Moje dzieci uwielbiają grać w gry wszelakie. Szczególnie młodsi synowie z zapałem chwytają się za gry dedykowane dzieciom w wieku chociaż ich starszego brata. Dziś Loteryjka, gra dla najmłodszych.

Gier na rynku jest bardzo dużo. Powiem Wam, że ta świadomość powoduje, iż zastanawiam się czasami bardzo długo co wybrać, na co postawić i co rzeczywiście zainteresuje moich synów. Ze zdziwieniem obserwuję, jak coś co mi się wydawało niebanalne, interesujące ląduje po jednym razie w kącie… Działa to oczywiście również w drugą stronę. Dziś chciałam Wam pokazać nowość w naszym domu, do której moi młodsi synowie sięgają bardzo często. A jest to Loteryjka od Kapitana Nauki. Zapraszam również na nasz wspólny konkurs (szczegóły na końcu postu)!

loeryjka, kapitan nauka, gra dla najmłodszych

Loteryjka – gra dla najmłodszych ?

Dziś chciałabym Wam pokazać gry, po które moi młodsi synowie, ale i starszy sięgają bardzo często. W zgrabnym pudełku znajdziemy 6 plansz oraz 36 żetonów. Wszystko zdecydowanie odporne na zakusy niszczycielskie młodego gracza. Rozgrywka trwa ok. 10-30 minut. Jednocześnie w zabawie może uczestniczyć do 6 osób, ale może się w tą grę bawić również jedno dziecko. Otrzymaliśmy 2 nowości: Ubrania oraz Świat przeznaczone dla grupy wiekowej 3+. Zabawa jest możliwa w czterech wariantach w zależności od wiedzy i umiejętności malucha. Zaczynamy od podaniu dziecku jednej planszy i 6 pasujących do niej żetonów. W najbardziej zaawansowanej wersji na blacie układamy wszystkie plansze i żetony, a gracze wszystkimi możliwymi sposobami mają za zadanie ułożyć żetony na planszach. Oczywiście mogą też przeszkadzać innym graczom podmieniając im plansze czy żetony. Dzięki tej zabawie dzieci rozwijają spostrzegawczość, refleks czy koordynację wzrokowo-ruchową. Ilustracje są bardzo kolorowe i piękne, a do tego proste i zrozumiałe nawet dla najmłodszych. Wersja Ubrania pozwala nauczyć dziecko nazw poszczególnych elementów garderoby oraz pokazać mu co oznacza dopasowanie ubioru do pogody czy sytuacji. Wersja Świat pozwala pokazać dziecku np. podwodny świat czy kosmos. Gry te ostatnio chłopcy otwierają na ogrodzie, gdy zmęczeni piaskownicą czy bieganiem po trawniku chcą odpocząć.  Nie wymaga wiele miejsca, więc można ją zabrać na niedaleką wyprawę. Koszt gry to 29,90 zł.

gra dla najmłodszych, loteryjkaloteryjka, gra dla najmłodszych

Inne produkty od Kapitana Nauki, które mieliśmy okazję dla Was przetestować znajdziecie TUTAJ.

Konkurs

Jeśli i Wy chcielibyście móc grać w Loteryjkę z dziećmi zapraszamy na konkurs. Wspólnie z Kapitanem Nauką chcielibyśmy podarować po jednym egzemplarzu Loteryjki dwóm laureatom. Temat konkursu “Pomysł na Loteryjkę”

