Każde dziecko ma w duszy wspaniałą iskrę podróżnika. Dzięki niej poznaje świat, jest na niego otwarte, ale i ogromnie ciekawskie, dociekliwe. Nie zawsze mogąc sobie pozwolić na fizyczną podróż możemy sięgnąć po książki podróżnicze dedykowane młodemu czytelnikowi. Czy do rzeczywiście dobry prezent?

Dzieci to mali wędrowcy. Jak tylko nauczą się panować nad własnym ciałem zabierają się, z tylko sobie znaną pasją, za poznawanie otoczenia. Chcą być podróżnikami bez względu na to czy tylko po  pokojowym dywanie, kanapie czy szafkach w kuchni. Kiedy tylko nogi niosą je dalej, wysiadają energicznie z czterokołowych rydwanów i pędzą w objęcia nieznanego. Ja przynajmniej mam trzech takich podróżników w domu. Chcą poznawać zwierzęta, świat nawet ten najbardziej odległy… Dlatego postanowiliśmy podarować im książki podróżnicze dla dzieci. Czy to jest dobry prezent na nadchodzące święta, urodziny i inne okazje?

Daleka podróż bez wyjścia z domu

Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na podróże. Choć te całkiem bliskie są jak najbardziej w naszym zasięgu to ostatnio nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na bardzo dalekie i długie wypady. A dzieci rosną i pragną poznawać świat ten położony dalej i dalej. Oglądają wiele programów o zwierzętach, bawią się figurkami je przedstawiającymi i najchętniej zobaczyłyby je na żywo. Z  t nieocenioną pomocą przychodzą nam również książki te o zwierzętach, atlasy czy mapy. Ostatnio sięgnęliśmy również po książki podróżnicze dla najmłodszych. Okazały się ciekawą przygodą zarówno dla dzieci jak i dla nas dorosłych.

Dziennik łowcy przygód Szymon Radzimierski

Dzienni łowcy przygód

Ta pozycja zaciekawiła bardzo naszego starszego syna. Dzięki świetnie wydanej książce wybieramy się w ekstremalną podróż po Borneo. Tekst pisany jest w formie pamiętnika, narracji w pierwszej osobie prowadzonej przez Szymona podczas podróży z rodzicami do dzikiego kraju. Bardzo przyjemnie się czyta tą opowieść, jest wciągająca zarówno dla dziecka jak i dla dorosłego. Przygoda Szymona jest świetnie zilustrowana. W środku znajdziemy wiele “ołówkowych” rycin pokazujących młodemu podróżnikowi jak rozbić namiot, przygotować sobie prysznic czy na co uważać podczas takiej wyprawy. Syna zaciekawiły także zdjęcia pokazujące wielką frajdę ze zdobywania świata przez młodego człowieka oraz przedstawiające niesamowitych mieszkańców Borneo. Z wielką przyjemnością sięgam po tą pozycję podróżniczą wraz ze starszym synem. Cena książki to 34,90 zł w Wydawnictwie Burda Książki lub w dobrych księgarniach (TUTAJ).

dziennik łowcy przygód Burdadziennik łowcy przygód Radzimierski

Zwierzaki świata Martyny Wojciechowskiej

Czy jest tutaj ktoś kto nie zna tej polskiej podróżniczki? Ośmielę się powiedzieć, że nie ma takiej osoby. Ta pasjonatka, podróżniczka i mama uroczej córki przygotowała bardzo ciekawą pozycję dla młodych czytelników. Ukazała się właśnie książka Zwierzaki świata w dwóch tomach nakładem Wydawnictwa Burda Książki przy współpracy z  National Geographic. Niestety często świat to nie tylko te słodkie zwierzątka, które dzieci oglądają w kreskówkach. To też historia walki w realnym świecie wielu gatunków o kurczące się miejsca do życia, zamykające się korytarze migracji i coraz bardziej zatrute środowisko. Wewnątrz tych książek znajdziemy w sumie 9 historii niezwykłych, znanych i mniej znanych zwierząt. Ich opisy to nie tylko piękne zdjęcia, fakty z ich życia czy ciekawostki. Przy każdym zwierzęciu znajdziemy ciekawą opowieść z nim w roli głównej. W pierwszej części znajdziemy również fajną pomoc dla rodzica pracującego z tą książką z dzieckiem, a mianowicie komentarz psychologa dziecięcego. Dostajemy w prezencie komentarz oraz tematy do rozmowy. Cena każdej części to 34,90 zł i są do kupienia w Wydawnictwie Burda Książki oraz w dobrych księgarniach (TUTAJ).

Czy książki podróżnicze mogą być świetnym prezentem? Zdecydowanie tak jeśli chcemy wspierać naturalną ciekawość świata u swoich dzieci, jeśli chcemy je uwrażliwiać na świat, zwierzęta czy ich problemy. Jeśli po prostu, po ludzku chcemy wychować dobrego człowieka, nie może on nie kochać zwierząt i świata, w którym żyje?!

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

2 komentarze

  1. Tosia znajdzie pod choinką dwie kolejne książki o Neli. A ja uważam, że książki podróżnicze, pełne fantastycznych zdjęć mogą być doskonałym prezentem:)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.