Rodzice często zastanawiają się w jaki sposób spędzać czas wolny ze swoimi dziećmi. Chcą aby ten czas był bardzo inspirujący, pozwalał się rozwijać zarówno dzieciom jak i dorosłym. Często słyszy się, iż rodziny wybierają się wspólnie do kina, na jakąś ciekawą bajkę animowaną. A czy wyjście na przedstawienie teatralne może być również świetną zabawą?

Wiele razy słyszymy od znajomych, iż wybierają się ze swoimi dziećmi na bajkę animowaną do kina. Pragną fajnie spędzić czas z pociechami, dostarczyć im rozrywki ale i spełnić ich życzenie. Maluchy przecież kochają swoich ulubionych bohaterów bajek. Ale wyjście do kina dla większej rodziny to nie lada wydatek! Czy istnieje jakaś ciekawa alternatywa dla typowego seansu filmowego? A może warto wybrać się na przedstawienie teatralne?

teatr mydlanych baniek

A może teatr?

Jak nie kino, to teatr? Teatry coraz częściej zwracają się również w stronę młodego widza. Przedstawienie pozwala na zupełnie innym poziomie percepcji uczestniczyć dziecku w aktywności. Dzięki przedstawieniu dziecko może wykorzystywać wszystkie swoje zmysły: wzrok, słuch, czasami nawet dotyk kiedy przedstawienie grane jest pomiędzy młodymi widzami. Tutaj dziecko nie jest tylko biernym widzem przyjmującym przeskakujące na ekranie obrazki. Teatr daje mu możliwość pełnego uczestnictwa w wydarzeniu, w dziejącym się wokół niego ruchu, obrazie oraz dźwięku. Chodzicie na przedstawienia z dziećmi? My ostatnio mieliśmy pierwsze tego rodzaju wspólne wyjście…

Teatr Mydlanych Baniek

22 listopada mąż wraz z Jasiem mieli okazję wybrać się na męski wypad do teatru. Uczestniczyli w przedstawieniu dla najmłodszych Teatru Mydlanych Baniek. Podczas 70 minut przedstawienia syn bawił się wyśmienicie. Profesor Bulbulas wraz z Mydlaneczką i Bąbelkiem przenoszą maluchy i ich rodziców do świata rysowanego bańkami mydlanymi. Przedstawienie zaprasza maluchy do uczestnictwa, do wspólnej podroży przez historię mydła oraz istotę dbania o higienę osobistą. Świat zaczarowany bańkami mydlanymi rozpalał wyobraźnię każdego widza. Jasio wrócił ze spektaklu oczarowany i zafascynowany. Od razu dopytywał się kiedy znów pójdzie na jakieś przedstawienie teatralne. Wspólny wypad ojca i syna to również była możliwość pogłębiania łączących ich więzi. A to bardzo ważne!

przedstawienie teatralne img_3998

Jeśli i Wy byście chcielibyście zobaczyć to fascynujące przedstawienie to w 2017 roku jest już zaplanowana całkiem spora trasa po Polsce, a szczegóły znajdziecie <TUTAJ>. Chodzicie z dziećmi na spektakle teatralne, czy może wybieracie kinowe pokazy? Co ciekawego ostatnio oglądaliście z dziećmi?

Zdjęcia ze strony Teatr Mydlanych Baniek oraz mojego autorstwa

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

  1. No no. Winszuje;) ja jak bylem mały, to za cholere nie dalem sie zabrac do teatru. Teraz na szczescie i przeszlo i z wielka ochota sie wybiore z żoną jak tylko jakis luzniejszy czas znajdziemy. Fajnie, ze czasy sie zmieniaja i teatr trafi rowniez do tych najmlodszych.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.