konkurs pomysł na loteryjkę

 1. Termin 04.06- 18.06.2017
 2. Konkurs przeznaczony dla fanów sponsora Kapitan Nauka oraz organizatora Mama na Tropie.
 3. Będzie nam niezmiernie miło jeśli polubicie, udostępnicie plakat konkursowy (TUTAJ) oraz zaprosicie do zabawy swoich znajomych.
 4. Do wygrania jest jeden egzemplarz gry Loteryjka Ubrania oraz Loteryjka Świat. Laureatów jest 2, każda osoba otrzyma egzemplarz gry.
 5. Tematem konkursu jest “Pomysł na Loteryjkę“. Podpowiedzcie jakiego tematu jeszcze powinna dotyczyć kolejna edycja Loteryjki. Obecnie mamy już Kolory, Zwierzęta, Ubrania i Świat, a w przygotowaniu są Recykling oraz Rodzinka. Laureatami zostaną osoby, których pomysły, podpowiedzi, tematy okażą się najciekawsze. Odpowiedzi możecie udzielać w komentarzu pod tym wpisem oraz na naszym FB (TUTAJ).
 6. Ogłoszenie wyników w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu.
 7. Wysyłką nagród na terenie Polski zajmuje się sponsor.
 8. Wszelkie pytania, wątpliwości oraz dane laureatów należy przesyłać na adres: kontakt.mamanatropie@gmail.com

Miłej zabawy 🙂

*** WYNIKI *** WYNIKI *** WYNIKI ***

Moi drodzy, wybór tym razem to było czyste szaleństwo… Zarzuciliście nas tyloma pomysłami, że ciężko było wybrać te najlepsze! Jednak musieliśmy dokonać tego trudnego wyboru i oto jest. Nagrody wędrują do:

 • Katarzyny Muller za ekosystem oraz barwny opis fajnych miejsc w Polsce
 • Edyta za wynalazki i opanowanie czasu

Osoby nagrodzone proszę o przesłanie danych do wysyłki w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników na adres: kontakt.mamanatropie@gmail.com

*** WYNIKI *** WYNIKI *** WYNIKI ***

W związku z tym, iż jedna osoba się nie zgłosiła to kolejną laureatką zostaje Wioleta Wilk Kowalewska. Proszę o przesłanie danych 🙂

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

31 komentarzy

 1. Katarzyna Gieracka Reply

  Witam. Moje 3 i 5 letnie dzieci też uwielbiają gry. Odkrywają świat układając ,rzucając kostką czy dopasowując elementy…to bardzo rozwijające i dla nas dorosłych ;-).
  Tematem gry “Loteryjka ” mogły by być :
  Pojazdy
  Ptaki
  Dinozaury
  Lub Robaczki
  Pozdrawiam

 2. Dobry i trafiony temat wg mnie dla kolejnych edycji loteryjek to:
  SPORT- z nim iść warto w parze i od najmłodszych lat zaszczepić zainteresowanie dzieci w tym kierunku,na początku z loteryjką,a potem aktywnie w realu
  ZAWODY-pokażmy dzieciom szeroki wachlarz zawodów,tak aby w przyszłości wybrały najlepszy dla siebie
  CIAŁO CZŁOWIEKA-co, gdzie i jak funkcjonuje,jak jesteśmy zbudowani

  Te trzy tematy min. wydają mi się ważne i niezastąpione w rozwoju dziecka,chętnie bym widziała je w kolejnych edycjach Loteryjek.

 3. Joanna Jaszczyk Reply

  Może sport, ale nie ogólnie, tylko różne dyscypliny. Fajne byłoby też ze znanymi obrazami i dziełami sztuki

 4. Izabela J. Reply

  W loteryjce “Ubrania” moja dwuletnia Marysia osiągnęła już mistrzostwo. Uwielbiamy tę grę, ponieważ dzięki niej mała nauczyła się nie tylko nazywać ubrania, ale również pory roku, zjawiska atmosferyczne, kolory. Początkowo myślałam, że jest za mała na tego typu grę, zwłaszcza że jeszcze w żadną inną nie grała, a tu taka miła niespodzianka! Loteryjki “Świat” i “Ubrania” przeznaczone są dla dzieci od 3 lat (umownie oczywiście…), zaś “Zwierzęta” i “Kolory” od 2, ale jak widać nie ma reguły-moja dwulatka zapewne poradziłaby sobie i z czymś trudniejszym. Dlatego myślę, że może by tak wzbogacić kolekcję o 1+ dla tych dzieci, które wyrażają chęć zabawy już we wczesnym stadium? Najłatwiejsze w tym celu byłyby moim zdaniem… kształty: koło, kwadrat, trójkąt, gwiazdka… Wersja trudniejsza? Proszę bardzo- może być podział kształtów na duże i małe, np. mały trójkąt i duży trójkąt, małe koło i duże koło itp…

