Po jakie zabawy sięgacie, aby ćwiczyć pamięć u swojego dziecka? Czy znacie Memory na 3 sposoby? Korzystacie z takiej formuły podczas wspólnych zajęć? Czy Memory na 3 sposoby jest odpowiednie dla dziecka w każdym wieku?

Rodzic pragnie, aby jego dziecko stale się rozwijało i poszerzało horyzonty. Każda nowa umiejętność jest witana z radością i często wzbudza podziw pozostałych członków rodziny. Aby dziecko dopingować do zdobywania wiedzy, rodzice sięgają po dedykowane dla danego wieku pomoce edukacyjne. Z tego też względu rynek produktów edukacyjnych jest z każdym miesiącem coraz bogatszy. A My, rodzice dostajemy białej gorączki patrząc na uginające się półki i wielość wzorów. Zresztą zupełnie się nie dziwię! Sama czasami nie wiem co wybrać, a można powiedzieć, że “siedzę” w tym interesie.

Jednym z obszarów, który staram się ćwiczyć z moimi dziećmi jest pamięć. Sięgamy z tego względu po gry edukacyjne oraz książki, które wręcz wymagają od dziecka zapamiętywania, odgadywania czy ćwiczenia umysłu. Jednym z produktów pomagających nam w ćwiczeniach jest nowość od Kapitana Nauki, a mianowicie Memory na 3 sposoby.

Memory na 3 sposoby

Memory na 3 sposoby to nowość od Kapitana Nauki. Wiele razy już mogliście na blogu przeczytać o produktach tej marki TUTAJ, a dziś przychodzimy do Was z kolejnymi. Memory to 20 dużych kart kartonowych o wymiarach 11cm na 11cm. W tą grę mogą grać maluchy już od 2 roku życia, ale i starsze pociechy nie będą się nudziły. Otrzymaliśmy grę w dwóch wersjach Zabawy podwórkowe oraz Świat Baśni.

memory na 3 sposoby, kapitan nauka, gry planszowe

Po potasowaniu całej tali układamy karty obrazkiem do dołu i rozpoczynamy rozgrywkę. Trwa ona około 20 minut. Każdy z graczy po kolei odkrywa dwa dowolne elementy. W pierwszym wariancie przeznaczonym dla graczy najmłodszych poszukujemy pasujących do siebie obrazków. Jeśli gracz odnajdzie parę zabiera obrazki i odkrywa kolejne 2 elementy. Jeśli nie odnajdzie pary następny gracz próbuje swoich sił. W tym wariancie ćwiczymy przede wszystkim pamięć. Każda osoba próbuje zapamiętać układ odkrywanych kolejno kart, tak aby jak najszybciej zdobyć kolejne pary.

gry dla dzieci, planszówki dla dzieci

W wariancie dla graczy 4+ dodatkowo po odnalezieniu pary kart gracz powinien wskazać przynajmniej jedną z 3 różnic ukrytych na obrazkach. Tym sposobem ćwiczymy spostrzegawczość. W ostatniej wersji dla 6+ najważniejsza jest szybkość, po odkryciu pary kart wszyscy gracze muszą podać po 1, 2 lub 3 różnice miedzy parami. Karty otrzyma ten kto zrobi to prawidłowo i najszybciej. W wszystkich wariantach grę wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej par w danej rozgrywce. Nasz starszy syn z wielką chęcią sięga po te memory, szczególnie w wersji dotyczącej Świata Baśni. Obrazki na kartach są kolorowe i zachęcają do wspólnego spędzania czasu.

gra dla dzieci, memory

Memory na 3 sposoby – konkurs

Jeśli i Wy chcielibyście móc grać w Memory z dziećmi zapraszamy na konkurs. Wspólnie z Kapitanem Nauką chcielibyśmy podarować po jednym egzemplarzu Memory Zabawy podwórkowe oraz Memory Świat Baśni. Temat konkursu to “Mój pomysł na rozwijanie pamięci u dziecka”

 1. Termin 28.04- 8.05.2017
 2. Konkurs przeznaczony dla fanów sponsora Kapitan Nauka oraz organizatora Mama na Tropie.
 3. Będzie nam niezmiernie miło jeśli polubicie, udostępnicie plakat konkursowy (TUTAJ) oraz zaprosicie do zabawy swoich znajomych.
 4. Do wygrania jest jeden egzemplarz gry Memory Zabawy podwórkowe oraz Świat Baśni. Laureatów jest 2, każda osoba otrzyma egzemplarz gry.
 5. Tematem konkursu jest “Mój pomysł na rozwijanie pamięci u dziecka“. Prace należy zamieszczać pod postem na Facebook-u (TUTAJ). Laureatami zostaną osoby, które udzielą najbardziej ciekawych, kreatywnych odpowiedzi.
 6. Ogłoszenie wyników w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu.
 7. Wysyłką nagród na terenie Polski zajmuje się sponsor.

konkurs memory na 3 sposoby

 

*** WYNIKI *** WYNIKI *** WYNIKI ***

Kochani, dziękuję za tak liczny udział w naszej zabawie. Odpowiedzi były bardo kreatywne i ciężko było mi wybrać te 2 najlepsze…

Poproszę o przesłanie w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników swoje dane od wysyłki nagród wraz z telefonem na adres: kontakt.mamanatropie@gmail.com następujące osoby:

 • Annę Karowicz za fajny pomysł z wykorzystaniem słoików
 • Joannę Wagner, która zasypała mnie wprost pomysłami 🙂

Gratuluję serdecznie i już dziś zapraszam na kolejny konkurs, który wystartuje w tym tygodniu 🙂

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

12 komentarzy

 1. Małgorzata Ostrowska Reply

  Lubimy memory, mamy jeszcze te w starej szacie graficznej.

 2. Lubię memory za ich uniwersalność, można ich używać do nauki praktycznie wszystkiego, rewelacyjnie sprawdza się przy nauce języka obcego z dziećmi.

 3. Blondynkikreatywnie Reply

  Memo bardzo pomysłowe i naprawde zainteresowałam się

 4. Uwielbiamy i my! W ogóle oferta Kapitana Nauki jest mega przyjazna maluchom, moje starszaki bardzo ją lubią a hitem jest 100 zabaw z Eliotem. Gorąco polecam!

 5. Memory są super. Mamy jeden taki egzemplarz, gdzie moim okiem wszystkie obrazki są takie same. Zawsze przegrywam 🙂 Kapitana Nauki nie znałam do tej pory. Przyjrzę się temu bliżej.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.