Dziecko to mały odkrywca. Pragnie wiedzieć więcej, rozumieć bardziej to co dzieje się w jego otoczeniu. Często jego pasją jest również świat przyrody tej bliskiej jak i tej bardzo dalekiej. Dziś książki dla przyrodników oraz odkrywców 🙂 Bo czy wiecie gdzie się chowa śnieżna sowa?

Gdzie się chowa śnieżna sowa, pyta dziecko nieustannie. A Ty znasz odpowiedź na nie? Jeśli nie, to problem jest już spory, dziecko pyta dociekliwie i odpowiedzi pragnie prawdziwej. Nasi synowie często pragną i łakną wiedzy szczególnie tej związanej z przyrodą. Kochają świat zwierząt, najczęściej sięgają po książki związane właśnie z tą tematyką. Dlatego nowości od Wydawnictwa Nasza Księgarnia tak bardzo ich ucieszyły…

Gdzie się chowa śnieżna sowa?

Ta książka zauroczyła moich synów, miłośników przyrody. W tym bardzo dużym formacie znajdziemy to co najlepsze, zarówno kolorowe ilustracje, ciekawe zwierzęta, niespotykane rejony świata oraz wiele ciekawostek. Bo przecież zwierzęta są wszędzie, nawet w tych najbardziej niesprzyjających warunkach do życia. Na kolejnych stronach odkrywamy 21 ekosystemów, rozpoczynając swoją wędrówkę od tundry grenlandzkiej poprzez lasy deszczowe czy Himalaje wysoki aż po antarktyczny lodowiec szelfowy. W każdym z nich możemy poznać habitat, czyli środowisko życia oraz najciekawsze zwierzęta tam żyjące. Każdy z poznawanych przedstawicieli fauny jest scharakteryzowany kilkoma słowami dotyczącymi jego sposobu życia, odżywiania czy też wyglądu. Sam sposób stworzenia książki zachęca do poszukiwania i odkrywania, ponieważ przy każdym ekosystemie mamy do odnalezienia kilka do kilkunastu zwierząt na ilustracji. Na końcu książki zaś znajdziemy kilka dodatkowych ciekawostek  na temat np. wymarłych i zagrożonych gatunków, zwierzęcych rekordów czy systematyki fauny. Zdecydowanie jest to świetna pozycja dla każdego miłośnika przyrody, zapalonego odkrywcy świata zwierząt i roślin. Koszt tej książki to 49,90 zł.

śnieżna sowa, książka dla przyrodników, dla małych odkrywców, książka dla dzieci, nasza księgarniaksiążka dla młodych odkrywców, dla przyrodników, o zwierzętach, dla dziecizwierzęta rekordziści, dla dzieci, książka o zwierzętach

Połączenie kropek – absolutnie fantastyczne?

Absolutnie fantastyczne to ciekawa seria dla nieco starszych czytelników stworzona przez Naszą Księgarnię. Ukazały się do tej pory Łamigłówki oraz Labirynty. O fantastycznych labiryntach miałam okazję pisać Wam już jakiś czas temu. Najnowsza publikacja to Kropki. Jest to 128 stron świetniej zabawy dla dzieci powyżej 8 lat. Potrzebujemy tylko dobrze zatemperowany ołówek, kredkę bądź długopis, aby tworzyć wspaniałe historie. Dzięki bohaterom książki przenosimy się od kosmosu czy prehistorii przez budowę kończąc w oceanie czy świecie kolorowych ptaków. Prócz fantastycznych miejsc i ciekawych przygód dziecko ćwiczy znajomość liczb w zakresie 1-100 oraz motorykę. Zdecydowanie jest to świetny towarzysz podczas długiej podróży, wakacyjnych wypraw. Dzięki niej nawet długa kolejka u lekarza może okazać się czasem na fajną zabawę. Koszt książki to 29,90 zł.

absolutnie fantastyczne, połącz kropki, nasza księgarnia, dla dzieci

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

9 komentarzy

  1. Świetne! Tych książeczek jeszcze nie znam, ale wydaje mi się, że zaciekawiłyby moją “dociekliwą” córkę 🙂

  2. Małgorzata Reply

    Fajna książką, ale to jeszcze nie ten etap- dopiero 3 latka ma moja latorośl 🙂

  3. Świetna propozycja czytelnicza dla małych ciekawskich świata. Mój starszy syn jest zafascynowany kosmosem. Więc przygoda w której mógłby się przenieść w ten niesamowity świat to strzał w 10.

  4. uwielbiam kreatywne książeczki dla dzieci, które zmuszają do myslenia, podoba mi sie ta publikacja

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.