 5. Izabela J. Reply

  Czy można zaproponować drugi pomysł? Jeśli tak, to proponuję owoce, a tuż obok nich warzywa (jako dwie osobne gry). Niemal każde dziecko uwielbia owoce, to po pierwsze, a po drugie czasem dzieci mają problem z rozróżnieniem co jest owocem, a co warzywem. Myślę, że dzięki loteryjkom problem zostałby rozwiązany.

 6. Ja proponuje:
  ŚWIAT BAJEK- smoki, księżniczki, rycerze, bohaterowie bajek (czerwony Kapturek, trzy świnki…)
  PRZYRODA- rośliny, kwiaty, drzewa
  TRANSPORT- samolot, traktor, rower, balon, statek kosmiczny……
  PRZEDSZKOLE- zabawki, sytuacje z życia przedszkolaka….

 7. Proponuję: DOM (pomieszczenia i przedmioty w pomieszczeniach) oraz LICZBY i LITERY (alfabet).

 8. Witam mój synek również uwielbia gry.
  Tematami ciekawymi w nowej edycji moim zdaniem powinny się ukazać:
  -liczby
  -zawody
  – ciało człowieka
  -warzywa i owoce
  -przybory tzn.pasta do zębów, szczoteczk, kubek, ręcznik itd.
  -urządzenia elektryczne
  -dom i wszystko co z nim związane czyli przedmioty tzn.krzesło, drzwi, stół itd.
  – owady
  – kwiaty
  Możliwości jest naprawdę dużo, mam nadzieję że moje pomysły wam się spodobają.
  Pozdrawiam.

 9. Po rozmowie z moim synkiem proponujemy owoce i warzywa a także samochody albo szerzej pojazdy

 10. Ja tak dla chłopaków, czyli POJAZDY
  Ale ciekawe mogło by być PODRÓŻE
  lub POLSKA – wówczas plansze mogą przedstawiać różne regiony Polski

 11. Marlena Pietkiewicz Reply

  Ja proponuję takie tematy:
  1. Pory roku ❄
  2. Emocje
  3. Zawody

 12. Katarzyna Mierzejewska Reply

  Po konsultacji z moją córeczką doszłam do wniosku, że kolejnymi tematami gry “loteryjka” z powodzeniem mógłby być:
  “podwodny świat”, “wśród dinozaurów”, “owady”, a także “literki” i “cyferki”. Każdy mały odkrywca byłby na pewno bardzo zadowolony łącząc zabawę z nauką i poznawaniem świata.

 13. Joleczkaaa91 Reply

  Moje propozycje:
  – Owoce I Warzywa
  – Transport
  – a można też pomyśleć o postaciach z bajek, ale takich rozpoznawalnych przez wszystkie dzieci (Kubuś Puchatek, Smerfy, Auta itp.)
  – Uroczystości (np. Boże Narodzenie, Wielkanoc, Sylwester, Urodziny) I tabliczki z charakterystycznymi obrazkami dla danej uroczystości np. Urodziny: prezent, balon, tort.
  Boże Narodzenie: Choinka, Stół Wigilijny itd.
  – Las
  – Słodycze

 14. Myślę że ciekawą propozycją byłyby ZAWODY, gdyż każde dziecko często naśladuje rodziców i mówi “ja też pójdę do pracy”. Warto było im wiec przybliżyć zawody i zajęcia z nimi związane. Także te co nie są tak rozpowszechnione jak np. bednarz, hutnik, odlewnik, szewc itd. Brakuje mi też ROŚLIN, bo mogą być tak samo ciekawe jak zwierzątka. Można je podzielić na kilka kategorii np. rośliny z ogródka, rośliny leśne, wodne, ozdobne itp.
  Można także utworzyć kategorię CZAS w której znajdą się pory roku, pory dnia, miesiące, dni tygodnia i przy okazji wprowadzać cyferki oraz przedstawić przyrządy do mierzenia czasu jak zegarek cyfrowy, wskazówkowy, zegar słoneczny, klepsydra. Warto też dodać kategorię WYNALAZKI.

