Książki kartonowe dla dzieci pozwalają cieszyć się dziecku samodzielną zabawą. Z drugiej strony rodzic nie musi się obawiać, iż z bajki zostanie tylko stos paprochów. Na rynku ukazuje się ich coraz więcej, więc pozostaje pytanie po które warto sięgnąć?

Książki kartonowe sprawdzają się u nas bardzo dobrze. Jasio wyrósł z etapu niszczenia ulubionych książeczek, lecz bliźniaki z zapałem oglądają bajki na papierze co kończy się często urwaną lub pogniecioną stroną. Później jest smutek, iż ulubiona książka już nie może cieszyć porwana 🙁 Jednak książki to nie tylko czytanie historii, to również nauka poprzez zabawę. Takie są właśnie najnowsze książki kartonowe dla dzieci, które trafiły do naszej Biblioteczki w ramach współpracy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia.

Drzewo – książka to czy puzzle?

Jak tylko zobaczyłam zapowiedź tego wydawnictwa, bardzo chciałam je zaprosić do naszej Biblioteczki. W okładce znajduje się 15 kartonowych kartek. Z jednej strony mamy ciekawostki dotyczące życia właśnie na takim starym drzewie, w jego okolicy oraz pomiędzy korzeniami. Możemy z dzieckiem poznać zwierzęta, owady czy też gatunki drzew. Wszystko pięknie rozrysowane w pełnym kolorze. Możemy też wyrwać wszystkie strony z okładki. Tak!!! Już widzę przerażenie rodziców patrzących na swoje dzieci “niszczące” książkę. Ale ze spokojem możemy na to pozwolić maluchom. Książka to też puzzle. Układając wg wzoru wyrwane elementy tworzymy rysunek starego drzewa wraz z jego mieszkańcami tj żubry, sarny, wiewiórki, różnej maści ptaki czy lisy i krety kryjące się w jego sędziwych korzeniach. Jest to wspaniała zabawa dla dzieci w różnym wieku, bardzo dobrze opracowana pomoc edukacyjna i przede wszystkim świetny pomysł. Serdecznie ją polecamy! Cena katalogowa Drzewa to 39,90 zł, do kupienia na stronie Nasza Księgarnia oraz w dobrych księgarniach np. Aros w cenie 27,93 zł.

drzewo Nasza ksiegarniadrzewo nasza księgarnia

Co robią statki?

To kolejna książka z serii Opowiem Ci Mamo. Do tej pory ukazały się: Mrówki, Pająki, Żaby, Auta, Miód, Samoloty, Koty oraz Narzędzia. Z każdą książką z tej serii chłopcy są coraz bardziej zaciekawieni i chętnie do wspólnego rozgryzania tego świata. Są to książki kartonowe, o pięknych ilustracjach oraz krótkim i zrozumiałym tekście. Najnowsza część przybliża maluchom Statki. W środku znajdziemy świetne ilustracje Artura Nowickiego ukazujące zarówno historię jak i budowę statków. Możemy ruszyć w podróż dookoła świata lub polskimi rzekami. Bardzo ważne jest też to, iż dużą wagę przykłada się do dbania o środowisko. Nie wiem czy ktoś kto nie jest żeglarzem lub marynarzem zna dokładnie budowę statku czy żaglówki, dzięki tej książce i ja się tego nauczyłam. Do kompletu ukazał się również blok rysunkowy. Dzięki niemu nieco starsze dziecko również może popracować ze statkami. Pociecha może rozwijać swoją wyobraźnię, ćwiczyć rękę czy uczyć się kolorów. W środku znajdziemy nawet grę planszową – Wilki Morskie. Cena katalogowa książki “Co robią statki” to 39,90 zł a bloku rysunkowego 15 zł, do kupienia na stronie Naszej Księgarni. Do kupienia również w dobrych księgarniach np. Aros w cenach 27,93 zł oraz 10,50 zł.

książki kartonowe dla dzieciCo robią statkistatki blok rysunkowy

A co u Was teraz zajmuje małych czytelników?

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

4 komentarze

    • MamaNaTropie Reply

      Bardzo fajne pozycje królują w Waszej biblioteczce

    • MamaNaTropie Reply

      Moje dzieci są nią zachwycone 🙂 Bardo ciekawe rozwiązanie

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.