Zagadki obrazkowe dla najmłodszych to dobry pomysł na pracę z dzieckiem? Czy warto po nie sięgnąć, szczególnie kiedy siedzimy z powodu choroby w domu lub czeka nas długa podróż na wakacje czy ferie? Jak one się sprawdzają szczególnie przy najmłodszych? Zagadki obrazkowe dla najmłodszych to nauka czy zabawa?

Zagadki obrazkowe stały się ostatnio modnym narzędziem do pracy z dziećmi. Coraz więcej wydawnictw proponuje nam je w najróżniejszych odsłonach. Możemy znaleźć takie, które przybliżą dziecku świat i otoczenie, zwierzęta. Dzięki nim możemy pokazać czy wytłumaczyć pojęcia, z którymi maluch spotyka się na co dzień. Dzięki tym zagadkom możemy również uczyć się liczb czy literek. Ale czy warto po nie sięgnąć???

Czy warto sięgnąć po zagadki obrazkowe?

Obecnie wszystkiego jest dużo na rynku, producenci prześcigają się w pomysłach i interpretacjach. Zagadek obrazkowych jest bardzo dużo na rynku. Co daje nam używanie zagadek obrazkowych?

zagadki obrazkowe o codziennych sytuacjach

  • Produkty te są dedykowane konkretnym przedziałom wiekowym. Dzięki temu możemy dobrać odpowiedni poziom skomplikowania zadań do potrzeb naszego dziecka. My zawsze staramy się wypośrodkować poziom trudności. Nie chcemy, aby zagadki były zbyt proste, ponieważ ich rozwiązywanie nie przyniesie dziecku tak wiele radości. Z drugiej strony zbyt trudne szybko zniechęcają i odnosimy zupełnie odwrotny skutek. W całej gamie znajdziemy zarówno te dla najmłodszych jak i dla starszych tropicieli zagadek.
  • Zagadki dotyczą różnych zagadnień. Dzięki różnorodności tematycznej oraz wykorzystaniu wielu bohaterów znanych naszym dzieciom zagadki są bardziej atrakcyjne. Warto dobierać je pod upodobania dziecka. Dzięki temu łatwiej będzie nam zachęcić maluchy do wspólnej pracy. Nieco starszych zagadkowiczów ulubiony bohater może z powodzeniem zachęcić do samodzielnej pracy.
  • Łatwo z nimi pracować. Dzięki prostej formie z zagadkami obrazkowymi bardzo łatwo się pracuje. Możemy pracować z nimi zarówno w domu jak i w drodze, poczekalni czy w podróży. Wymagają tylko chwili uwagi i skupienia się na pracy z produktem i wygodnego miejsca do siedzenia. Nie wymagają dodatkowych elementów, wycinania, klejenia czy rysowania. Do tego większość mieści się z powodzeniem w małym dziecięcym plecaku czy matczynej torebce.

zagadki obrazkowe o zwierzętach

Zagadki obrazkowe od Kapitana Nauki

Ostatnio do naszego domu trafiły zagadki obrazkowe dla najmłodszych od Kapitana Nauki. Poznaliśmy te dedykowane 2-3-latkom. Zawierają one po 200 zagadek – jeden zestaw dotyczy codziennych sytuacji a drugi zwierząt. Karty są czytelne, kolorowe i dobrze dobrane do wieku naszych bliźniaków. Najbardziej zaciekawiły ich te ze zwierzętami z racji upodobań. Dzięki tym kartom dzieci poznają ważne pojęcia, uczą się wskazywać co w danej sytuacji pasuje, np. kiedy ubieramy się na śnieg należy założyć to i to, czy jeśli siadamy do zupy to potrzebujemy łyżkę. Uczą się porównywać wielkość i kolory, różnicować przedmioty i zwierzęta pod względem wielkości, koloru czy dobierać cień do postaci. Poznają też pojęcie ilości, z pomocą rodzica liczyliśmy do 3-5 i ustalaliśmy, gdzie jest więcej danych przedmiotów. Mieliśmy okazję również do ćwiczenia spostrzegawczości poszukując ukrytych zwierząt w gęstwinie leśnej. Zestaw zagadek spięty jest plastikowym klipsem, dzięki temu nic nam się nie pogubi 🙂 Każdy zestaw to koszt 19,90 zł do kupienia u Kapitan Nauka zagadki obrazkowe oraz w dobrych księgarniach. O innych produktach Kapitana Nauki mogliście już przeczytać na naszym blogu TUTAJ.

zagadki obrazkowe Kapitan Naukazagadki obrazkowe Kapitan Nauka

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

5 komentarzy

    • MamaNaTropie Reply

      Oj na bank się nie zawiedziecie 🙂 Moje dzieci aż piszczą z radości jak mówię im, że mam przesyłkę od Kapitana Nauki.

  1. Rewelacyjna forma zabawy dla maluchów. Rozwijają spostrzegawczość oraz inne ogólne umiejętności. Do tego jeszcze bardzo ładnie wydane. Super

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.