Od samego początku jak tylko pociecha pojawi się na świecie pragniemy wspierać jego rozwój. Stymulujemy, aktywizujemy, dobieramy odpowiednie przedmioty mające nam w tym pomóc. Jednym z elementów wspomagających rozwój malucha od najwcześniejszych chwil jest wielość książek aktywizujących dla najmłodszych. Dziś o takich właśnie 6 nowościach wydawniczych.

Już kiedy maluszek rozwija się w brzuchu swojej mamy stymulujemy jego rozwój. Rozmawiamy z dzieckiem, śpiewamy mu czy czytamy książki. To często uspokaja wierzgające nóżki, pomaga tworzyć więzi oraz poznać członków rodziny zanim dziecko poczuje ich pierwszy dotyk czy ich zobaczy. Nie bez znaczenia zdają się mieć również przedmioty, które będą tworzyły najbliższe otoczenie naszej pociechy. Jednym z ważnych elementów w pokoju dziecka już od najwcześniejszych chwil są książki. Potrafią stymulować jego rozwój, uczyć nowych umiejętności, poszerzać wiedzę czy po prostu bawić! Dziś chciałam Wam pokazać 6 książek aktywizujących dla najmłodszych.

Czarno-białe obrazki

Pierwszym typem książek aktywizujących dla najmłodszych, po które warto sięgnąć są te w czarno-białych kolorach. Choć zawierają one ilustracje monochromatyczne, dla dorosłego niebyt ciekawe są idealne dla maluszków. Wzrok dziecka rozwija się stopniowo, pozwalając mu na początku w okresie niemowlęcym rozróżniać duże, kontrastowe elementy. Właśnie dla nich zostały wydane dwie nowości Naszej Księgarni – Mamusie z dziećmi oraz Tatusiowie z dziećmi. Są to poręczne, całokartonowe i zdecydowanie odporne na małych czytelników książeczki

książki kontrastowe, książki dla najmłodszych, nasza księgarniaW środku znajdziemy duże, czarne, białe lub szare ilustracje przedstawiające zwierzęta z ich młodymi. Dzięki nim możemy z powodzeniem stymulować wzrok maluszka od pierwszych miesięcy. Koszt jednej to 21,90 zł.

książki czarno-białe, nasza księgarnia, książki kontrastowe,

Akademia Mądrego Dziecka

Akademia Mądrego Dziecka do seria książek aktywizujących dla najmłodszych wydawana przez Egmont. W tej serii znajdziemy aż 37 różnorodnych pozycji uczących oraz rozwijających maluchy. Mieliśmy okazję poznać książeczki Czyj to nocnik oraz Lisek i przyjaciele oraz To już umiem sam i Ale natura! Dwie pierwsze to wydawnictwa całokartonowe z niezwykle kolorowymi ilustracjami. Co ciekawe każda z książeczek zachęca do odkrycia jej dogłębnie przez młodego czytelnika 🙂 Mamy tutaj np. hipnotyzujące oczy krokodyla z okładki, które z każdą stronicą okazują się być oczami innego przyjaciela liska. Fajnym uzupełnieniem są wiersze Zbigniewa Dmitroca w postaci wesołych i bardzo rytmicznych rymowanek. Koszt tych książek to 19,99 zł.

akademia mądrego dziecka, egmont, książki dla najmłodszychczyj to nocnik, egmont, książki dla najmłodszych

To już umiem lub Ale natura to z kolei kolorowanki. Praca z nimi zaczyn się od kolorowej strony z zagadką dla dziecka, następnie jest kilka elementów do pokolorowania związanych z zadaniem np. kolorystycznie lub tematycznie. Na każdej stronie maluch znajdzie również podpowiedź co do potrzebnego koloru kredki. Koszt tych książeczek to 5,99 zł.

poznaję świat, egmont, książki dla najmłodszych

Wielość książek edukacyjnych dla najmłodszych

Półki w księgarniach uginają się od wielości książek, również tych edukacyjnych. Wybierając je warto patrzeć na półki oczami malucha, dla którego je zakupujemy. Sięgnijmy na te dedykowane danemu etapowi ich rozwoju, pozwalające rozwijać to z czym dziecko ma większy problem lub też zgodne z jego pasją. Choć czasami dana pozycja wydaje nam się nieciekawa, zazwyczaj okazuje się najciekawsza dla malucha. Życzę Wam miłych i owocnych łowów pośród nowości wydawniczych. Inne książki, które mieliśmy okazję gościć w domu znajdziecie w Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

11 komentarzy

  1. Zgadza się, bez książek trudno wychować mądrego człowieka. Nic tak nie buduje więzi jak wspólne czytanie. , Z rozrzewnieniem wspominam czas, gdy dzieci były małe i wieczorne czytanie było rytuałem.

  2. Piękne te ilustracje, a już ta czarno-biała przecudna 🙂

  3. Zaczynaliśmy od czarno-białych książeczek, potem ulubiona była Gąsiennica gabrysia i Czerwona kurka.

  4. Strasznie podobają mi się takie książeczki z wycięciami. Zawsze spodziewam się po nich czegoś ciekawego i nigdy mnie nie rozczarowują 😀

  5. Moją uwagę przykuły właśnie książeczki czarno – białe, chociaż te pozostałe także mają w sobie to coś. Moje szkraby niestety już są za duże lecz może przyjdzie czas na jeszcze jednego brzdąca więc artykuł na pewno się przyda 🙂

  6. EVELINE RASPBERRY Reply

    Fajne są te książeczki dla dzieci. Też mieliśmy podobne

  7. Przede wszystkim fantastyczne jest to, że na rynku jest naprawdę niezły wybór jeśli chodzi o książeczki dla najmłodszych. Wśród moich znajomych rodzi się ostatnio sporo dzieci, więc z czystą rozkoszą odwiedzam księgarnię i kupuję coraz to nowsze pozycje. Przy okazji za każdym razem znajduję coś fajnego dla swojej córki 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.