Fototapety do niedawna były kojarzone z przeżytkiem PRL-u. Nawet niektórzy uważali je za pewien obciach, fopaux designerskim. Obecnie coraz częściej fototapety wracają do kanonów nowoczesnego wystroju wnętrz.

Fototapety królowały na salonach przysłowiowych M-4 w latach 90-tych. Były symbolem wyższego statusu materialnego właścicieli. Przepiękne krajobrazy przenosiły patrzących wprost nad wodę czy do lasu z betonowej dżungli. Sama kochałam je oglądać u rodziców moich znajomych. Później jednak stały się passe. Ustąpiły miejsca modniejszym tapetom, panelom oraz pomalowanym w wszystkie kolory tęczy ścianom. Ostatnio jednak coraz częściej fototapety wracają do współczesnych wnętrz, nawet tych najbardziej stylowych.

Czy fototapety odmieniają wnętrza?

Marzy Ci się odmiana wnętrza domu? Przyszła wiosna. Pragniecie, aby tak jak otaczająca przyroda odradza się po zimie odrodziło się Wasze mieszkanie? No tak, marzenia trzeba spełniać. Skąd jednak wygospodarować większy budżet na przebudowę pomieszczeń?

Pomieszczenie można odmienić też z pomocą drobnych gadżetów, tekstyliów czy fototapety. Coraz większą rolę odgrywają we wnętrzach właśnie obrazy czy też słowa i sentencje. Dodają one pokojowi charakteru. Po ich zastosowaniu w domu mamy poczucie, iż jest to nasze mieszkanie, urządzone zgodnie z indywidualnym smakiem właściciela. Fototapety pasują do każdej części domu, bez względu czy odmieniamy właśnie salon, kuchnię czy korytarz?! Obraz może być elementem dominującym we wnętrzu tak jak w tym salonie.

fototapety, salon, wystój wnętrz

Fototapety to nie tylko wielkie powierzchnie i cale ściany. Możemy nimi ozdobić nawet bardzo małą powierzchnię uzyskując oszałamiający efekt, odświeżając wnętrze czy dodając mu charakteru. Szczególnie, gdy mamy meble z sieciówki, które zdobią pomieszczenia w całej okolicy. Efekt malej powierzchni zmieniającej całe wnętrze możemy uzyskać np. w kuchni.

fototapety, do kuchni, wystrój wnętrz

Fototapety w dziecięcym pokoju – hit czy kit?

Fototapety okazują się być bardzo uniwersalne. Możemy je zastosować w kuchni, salonie czy łazience. Ale czy urządzając pokój dla dziecka na ścianach czy innych powierzchniach możemy zastosować obrazy? Obecnie mamy ogromny wybór motywów i designów. Możemy wybrać fototapety dla małych przyrodników czy też kibiców piłki nożnej. Obrazy mogą spełniać również funkcję edukacyjną, np. przedstawiając układ słoneczny czy układ okresowy pierwiastków. Dzięki nim możemy urozmaicić jednolite ściany w pokoju dziecka, wprowadzić do niego odrobinę magii lub zobrazować ulubionego bohatera malucha.

fototapety, pokój chłopięcy, piłka nożna

Fototapety wracają znów na salony, stają się coraz bardziej modne. Dzięki nim możemy odmienić jednolite pomieszczenie niemające charakteru na designerski zakątek. Sprawdzają się w każdym pomieszczeniu tworząc przestrzeń lub też dając poczucie przytulności. I ich największy plus – stosunkowo niska cena za diametralną odmianę pomieszczenia. Co myślicie na ten temat? Obecnie fototapeta to hit czy kit????

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony mayloview.pl

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

7 komentarzy

  1. Myślałam nad fototapeta w kuchni kto wie co mi strzeli do głowy.

  2. Mi się podobają, mój brat (24 lata) ma w swoim pokoju piękny widok na Nowy York – pomieszczenie wydaje się przez to bardzo przestronne, tapeta optycznie je powiększa. Jak będę na swoim, w którymś pokoju chyba zdecyduję się na takie rozwiązanie:) Podoba mi się bardzo pomysł z kuchnią, gdzie widać fragment tapety z pomarańczami! Super pomysł!

  3. Obecne fototapety są zupełnie inne niż te, które pamiętam z czasów dzieciństwa. Tamte kojarzyły mi się z tandetą – natomiast teraz jest tak szeroki wybór gustownych wzorów, że każdy z pewnością wybierze coś dla siebie 🙂

  4. alexanderkowo.pl Reply

    U mnie w domu rodzinnym nie było tapet, teraz też nie mam, ale nie wykluczam 🙂

  5. Mnie się zupełnie nie kojarzą z tandetą. Te dostępne teraz są naprawdę super i marzy mi się w sypialni taka w klimacie mgły, mostu, drogi, chmur… nie wiem sama dokładnie, ale jak ją zobaczę, to będę wiedziała 😀

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.