Dziecko pyta, zastanawia się i poznając kolejne płaszczyzny otaczającego je świata próbuje przesuwać granice poznania. Czasami warto sięgnąć po książki związane z daną tematyką, które pomagają nam odpowiedzieć na wiele pytań… W związku z tym dziś Vincent rozmowy o sztuce, języku i świecie z dzieckiem.

Jak często dzieci pytają? Z pewnością, za każdym razem kiedy zgłębiają coś zupełnie dla siebie nowego w niby znanym otoczeniu. Ale czy czujecie się jak ryba w wodzie dyskutując z młodym człowiekiem o sztuce czy o technicznych aspektach funkcjonowania naszego świata? Ja posiłkuję się dobrymi i ciekawymi książkami, które mogą mi pomóc w udzieleniu interesującej i prawidłowej odpowiedzi na zadawane pytania. Dlatego Vincent rozmowy o sztuce czy elementarz rozmowy o języku są nowościami w naszej Biblioteczce.

Vincent rozmowy o sztuce

Gwieździsta noc Vincenta to historia sztuki dla dzieci autorstwa Michaela Birda wydana przez Naszą Księgarnię. Sięgając po tą całkiem opasłą książkę nie spodziewałam się takiej podróży ścieżkami sztuki. W środku każdy aspekt dotyczący wybitnego dzieła czy twórcy przedstawiany jest w formie opowieści, formy fabularnej pozwalającej niepostrzeżenie zgłębić daną epokę, dany styl. Jest to bardzo wciągająca forma historii sztuki napisana dla młodego człowieka w wieku 10-14 lat. Opisuje ona drogę, którą sztuką przebyła od prehistorycznych jaskiń do awangardy XXI wieku. Książkę z wielką chęcią przeczytałam zresztą sama! Sztuka to może nie jest moja pasja, ale zdecydowanie kocham sięgać po pisane z pasją książki zarażające wiedzą czytelnika. Całość uzupełniona jest przez ciekawe ilustracje Kate Evans oraz grafiki przedstawiające konkretne dzieła. Koszt tej książki to 69,90 zł. Zapraszam zatem Vincent rozmowy o sztuce czeka 🙂

rozmowy o sztuce, o sztuce z dzieckiem, vincentvincent, rozmowy o sztuce, nasza księgarnia

Elementarz w podskokach

Elementarz w podskokach to nowość autorstwa Małgorzaty Swędrowskiej i Agnieszki Frączek wydana przez Centrum Edukacji Dziecięcej. Elementarz zdecydowanie kojarzy nam się ze szkołą, czasami ławek, ze żmudną i nudną nauką literek, czytania i pisania. Ale ten egzemplarz zdecydowanie przeczy naszym wspomnieniom i przekonaniom. Owszem jego celem jest jak najbardziej nauka, ale przychodzi ona jako wartość dodana do fajnie spędzonego czasu z dzieckiem. W środku znajdziemy wspaniałe wiersze i opowiadania autorstwa Agnieszki Frączek zaciekawiające i wciągające młodego czytelnika. Z tej książki nie da się korzystać siedząc, ponieważ znajdziemy tam wiele aktywności dodatkowych np. rysowanie, tytułowy podskoki czy gimnastykę kiedy bawimy się z dzieckiem. A to wszystko pozwala nam na naukę niejako jako efekt uboczny czytania i zabawy! Z pewnością elementarz może przydać się nam zarówno przy przedszkolaku jak i uczniu podstawówki. Koszt książki to 44,90 zł.

elemenarz, elementarz w podskokachelementarz, elementarz w podskokach, dla dziecinauka dla dzieci, elementarz dla dzieci, elementarz w podskokach

Skąd się bierze?

Jako, że chłopcy zadają mnóstwo pytań, starają się rozstrzygać ważkie dla nich zagadnienia w naszej biblioteczce nie mogło zabraknąć książek z rodzaju Skąd się bierze… Naszym wyborem była pozycja autorstwa Anny Michalak i Marii Szarf Skąd się bierze to wszystko, z czego korzystamy na co dzień wydana przez Centrum Edukacji Dziecięcej. Jeśli macie w domu ciągle pytającego malca, a nie jesteście ekspertami w każdej dziecinie życia to ta książka zdecydowanie przyda się na półce w domu. Ja nie zawsze mogę odpowiedzieć w prosty sposób chłopcom na, wydawałoby się, proste pytania. Tematyka poruszana w tej publikacji to zagadnienia związane z jedzeniem z domem z ubraniami, techniką, sportem, zabawą, medycyną, kosmetykami czy przemysłem. Znajdziemy tutaj odpowiedź na pytanie skąd się bierze sok w kartonie, dlaczego gumka wyciera ołówek, kto wymyślił puzzle czy skąd się biorą bombki choinkowe. Wyjaśnienia są dokładne, ale i jednocześnie zrozumiałe dla młodego czytelnika. Koszt tej książki to 34,90 zł.

skąd się bierze, pytania dzieciskąd się bierze, widza dla dzieci

Vincent rozmowy o sztuce czy elementarz w podskokach, a może odpowiedzi skąd się bierze to co nas otacza najbardziej Was zaciekawi?! A może, którąś z tych pozycji już gościcie w domowej biblioteczce???

wiedza dla dzieci, vincent, elementarz, skąd się bierze

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

13 komentarzy

  1. Zachęciłaś mnie do zakupu elementarza. Bardzo ciekawa książeczka. Myśle, ze spodobalaby się mojemu synkowi 🙂

  2. Świetne propozycje dla rodziców małych odkrywców. Co prawda ten etap jeszcze przede mną ale wiem, że nie na każde pytanie potrafiłabym odpowiedzieć tak, by zaspokoić ciekawość dziecka. “Skąd się bierze…” na pewno znajdzie się kiedyś na mojej półce! 🙂

  3. Bardzo ciekawe pozycje. Moje dzieciaki jeszcze małe, ale zapisuję na przyszłość :-D. Alko sama sobie kupię 😉

  4. Dwie z nich mamy i bardzo lubimy. Trzecia już an liście 🙂

  5. Wszystkie książki wydają się naprawdę fajne. Najbardziej zainteresował mnie ten Elementarz w podskokach, muszę go poszukać w księgarniach

  6. elementarz bardzo mi się spodobał. Myślę, że i mój syn by z przyjemnością po niego sięgnął

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.