Szymon Radzimierski to jeden z młodych podróżników. Choć ma dopiero niecałe 12 lat zwiedził już ponad trzydzieści krajów. Dziś mieliśmy okazję towarzyszyć mu poprzez Dziennik łowcy przygód przygód w wyprawie do Etiopii. Zapraszam na wspólną przygodę 🙂

Szymon Radzimierski to młody podróżnik opisujący swoje przygody w Dzienniku łowcy przygód. Urodził się on 18 października 2006 roku. Mając niecałe 12 lat zwiedził wraz z rodzicami już ponad trzydzieści krajów w Europie, Ameryce północnej i Południowej, Australii i Oceanii, Azji czy Afryce. Patrząc na jego dorobek podróżniczy, odnoszę wrażenie iż większości dorosłym nie będzie dane odwiedzić aż tylu miejsc. Pasją tego młodego podróżnika są wyprawy, nawet te najbardziej ekstremalne, ale również jazda na rowerze, gra w piłkę, czytanie czy pisanie. Kocha nurkować, ze względu na możliwość oglądania podwodnego, bajkowego świata. Jakiś czas temu mieliśmy okazję towarzyszyć Szymonowi w wyprawie na Extremalne Borneo. Dziś zapraszamy Was do Etiopii.

dziennik łowcy przygód, książka podróżnicza, dla dzieci

Szymon Radzimierski Etiopia u stóp góry ognia

Wybieramy się niemal na koniec świata, bo przecież z Polski do Etiopii jest ponad 5100 km w linii prostej. A tu nagle na lotnisku okazuje się, iż bagaż nie dotarł wraz z nami na miejsce. I co teraz? Przecież nie zrezygnujemy z przygody życia!? Te problematyczne początki są, jak się okazuje, zwiastunem masy zyskujących i ciekawych przygód. Szymon wraz ze swoimi rodzicami wyrusza poznać Etiopię, jeden z krajów afrykańskich. Tam ma okazję ruszyć na nocną wyprawę do krateru z lawą, karmić hieny z ręki czy poznać bliżej pytony, hipopotamy czy krokodyle. Poznaje również ludy zamieszkujące tamte tereny i ich jakże inne od naszych zwyczaje i potrawy.

Ponownie mieliśmy okazję towarzyszyć Szymonowi w ciekawej wyprawie. Historia pisana przez młodego podróżnika zainteresuje każdego czytelnika bez względu na wiek. Porwani pasją wyglądającą do nas z każdego zdania i z każdej strony, sami chętnie dołączylibyśmy do wyprawy. Jest to świetna pozycja pisana z humorem, która pozwoli odkryć ciekawostki tego dalekiego kraju. Do tego towarzyszą nam fajne zdjęcia, ciekawe komiksy oraz hasztagi nakierowujące nas, czytelników na te najlepsze i najbardziej zaskakujące rzeczy. Kiedy już zakończymy czytanie możemy naszą wiedzę o wyprawie do Etiopii sprawdzić w quizie oraz krzyżówce! A do tego sami powiedzcie, kto jak nie inne dziecko porwie najszybciej na szlak nasze dzieci?! I uwierzcie mi, po przeczytaniu tych niemal 400 stron, będziecie czekali już na kolejną wyprawę, na którą zabierze nas Szymon Radzimierski. Koszt tej książki to 36,90 zł i jest do kupienia m.in. na stronie wydawnictwa.

książka dla dzieci, znak emotikon, książka podróznicza

Konkurs

Jeśli tak jak ja macie w domu młodych odkrywców, dzieci zafascynowane światem to to jest konkurs dla Was! Jeśli Szymon Radzimierski i jego podróż Was zachwyciła i chcielibyście zarazić tą pasją maluchy to zagrajcie o jeden z dwóch egzemplarzy tej książki 🙂

 1. Konkurs trwa od 25.03 do 04.04.2018
 2. Organizatorem jest Mama na Tropie, a sponsorem Wydawnictwo Znak Emotikon. Będzie nam ogromnie miło jeśli polubicie nas 🙂
 3. Miło nam będzie, jeśli polubicie i udostępnicie znajomym plakat konkursowy.
 4. Zadaniem konkursowym jest umieszczenie pod plakatem konkursowym odpowiedzi na pytanie: Gdzie chcielibyście i dlaczego wybrać się z dzieckiem? max. 4 wersowa odpowiedź. Jedna osoba może pozostawić tylko jedną odpowiedź.
 5. Do wygrania są 2 egzemplarze książki Etiopia u stóp góry ognia Szymona Radzimierskiego
 6. Laureat zostanie podany w tym poście w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu. Dane (imię i nazwisko, adres oraz telefon dla kuriera) należy wysłać w wiadomości prywatnej na FB z profilu, z którego została dodana odpowiedź konkursowa w ciągu 7 dni od ogłoszenia zwycięzcy.
 7. Sponsor odpowiada za wysyłkę nagród na terenie Polski.
 8. Wszelkie pytania proszę kierować na adres organizatora: kontakt.mamanatropie@gmail.com.

szymon radzimierski konkurs, konkurs książkowy, książki dla dzieci

 

*** WYNIKI *** WYNIKI *** WYNIKI ***

Dziękuję Wam za liczne uczestnictwo i ciekawe odpowiedzi konkursowe. Najbardziej zaciekawiły mnie dwie poniżej, więc proszę te osoby o podesłanie danych do wysyłki (imię, nazwisko, adres, tel) w wiadomości priv na FB z konta, z którego były dodawane odpowiedzi konkursowe:

 • Marzena Słowińska za wspaniały zamglony Londyn
 • Kamila Łabutka za pasję do Korony Świata

Wszystkich moich czytelników zapraszam na kolejne wspólne podróży, te małe i te duże 🙂

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

23 komentarze

  • MamaNaTropie Reply

   Niestety nie mieliśmy Neli więc ciężko jest mi porównać 🙁

 1. U mnie też konkurs z tą książką 🙂 fascynujące jest to, że dzieciaki tak podróżują 🙂

 2. Małgorzata Hert Reply

  Książki zapewne warte przeczytania, trzeba podsuwać dzieciakom 🙂

 3. Chyba nie dla mnie, ale myślę, że może byc bardzo ciekawa dla młodego pokolenia.

 4. Grafika i tematyka podobne do Neli, fajnie że dzieciaki mają takie pasje ja niestety nie wyjezdzam po za Polske max do Anglii do rodzeństwa, tak to się boję chociaż wiem że wiele boskich widoków tracę..

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.