu nie wyszla tylko sprzątała xD

 3. dopiero przed chwilą dowiedziałam się o istnieniu tych klocków. A warto wiedzieć skoro są polskie. ale muszę się spytać – czy one są kompatybilne z Lego?

  • MamaNaTropie Reply

   Tak, są kompatybilne z większością marek klocków w tym z Lego 🙂

 4. Córka jeszcze za mała, więc życzę wszystkim powodzenia w konkursie ;)),
  Klocki wydają się świetne. Będę mieć na uwadze ;))
  Ja uwielbiam, kiedy kładziemy się z córką na łóżku, wybieramy książki i oglądamy obrazki. Niby nic , a córka (1.5) to uwielbia ! Ona pobudza swoją wyobraźnię i ją to jest nasz wspólny czas.

 5. Zgadzam się z przedmowczynią! Moj syn nawet w wieku 16 lat miał czasem momenty, że wyciagał swoje stare klocki 🙂 to ponadczasowa zabawka zdecydowanie. Pozdrawiam

 6. Cóka ostatnio kupiła sobie taki zestaw, z którego sama może układać 🙂 Choc zawsze lubiła gotowe pomysły i ma kilka zestawów od Klocki Blocki 🙂

 7. Anna Kamińska Reply

  My i nasza córka wprost uwielbiamy,
  Gdy razem ze sobą i klockami czas spędzamy.
  Ona woła mamo, tato, chodźcie, bo będzie zadanie,
  Patrzę, a to będzie klocków układanie.
  Najpierw wszystkie klocki wyjmujemy,
  Potem do miejsca, gdzie jest przestrzeń z nimi maszerujemy.
  Córka wymyśla kolejne przygody,
  A ja z klocków musze robić domki, schody ….
  Potem ona stery przejmuje,
  Układa klocki, a mnie instruuje.
  “Mamo tu jest zamek, a tu księżniczka czyli ja,
  potem przybywa na koniu rycerz”, czytaj tata.
  Następnie tworzy kolejne historie i wciąga do zabawy,
  Mamy przy tym zawsze mnóstwo ubawu.
  Klocki jej wyobraźnię bardzo rozbudzają,
  A nas rodziców także do zabawy wciągają.
  Bo kto z nas gdy jeszcze byliśmy maluchami,
  Nie marzył o pudle z kolorowymi klockami?
  teraz chętnie realizujemy to marzenie sprzed lat,
  Gdy z córką budujemy nasz klockowy świat.
  Widzę, że córka sprawności nabiera,
  wada koordynacji wzrokowo-słuchowej jej nie doskwiera.
  Klocki wyobraźnię córki mocno rozbudowały,
  Wraz z kolejnymi budowlami nowe historie z jego ust wypływały.
  Raz była wieża, raz pociąg do bajkowej krainy,
  Innym razem mini zoo, domek czy auto dla całej rodziny.
  Córka swymi pomysłami ciągle nas zaskakuje,
  Bo klocki ją, jak i wspólna zabawa nas bardzo inspiruje.
  Uwielbiam te nasze wieczorne zabawy i wspólny czas
  To coś, co na zawsze bardzo spaja nas.
  I nie zamienię tego za nic na świecie ani troszeczkę,
  Bo tylko mama i tata może tak kochać swoją córeczkę.
  A teraz zestaw dla chłopca nam by się przydał,
  bo nowy członek rodziny (syn) do domu zawitał.
  Dlatego o zestaw klocków tak mocno walczymy
  i o zwycięstwie po cichu wspólnie sobie marzymy.

 8. ogromnym plusem jest ich kompatybilność z lego, bo w naszym domu jest sporo lego a jesli mozna je ze sobę łączyć, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować Klocki Blocki

 9. Mamy jeden zestaw od Klocki Blocki ale ten dla mniejszych dzieci – Mubi czy jakoś tak. Karolina je bardzo lubi. Te Wasze tez wyglądają super.

 10. To prawda, klocki to zawsze idealny pomysł 🙂 u nas sprawdzają się wszystkie 🙂 a my rodzice… też kochamy zabawy z klockami. No i oczywiście z naszym synkiem! 😉

 11. Fantastyczne sa teraz klocki dla małych i dużych. Świetny zestaw macie Kasiu, nagrody w konkursie też są cudne. U nas powoli zaczynamy zabawę z lego City

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.