 15. Witam jako mama małego fana rolnictwa, proponuję Loteryjke “Na wsi” i “Pory roku”. Dziecko poprzez zabawę nauczyło by się w jakich porach roku należy wykonywać poszczególne zadania w polach, co można siać i uprawiać, jakich sprzętów się używa i jakie zwierzęta hodowlane występują fajna wersja byłaby też gra “Święta” by pomogła dzieciom rozróżnić święta Wielkiej Nocy od Bożego Narodzenia i jeszcze innych świąt jak Boże Ciało, Wszystkih świętych, itd.

 16. DRZEWY I KRZEWA, gdzie do drzew i krzewów dobierałoby się ich liście, owoce, nasiona (typu: dąb – żołądź, sosna – szyszka, jarzębina – czerwone owoce jarzębiny, klon – pięciopalczasty liść), można stworzyć osobne plansze dla drzew i krzewów w lesie, w parku, w ogrodzie, w sadzie.

  KSZTAŁTY I FIGURY w życiu codziennym np. plansze dom (stół – prostokąt), podwórko ( piłka – kula) miasto (dach wieży ratusza – ostrosłup), nad jeziorem (żagiel łódki – trójkąt).

  OWOCE – dobierało by się owoce do rośli, z których pochodzą krajowych i egzotycznych (np. jabłka, poziomki, cytryny, arbuz, melon).

  DOM, POMIESZCZENIA W DOMU i ich wyposażeniowcze np., kuchnia (garnek, czajnik), łazienka (wanna, mydło), sypialnia (poduszka, szafa), pokój dziecka (piłka, biurko).

 17. Moja propozycja na nową wersję Loteryjki to jedzenie, nazwy posiłków np. gulasz, bigos itp. Moja córka zapytana co jadła na obiad w przedszkolu przeważnie odpowiada nie wiem… Więc fajnie było by utrwalić tradycyjne i częste posiłki w grze 🙂

 18. Fajnym tematem w grze loteryjka byłby DOM a w nim obrazki z podstawowymi rzeczami znajdującymi sie w każdym domu typu talerz kubek stół okno telewizor radio itp pozdrawiam

 19. Moim drugim pomysłem na temat do gry są CZĘŚCI CIAŁA 🙂 myślę, że to byłoby ciekawe 😉

 20. witam. dla mnie powinno być najprościej a zarazem najciekawiej dla dzieci. proponuję OWOCE, WARZYWA, CHŁOPIĘCE ZABAWKI, DZIEWCZĘCE ZABAWKI. pozdrawiam

 21. Moim zdaniem warto by dodać coś co powinniśmy maluchom wpajać od samego początku a mianowicie kultura, zachowanie czyli dobre wychowanie, coś co jest oczywiste jednak nie tak do końca dla wszystkich 😉

 22. Aleksandra Jur Reply

  Witam 🙂 Po tej stronie Ola, mama trójeczki, w tym bliźniaków 😀 Jako tematy kolejnych wydań proponujemy:
  1. piraci
  2. dinozaury
  3. kosmos
  To propozycje moich dzieci. Ja wybieram tematykę: rośliny leśne.
  Pozdrawiamy!

 23. Dla wszystkich fanów naprawdę długich podróży proponuję KOSMOS a poza tym- zagrożone gatunki zwierząt, różne dyscypliny sportowe i dawne zawody

 24. Sylwia Arcab Reply

  Chociaż moje dzieci nie miały jeszcze okazji grać w „Loteryjkę” zrobiliśmy burzę mózgów i podsuwamy takie tematy:

