Wolny wieczór… Zastanawiasz się co wybrać?! Sprzątanie, pranie, gotowanie a może dobry serial, ciekawy film lub porywająca lektura?! Dziś proponuję 3 książki dla dorosłych, które mogą umilić każdy wolny wieczór!

Wolny wieczór… Wiem, wiem powiecie zaraz, że w ustach mamy i to trójki małych dzieciaków brzmi to jak oksymoron albo ponury żart. Ale nie jest tak do końca nieprawda! Kiedy udaje mi się już położyć moje zmęczone pociechy staram się zrobić coś egoistycznie dla siebie samej. Wtedy przeglądam propozycje telewizyjne, te serialowe czy filmowe. Ale ostatnio zdecydowanie częściej sięgam po ciekawą, zajmującą lekturę. Stąd też mogę Wam dziś pokazać 3 książki dla dorosłych, które mogą umilić Wam wieczory 🙂

Szpilki za milion

Powiem Wam szczere, że dawno się sięgałam po książki dla dorosłych naszych rodzimych autorów. Jakoś się zraziłam i zdecydowanie lepiej czyta mi się literaturę zagraniczną. Tym razem dałam się skusić opisem…

Uczciwy złodziej, perfidna celebrytka i oszukany kochanek to pomysł na zakręconą komedię kryminalną autorstwa Izabeli Szylko pod tytułem Szpilki za milion. A do tego ta różowa, zdecydowanie kobieca okładka. Z chęcią się tą książkę trzyma w dłoni 🙂 A co w środku? Na kolejnych stronicach poznajemy Jacka Sparowskiego, któremu znów nie wyszło w życiu i traci wszystko w jednym momencie. Wydaje się być bardzo naiwnym, wierzącą w dobro drzemiące w ludziach oraz uczciwym człowiekiem. Coś jednak w tej jego nieporadności jest ujmującego i pozwalającego go polubić, co zresztą czyni emerytowana policjantka, u której Jacek zamieszkuje. Dzięki uprzejmości przyjaciela otrzymuje również pracę w jego agencji ochroniarskiej. Jednak już pierwszego dnia pracy okazuje się, że przeszłość sama wkracza na ścieżkę życiową Jacka. Pojawia się w firmie ochroniarskiej celebrytka Lola Marini, znana z bycia znaną i łowienia coraz to bogatszego partnera czy męża. A prywatnie jest to była żona sympatycznego Jacka. Postanawia się on zemścić na Loli, co rodzi wiele ciekawych perypetii. A najważniejsze w tym wszystkim okazują się być szpilki zakupione za milion funtów.

Jest to zabawna historia, niezawodnie prowadząca czytelnika po różnych perypetiach bohaterów. Pozwala odpocząć, zrelaksować się i pośmiać nad kolejnymi stronicami. Jeśli szukacie trupów i krwi to zdecydowanie nie tutaj! Jest to kryminał zbudowany na intrygach, mocno zarysowanych bohaterach oraz zwrotach akcji. Polecam jako świetną rozrywkę niezawodnie wywołującą uśmiech na twarzy czytelnika. Koszt tej książki to 39,90 zł, wydana została przez Burda Książki.

Wspaniała Gilly

Wspaniała Gilly autorstwa Katherine Paterson to raczej nie rozrywkowa literatura. Jest to książka napisana dla młodzieży, ale uważam iż każdy dorosły powinien po nią sięgnąć. Bohaterką opowieści jest 11-letnia Gilly, a właściwie Galadriel Hopkins. W ciągu niespełna trzech lat zmieniała już dwa razy rodziny, aż trafiła do trzeciego, do Pani Trotter. Kobieta oprócz Gilly zajmuje się również upośledzonym, siedmioletnim Williamem Ernestem. Dom jest zaniedbany, zakurzony i nie przynosi na myśl tych, w których dziewczynka miała już okazję mieszkać. Gilly wcale nie pomagała rodzinom, do których trafiała się polubić, stworzyć więzów a oni po pierwszych problemach z dziewczynką porzucali ją jak jakąś rzecz… Przez to zbudowała sobie ona mur dzielący ją od świata, niepozwalający nikomu jej polubić ale i jej polubić nikogo z otoczenia. 11-latka ma jeden cel, dotrzeć do matki, która ją porzuciła chcąc wieść barwne i bez zobowiązań życie. Gilly pragnie jej uwagi, jej miłości, jej bliskości. Jej życzenie się spełnia, ale w całkiem nieoczekiwany dla niej sposób.

Warto ją przeczytać,  ponieważ stanowi ciekawy portret psychologiczny 11-letniej bohaterki. Pozwala pokazać jak ciężkie czasami jest życie młodych ludzi, ich emocje, potrzeby i to jak zmierzają się ze światem. Koszt tej lektury to 26,90 zł i została wydana przez Naszą Księgarnię.

książki dla dorosłych, literatura dla młodzięy, wydawnictwo jaguar, nasza księgarnia, burda książki

Tysiąc odłamków ciebie

W moje ręce trafiła seria Trylogia Firebird autorstwa Claudii Gray. Składa się ona z trzech części: Milion odłamków ciebie, Dziesięć tysięcy słońc nad tobą oraz Milion światów z tobą. Jest to świetna przygoda science-fiction. Jeśli lubicie taki gatunek, to ta seria Was uwiedzie, zaciekawi i wciągnie w wir wydarzeń.

Marguerite Caine jest córką wybitnych fizyków, tworzących ciekawe i śmiałe teorie. Jedną z nich wprowadzają w życie w postaci Firebirda. Odkrywają, że istnieją miliony wersji naszej rzeczywistości. Dzięki współpracy jej rodziców wraz z asystentami Paulem i Theo powstaje urządzenie umożliwiające podróż pomiędzy poszczególnymi wariantami. Są to światy, gdzie istniejemy w takiej czy innej wersji lub może nas nie być wcale, ponieważ rodzice się nie spotkali… Są one pełnym odzwierciedleniem ludzkiego wyboru: “Co by było gdyby?!” Te światy ukazują wszystkie ewentualności. Jednak przez to urządzenie i kontrowersyjną teorię wcieloną w życie ojciec Maeguerite ginie, a ona rusza poprzez te światy w poszukiwaniu jego zabójcy – niedawnego asystenta Paula.

Książka to fajna opowieść, wielowymiarowa można by rzec 🙂 Bo przecież wszystko dzieje się między wymiarami, nikt nie wie co przyniesie kolejny skok, czy oddali przy bliży bohaterów do rozwiązania zagadki kryminalnej. To książki dla dorosłych ale i dal młodzieży. Szczególnie polecałabym dla tych, którzy kochają takie opowieści na krawędzi światów z lekkim wątkiem romantycznym. A tajemnica jest tutaj najlepszą gwarancją wartkiej i ciekawej akcji! Koszt każdego z tomów to 39,90 zł, a seria została wydana przez Wydawnictwo Jaguar.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

19 komentarzy

  1. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale na razie czytam książki o tematyce macierzyństwa (jestem początkującą mamą), a na inne nie mam już czasu i/lub sił. Może za kilka lat. 😉

  2. Jeszcze nie miałam okazji przeczytać tych książek. Jestem mamą i brakuje mi czasu, lecz liczę na to, że znajdę jakąś wolną chwilę choć na jedną z tych książek.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.