Zakupy, gotowanie to czynności niemal codziennie nam towarzyszące. Ale czy można z nich wyciągnąć walory edukacyjne, szczególnie dla naszych dzieci? Warto się o tym przekonać sięgając po gry edukacyjne od Kapitana Nauki.

Ubieranie się, higiena osobista, sprzątanie, zakupy czy gotowanie to zadania, które stawiane są przed nami każdego dnia. Często po spełnieniu obowiązków chcemy jeszcze usiąść z dzieckiem, spędzić z nim czas na odkrywaniu świata czy zdobywaniu nowych umiejętności. W związku z tym sięgamy po różnoraki książki, zabawki i gry, które mają nam w tym pomagać. A gdyby tak nasze codzienne zadania okazały się pomocne w rozwoju dziecka? Czy gotowanie lub zakupy nie powinny być świetną zabawą i okazją do nauki dla naszych dzieci? Moje dzieci chętnie pomagają w zakupach czy gotowaniu, dlatego też zaintrygowani sięgnęliśmy po najnowsze gry edukacyjne od Kapitana Nauki.

zakupy, gra dla dzieci, gra edukacyjnagry edukacyjne, gry dla dzieci, kapitan nauka

Hej Ho na ZAKUPY by się szło!

Oto mamy pustą spiżarnię i lodówkę, zatem wybieramy się na Zakupy! Otrzymujemy jedną z 8 list sprawunków i ruszamy na łowy. Możemy wybrać się sklepu z zabawkami, owocami, warzywami oraz spożywczego, odzieżowego, papierniczego, sportowego i ogrodniczego. Każdy z maksymalnie 4 graczy otrzymuje oprócz listy również koszyk na zakupy i wyrusza w poszukiwaniu produktów mieszczących się na żetonach przedstawiających różnorakie artykuły. Do gry mogą zasiąść już 3 letnie dzieci i moi synowie (Franek i Olek) często grają w nią sami! Gra ma bardzo wytrzymałe elementy, jest ciekawa i kolorowa. Chłopcy lubią ją, ponieważ mogą ze sobą rywalizować lub też współpracować w zależności od wybranego wariantu (a jest ich aż 12). Zaskoczyło mnie to, iż taka zwyczajna czynność jak robienie zakupów może tak fajnie rozwijać spostrzegawczość, koncentrację czy ćwiczyć pamięć u dziecka. Dla nieco starczych pociech, chcących poszerzać słownictwo w języku angielskim dodatkowo każdy artykuł na liście zakupowej jest podpisany zarówno po polsku jak i po angielsku 🙂 Ta gra edukacyjna to po prostu świetna zabawa!

gotujemy, gra dla dzieci, gra dla przedszkolaków

A może coś ugotujemy?

Jeśli już udało nam się wspólnie z dziećmi zakupić najpotrzebniejsze rzeczy do domu, możemy głodni razem coś ugotować?! Moi synowie z wielką chęcią pomagają przy pieczeniu czy mieszaniu w kuchennych garnkach naśladując dorosłych. Dlatego też nie mogliśmy przejść obojętnie obok nowości kapitana Nauki, a mianowicie gry Gotowanie. Moi mali kucharze z chęcią chwycili talerze z potrawami w grze i rozpoczęli wyścig kto szybciej i poprawniej przygotuje posiłek. Mamy do upichcenia zarówno coś na śniadanie jak i sałatkę, zupę czy główne danie. Chętnie też chłopcy rozmawiają o tym co jest zdrowe, co smaczne, co warte spróbowania albo czego nie lubią. Ta gra edukacyjna mając aż 12 wariantów daje możliwość dobrej zabawy. Często po rozegraniu jednej rundy próbujemy sami skomponować z dostępnych produktów swoje ulubione potrawy. Synowie potrafią zaskoczyć ciekawymi połączeniami i kreacjami kulinarnymi. Smakowitej zabawy!

zakupy gotowanie, gry dla dzieci, gry dla przedszkolaków

Wszystkie gry edukacyjne w cenie 39,90 zł można zakupić na stronie wydawcy. Inne ciekawe pozycje od Kapitana Nauki, które wciąż cieszą moich synów znajdziecie TUTAJ.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

11 komentarzy

  1. O! Widzę, że to świetna propozycja dla nas. Koniecznie muszę zajrzeć na stronę i kupić mojej córce. Do tej pory wszystkie gry od Kapitana Nauki sprawdzały i sprawdzają się wyśmienicie 🙂

  2. O, a ja akurat szukam pomysłu na prezent dla mojego chrześniaka 🙂

    Dzięki za inspirację!

  3. Już gdzieś te propozycje ostatnio widziałam! Fajnie, że mi o nich przypomniałaś, wiem, że moje dziecko będzie miało świetną zabawę. Muszę kupić w najbliższym czasie 🙂

  4. Marlena H. Reply

    Mamy zakupy i zabawa z tą grą jest fantastyczna! Przymierzam się do gry GOTOWANIE. Myślę że synkowi wpadnie w oko, bo uwielbia mi pomagać w kuchni 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.