Czy wspólne wyjście na przestawienie np. do teatru z 5-letnim dzieckiem to dobry pomysł? Czy rzeczywiście może to być fajnie spędzony czas? Czy przedstawienie Mały Książę malowane piaskiem spełniło nasze oczekiwania?

Często zastanawiam się, czy wybranie się w dane miejsce z 5-latkiem czy też z 3-letnimi bliźniakami to dobry pomysł. Z jednej strony chciałabym, aby dzieci były zadowolone i dobrze się bawiły. Z drugiej strony nie chciałabym też przeszkadzać innym osobom uczestniczącym w przedstawieniu. Często zatem nie jestem pewna czy mój wybór jest tak naprawdę trafny! Tym razem postanowiliśmy wybrać się na przedstawienie Mały Książę malowane piaskiem. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia.

Przedstawienie Mały Książę

17 listopada w szczecińskiej sali koncertowej gościliśmy Tetianę Galitsynę wraz z zespołem. Mieliśmy okazję obejrzeć bardzo artystyczną wersję Małego Księcia. Uwielbiamy tą książkę. Ja zakochała się w niej już w szkole, teraz zarażam miłością do tej historii moich synów. W związku z tym, z chęcią wybrałam się na to przedstawienie wraz z 5-letnim synem.

przedstawienie mały książę, przedstawienie dla rodziny, malowanie piaskiem

W zaciemnionym pomieszczeniu centralnie ustawiona i oświetlona sala przykuwała od razu uwagę widzów. Show Galitsyna Art Group oparty był na trzech filarach: słowie, dźwięku i obrazie. Na scenie aktorzy odgrywali role Małego Księcia oraz Pilota, będącego również narratorem. Jednocześnie w ich pobliżu, nieco z boku, a tak naprawdę na drugim planie pojawiały się tworzone na żywo obrazy. Dopełniały one w piękny i bardzo artystyczny sposób cały spektakl. Sprawiały, że gra aktorów nie potrzebowała zbyt wielkiej scenerii. Widz bez problemu wędrował za płynącymi słowami, podziwiając pojawiające się piaskowe ilustracje. Z łatwością prowadziły nas po przygodach Małego Księcia. Dodatkowo widzowie mogli podziwiać pokaz szybkiego malowania oraz tworzenia obrazów za pomocą światła 🙂

Przedstawienie dla dzieci i dorosłych?

Mi, jako dorosłemu wielbicielowi Małego Księcia przedstawienie ogromnie się podobało. Byłam pod wielkim wrażeniem tej artystycznej kreacji. Wszystkie najważniejsze cytaty z książki znalazły odzwierciedlenie na scenie. Mojemu synowi również spektakl się spodobał, był pod wrażeniem przede wszystkim tworzonych na żywo obrazów z piasku. Myślę, że niezbędna jest znajomość samej książki, aby w pełni zrozumieć treść przedstawienia, a nie tylko podziwiać je od strony artystycznej. Myślę, że częściej zacznę się wybierać z moimi synami na przedstawienia w naszej okolicy. Uwielbiam patrzeć jak chłoną sztukę wszystkimi zmysłami.

Jedyny minus całego pokazu to to, iż na sali koncertowej było bardzo zimno! Okropnie! Cieszyłam się, że nie zostawiłam w domu ciepłego swetra, bo byśmy strasznie zmarzli… Może właściciele powinni pomyśleć o jakimś ogrzewaniu?! O innych przedstawieniach, na których byliśmy możecie przeczytać TUTAJ.

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

7 komentarzy

  1. Chciałabym coś takiego zobaczyć na żywo. Widziałam historię wojny bodajże w rosyjskim Mam Talent, byłam oczarowana!

  2. Ja bylam z corka w teatrze gdy miala 1,5 roku wiec jesli tylko.dobrze sie dobierze przedstawienie to nie ma problemu. U nas wieksza czesc przedstawienia byla spiewana a moja corka uwielbia muzyke wiec wytrzymala cale 45minut.

    • Ja zwykła Matkaa Klaudia Reply

      Myślę że odnalazłabym się na tym przedstawieniu. Mały Ksy towarzyszy mnie od najmłodszych lat. Nawet na zaproszeniach ślubnych mieliśmy cytat z tej właśnie książki. A takie przedstawienie było by dużą dawką niezapomnianych emocji.

  3. Muszę sprawdzić czy w pobliżu mojego miejsca zamieszkania nie ma podobnego spektaklu 🙂

  4. Uwielbiam Małego Księcia! Jeszcze nie byłam ani w kinie ani w teatrze z moją 5 latką ani z t młodszą pociechą. Ale być może ro pora aby spróbować.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.