  1. Zawody
  2. Pojazdy
  3. Rośliny
  4. Ptaki
  5. Owady
  6. Dinozaury
  7. Loteryjka bajkowa (z postaciami z bajek)
  8. Pory roku
  9. Świat warzyw i owoców
  10. Dżungla
  11. Instrumenty
  12. Loteryjka angielska (gdzie do poszczególnych przedmiotów dobierałoby się ich angielskie nazwy)
  13. Mapa Polski (gdzie dobieroby się charakterystyczne zabytki do danego miasta)
  14. Mapa świata (gdzie można dobierać zabytki do danego państwa)
  15. Państwa i flagi
  16. Kształty (to propozyja dla młodszych dzieci; żetony można zrobić w kształcie kwadratu, koła, trójkąta, prostokąta itd. i dobierać do przedmiotów o danym kształcie).

 25. Agnieszka Szczygieł Reply

  K-osmos
  A-bstrakcje
  P- ojazdy
  I- mperia
  T-ransport
  A-becadło
  N-atura

  N-ad morzem
  A-fryka
  U-rządzenia elektryczne
  K-uchenne rewolucje
  A-kwarium

 26. Gdy za oknem niepogoda
  rower trzeba odstawić, zgoda.
  Lecz małej cyklistce smutno,
  bez przejażdżki rowerowej jest nudno.
  Pytam szkraba w jaką loteryjkę by zagrało.
  Co na kartach i obrazkach mieć by chciało.
  Oczywiście rowerzystów pragnie.
  Niech też dróg, skrzyżowań i świateł nie zabraknie.
  Niech na żetonach rządzą ZNAKI DROGOWE.
  O tak! Takie loteryjki byłyby odlotowe.

 27. ANDŻELIKA Reply

  Moje propozycje to:
  -zwierzęta w Zoo,zwierzęta leśne,zwierzęta domowe
  -zwierzęta i ich młode
  -państwa i stolice
  -alfabet
  -przeciwieństwa
  -anatomia człowieka
  -na wsi
  -w mieście
  -góry
  -morze
  -święta Bożego Narodzenia
  -Wielkanoc

 28. Bardzo lubię gry, zabawy dla dzieci, które uczą, bawią i pomagają poznawać świat moim dzieciom. Mimo, że w naszym domu znajdują się różne propozycje Kapitana Nauki, Loteryjek nie znamy. Ale jeszcze nic straconego. Po zapoznaniu się z obecnymi, udało nam się wymyślić następujące propozycje:
  1) Coś co bardzo spodoba się każdemu dziecku:
  – ZABAWKI
  – PLAC ZABAW
  2) Coś co poszerzy wiedzę dziecka o otaczającym świecie. A czasem nawet poszerz y i słownictwo rodzicom:
  – WARZYWA – sami mamy w domu plastikowe warzywa do zabawy wśród których znajdują się dwa przez nas niezidentyfikowane
  – OWOCE -podobna sytuacja tyle, że nie umiemy nazwać jednej sztuki
  – KWIATY -wstyd się przyznać ale ja, całe życie mieszkanka wsi, której mama zawsze miała piękne kwiaty w ogródku, znam tylko tulipana, różę i bez, może po dłuższym zastanowieniu udałoby mi się coś jeszcze przypomnieć, ale jak wygląda hiacynt? dalia? cynia?
  – OWADY – fajnie byłoby nauczyć się nazw pojawiających się w naszym ogrodzie owadów, bo w tej chwili na każdego robaczka w pancerzyku mówię “jakiś żuczek”, a na fruwające owady z dużymi skrzydełkami “ważka”

 29. My uderzymy w tematy sportowe: SPORTY i PIŁKA NOŻNA (reprezentacja Polski dla małych kibiców)
  LOTERYJKI wakacyjne : wersja w górach i nad morzem
  LOTERYJKI edukacyjne: przepisy i znaki drogowe,
  LOTERYJKI – seria POLSKA – może już dla ciut starszych dzieci – np. wersja ogólna (kawałki mapy + symbole miast) i regionalna np. Kraków i jego zabytki, ważne miejsca
  LOTERYJKI z opcją do samodzielnego narysowania 😉
  LOTERYJKA sklep

  we wszystkie chętnie zagramy! 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.