Zagadki dla dzieci to obecnie bardzo popularny sposób na stymulowanie ich rozwoju czy zwiększanie wiedzy oraz umiejętności. Zresztą które dziecko nie lubi wyzwań, zmagań i poszukiwań rozwiązania? Fajnym rodzajem zagadek są te, które pozwalają na pracę z dzieckiem wielokrotnie – zgadywać, rysować i ścierać…

Zagadki dla dzieci pozwalają na rozwój malucha poprzez zabawę. Dzięki nim możemy stymulować dziecko na wielu płaszczyznach. Przy pomocy zagadek możemy uczyć się matematyki, słów oraz liter, poznawać świat. Warto sięgać po produkty, które sprawią naszemu dziecku odrobinę trudności, a przez to radość ze znalezionego samodzielnie rozwiązania. Ciekawymi produktami z tej kategorii jest seria 100 zabaw od Kapitana Nauki. W tej serii znajdziemy 2 zestawy dla dzieci 4-5 lat oraz 2 zestawy dla dzieci 5-6 lat. Nasz Jasiek testował intensywnie te dla 4-5 latków. A oto wynik tego testowania…

kapitan Nauka

100 zabaw z robotem Eliotem

W tekturowej walizeczce znaleźliśmy sporo ciekawych aktywności. W środku jest 100 zabaw w postaci książki oraz 30 zmywalnych, dwustronnych kart. Obrazki są barwne, ciekawe dla młodego zagadkowicza. Polecenia są czytelne i łatwe do wytłumaczenia dziecku, jeśli nie spotkało się z jakimś pojęciem wcześniej. Robot Eliot zabrał nas w podróż w kosmos, pozwalając poznać bliżej jego świat. Dzięki tej wyprawie Jasio ćwiczył liczenie w zakresie do 10, porównywał wielkość czy liczebność. Rozwijaliśmy też spostrzegawczość oraz logiczne myślenie. Na plus jest też dołączony do zestawu pisak suchościeralny, nie musiałam wyruszać na jego poszukiwania 🙂 Dzięki zmywalnym kartom i pisakowi syn ćwiczył rękę, co jest świetnym wstępem do pisania. Mógł też poznać litery dzięki ćwiczeniom typu połącz elementy z daną literą czy słowem. Koszt to 34,90 zł.

Zagadki z robotem EliotemZagadki z robotem Eliotem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

Królik Kazik zabiera młodego zagadkowicza w ciekawą podróż do świata zwierząt i roślin. W środku tak jak u Eliota znajdziemy 30 kart, książkę oraz pisak suchościeralny. Karty są barwne, ciekawe i pozwalające poznać otaczający świat, ten najbliższy jak np ogród. Syna nauczył się z nich wielu nowych rzeczy. Ćwiczyliśmy liczenie do 10, spostrzegawczość oraz myślenie logiczne. Jasio musiał także szukać podobieństw oraz różnic pomiędzy zbiorami czy elementami. Koszt to 34,90 zł.

zagadki z królikiem KazikiemZagadki z królikiem Kazikiem

Jasiowi najbardziej spodobał się zestaw z królikiem Kazikiem i jego barwny świat zwierząt i roślin. Ćwiczył z wielką chęcią rękę przy wykonywaniu ilustracji, domalowywaniu elementów brakujących czy rozwiązywaniu np. splątanych dróg zwierząt do jedzenia. Pisaki w zestawie są wytrzymałe, ponieważ bliźniaki również postanowiły je przetestować. A że dopiero próbują prawidłowo łapać pisak w dłoni, testy były bardzo wyczerpujące dla mazaków. Olbrzymim plusem jest to, iż karty są zmywalne, dzięki czemu wracaliśmy do nich wielokrotnie i mogłam pozwolić rysować także młodszym chłopcom. My z biegiem czasu z pewnością sięgniemy również po te zestawy dla 5-6 latków. Polecamy serdecznie! O innych produktach Kapitana Nauki, które mieliśmy okazję poznać przeczytacie TUTAJ.

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

6 komentarzy

  • MamaNaTropie Reply

   To prawda, choć nasze bliźniaki po 2,5 roku również chętnie marzą po ścieralnych kartach

  • MamaNaTropie Reply

   Wiem, wiem często czytam i u Was o Kapitanie Nauce

  • MamaNaTropie Reply

   Fajne ćwiczenia do pracy w domu i wspomagania naszego malucha w rozwoju

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.