Gra LOTTO dla najmłodszych to wcale nie gra hazardowa. Żadne obstawianie zakładów czy inne dorosłe uciechy 🙂 Lotto to fajny sposób na zabawę z najmłodszymi, sposób na poznanie otaczającego je świata czy naukę przydatnych rzeczy i pojęć. Ale o co chodzi z tą grą LOTTO dla najmłodszych?

Ostatnio niestety panuje u nas sezon chorobowy, szczególnie zdwojony bo ten przyniesiony z placówek takich jak żłobek czy przedszkole. A, że wszystko zostaje w rodzinie więc zarażamy się nawzajem. Siedząc z maluchami w domu, często tracimy wenę twórczą. Bo przecież w co można się bawić kiedy spędzamy z nimi 24h na dobę z 7 dni przy okazji podawania antybiotyku. Warto wtedy sięgnąć po gotowe rozwiązania. A takim jest gra LOTTO dla najmłodszych od Kapitana Nauki. Na końcu wpisu znajdziecie konkurs 🙂

gra lotto kapitan nauka

Gra Lotto dla najmłodszych?

Gra LOTTO dla najmłodszych przywędrowała do nas od Kapitana Nauki. jest to cała seria gier dla dzieci, zawierająca Kolory i Zwierzęta dla 2+; świat i Ubrania dla 3+; Rodzinka i Recykling dla 4+. Czas choroby umilały nam gry dla najmłodszych, czyli Kolory i Zwierzęta dedykowane dwulatkom i starszym. W zgrabnym kartoniku znajdziemy 6 kartonowych plansz oraz 36 żetonów. Wszystko wykonane z dużą starannością, ze sztywnego, “dziecioopornego” kartonu. Wielobarwne, humorystyczne ilustracje przyciągają uwagę małego i starszego gracza. W Kolorach mamy 6 plansz, każdą w innym kolorze (czerwony, żółty, zielony, niebieski, fioletowy, pomarańczowy) oraz 36 żetonów z kolorowymi i ciekawymi obrazkami. W grze Zwierzęta mamy 6 plansz ze zwierzętami pogrupowanymi wg miejsca ich życia ( łąka, dom, gospodarstwo, las, sawanna, Antarktyda) oraz odpowiadające im 36 żetonów. W grę LOTTO możemy grać na 4 sposoby:

 • gracz pełzacz – dziecko otrzymuje od nas 1 planszę i pasujące do niej 6 żetonów, aby samodzielnie przyporządkować obrazki
 • gracz wymiatacz – rozkładamy więcej plansz, a pasujące do nich żetony mieszamy na środku. Dziecko samo musi wybrać pasujące elementy i ułożyć na planszach
 • gracz zapamiętywacz – taki rodzaj memo. Żetony odwracamy na środku obrazkiem do blatu i kolejno gracze odwracają je aby zobaczyć ilustrację. Jeśli pasuje do ich planszy biorą go, jeśli nie odwracają go. Inni gracze mogą zapamiętać położenie żetonu i wziąć go w swojej kolejce
 • gracz rozrabiacz – żetony układamy obrazkiem do góry na środku. Każdy z graczy ma za zadanie jak najszybciej odnaleźć swoje żetony i umieścić na otrzymanej planszy.

gra lotto kapitan naukagra lotto dla najmłodszych

Gra LOTTO dla najmłodszych u nas sprawdza się znakomicie. Chłopcy sami sięgają po nią dobrze się bawiąc i przekrzykując jeden drugiego “ja jus!!!”. Z drobną pomocą rodzica uczą się nazywać kolory czy obrazki widniejące na planszach i żetonach. Nie ukrywam, że lubię zabawki czy gry, które przez chwilę zajmują moich synów w samodzielnej zabawie! Podsumowując nasz test. Polecamy te gry dla maluchów. Wielki plus za kolory, ładne ilustracje oraz wytrzymałość materiału, z którego są wykonane. Cena gry to 29,90 zł i jest do kupienia u Kapitana Nauki lub w dobrych sklepach dla dzieci.

gra lotto zwierzętagra lotto kolory

KONKURS Jesienne Inspiracje

Z wielką przyjemnością zapraszam Was do zabawy. Kapitan Nauka ufundował dla Was nagrody! Do wygrania są gry LOTTO 2+, po jednym egzemplarzu Kolory oraz Zwierzęta. Temat to JESIENNE INSPIRACJE.

Zasady są proste:

Bawimy się w terminie 11.10-25.10.2016

Wyniki podam do 31.10.2016

Konkurs tylko dla fanów Kapitan Nauka (sponsor) oraz Mama na Tropie (organizatora). Przez fana rozumie się osobę, która lubi profil Kapitana Nauki oraz Mamy na Tropie. Miło nam będzie jeśli polubicie i udostępnicie plakat konkursowy (TUTAJ) oraz zaprosicie do zabawy swoich znajomych.

Konkurs Kapitan Nauka

Temat to JESIENNE INSPIRACJE. Metoda wykonania pracy jest dowolna, może być zdjęcie (nie kolaż), praca plastyczna, wiersz, opowiadanie, itp. Pracę należy umieścić pod plakatem konkursowym (TUTAJ). Pamiętajcie, żeby praca była Waszego autorstwa i nie naruszała dobrego imienia osób trzecich. Takie prace będą automatycznie usuwane. Przy pracy konkursowej prosimy o informację o którą grę gracie: Kolory czy Zwierzęta. W razie problemów z zamieszczeniem pracy proszę o kontakt na adres: kontakt.mamanatropie@gmail.com

Laureaci zostaną wybrani przez jury w składzie Mama na Tropie, Tata Tropiciel i Jasio.

Dane laureatów należy przesłać w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników na adres: kontakt.mamanatropie@gmail.com. Sponsor jest odpowiedzialny za wysyłkę nagród na terenie Polski.

Życzę wszystkim miłej zabawy!

 

*** WYNIKI *** WYNIKI *** WYNIKI ***

Dziękuję serdecznie wszystkim uczestnikom. Jak zawsze inspirujecie, pokazujecie jak jesień jest piękna i różnorodna. Jednak musieliśmy dokonać wyboru i niniejszym laureatami konkursu są:

 • zwierzęta – Monika Flok
 • kolory – Kasia Marzantowicz

Czekam na Wasze dane pod adresem kontakt.mamanatropie@gmail.com max 7 dni od ogłoszenia wyników, tj. do 10.11. A pozostałe osoby zapraszam na zbliżające się konkursy na blogu oraz najnowsze posty.

 

 

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

10 komentarzy

  • MamaNaTropie Reply

   Gry są naprawdę dobrze wydane i dziecioodporne

  • MamaNaTropie Reply

   Powiem Ci, że co nowość to jestem bardziej zachwycona starannością wykonania oraz tematyką

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.