Zabawki ogrodowe dla dzieci to nie taka prosta sprawa. W sklepach pod ich ciężarem uginają się stropy i półki. Często mają one duże gabaryty, co przy złym rozplanowaniu powierzchni może okazać się problematyczne. Dobre zabawki ogrodowe dla dzieci to też chwila wytchnienia dla rodzica.

Ogrodowy plac zabaw, o którym pisałam ostatnio, to też świetne miejsce do organizowania spotkań towarzyskich czy wizyt przyjaciół naszej pociechy w okresie letnim. Dobrze dobrane zabawki dają dorosłym chwilę czasu na plotki czy potrawę z grilla. Dzieci pochłania dobra zabawa oraz ćwiczenie wyobraźni przy okazji tworzenia różnych scenariuszy zabaw.

Dobry pomysł – świetna zabawa!

Nawet najprostszą zabawką można bawić się na wiele różnych sposobów. Ogranicza to tylko wyobraźnia i czas oraz chęci. Szczególnie przy niebanalnych zabawach dzieci potrzebują zaangażowania rodziców. Nieoceniona jest pomoc dorosłych przy przygotowaniu torów wyścigowych, tarcz strzelniczych czy zabawek ogrodowych DIY. Dzieci są bardzo kreatywne. Rodzice podpatrujący pociechy w trakcie zabawy mogą pomóc w rozwijaniu fabuły gry czy wykonywaniu potrzebnych do niej elementów. A czy Wy często przygotowujecie gadżety do zabawy dla dzieci?

Wyścigi samochodowe w ogrodzie

Zabawki ogrodowe WaderNasi synowie kochają wszelkiego rodzaju samochody i rywalizację.  W związku z tym od razu podchwycili pomysł na wyścigi samochodowe w ogrodzie. Do tej zabawy potrzebujemy kilka drewnianych kołeczków oraz mocny sznurek. Tory muszą być odrobinę szersze niż rozstaw kół aut wykorzystywanych do zabawy. Świetnie sprawdziły się auta Gigant od Wader Toys. Olek i Franek używali do wyścigów Wywrotkę i Traktor-Spychacz.  Są to auta duże i o sporym udźwigu (Traktor długość 60 cm i udźwig do 100 kg; Wywrotka długość 55 cm i do 150 kg udźwigu). Z powodzeniem jeździ na nich też ich starszy brat. Oprócz zabawy w okolicach piaskownicy dzieci jeżdżą nimi po całym ogrodzie, na każdym podłożu, przewożą różne elementy. Muszę przyznać, że choć są to zabawki wykonane z plastiku to są wytrzymałe i odporne na złe warunki atmosferyczne. Giganty można zakupić w wielu sklepach, często w promocji. Standardowa cena naszych gigantów to ok 90 zł.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.