Co robią narzędzia? pyta każdy mały chłopiec tatę, który akurat majsterkuje w garażu. A co to jest piła, a młotek? A jak tym się tnie, a jak tym przybija? Maluchy poszukują odpowiedzi. Chcą wiedzieć, chcą uczyć się nowych rzeczy i co najważniejsze pomagać rodzicom. A właściwie być jak dorośli.

Co robią narzędzia? Opowiem Ci, Mamo.

Maluchy są bardzo ciekawskie. Chętnie przypatrują się pracy rodziców, ich codziennym czynnościom. Bardzo chcą też wykonywać te same czynności, uważając je za najlepszą zabawę na świecie. Bo przecież ich ukochani rodzice też się w to bawią. Zasypują przy tym wszystkim mamę i tatę pytaniami typu – co robią narzędzia? Nie zawsze jednak potrafimy w sposób prosty, łatwy i zrozumiały dla dziecka wszystko mu wytłumaczyć. Nie zawsze też mamy czas lub cierpliwość, szczególnie gdy majsterkowanie okaże się trudniejsze niż myśleliśmy. Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało dwie publikacje, które mogą nam w tym pomóc.

Co robią narzędzia? Książka

Co robią narzędzia Nasza KsięgarniaJest to kolejna książka z 8 publikacji w ramach serii Opowiem Ci, Mamo. Jest ona formatu ok. A4 i posiada nie tylko twardą okładkę, ale i twarde kartki w środku. Nadaje się dzięki temu zarówno dla maluszków jak i starszych ciekawskich małych ludzi. W środku znajdziemy świetne ilustracje autorstwa Daniela de Latour okraszone wierszami Izabeli Mikrut. Strony pełne są humoru oraz niestandardowych przygód towarzyszących nam co dnia narzędzi. każdy wierszyk zachęca maluchy do aktywności, ćwiczenia spostrzegawczości i analizowania ilustracji. Dodatkowo są tam labirynty czy zagadki. Cena książki to  39,90 zł.

Co robią narzędzia? Blok rysunkowy

Blok rysunkowy Nasza KsięgarniaBlok rysunkowy Nasza KsięgarniaŚwietnym uzupełnieniem książki o narzędziach jest blok rysunkowy z tej samej serii. W tym wydawnictwie znajdziemy masę ciekawych zadań przeznaczonych dla nieco starszego czytelnika. W środku na wyrywanych kartkach znajdziemy wiele ciekawych aktywności od elementów które dziecko musi dorysować poprzez łamigłówki czy kolorowanki. Dzięki nim ćwiczymy u pociechy koordynację oko-ręka, wspomagamy rozwój jego wyobraźni. Mamy tutaj tak lubiane przez dzieci labirynty, obrazki, które powstaną po połączeniu kolejnych liczb. Zaciekawiły nas też puzzle, które możemy stworzyć samodzielnie – są do pokolorowania i wycięcia z jednej ze stronic blogu rysunkowego. Cena tego bloku to 15 zł, znajdziecie też bloki do każdej z poprzednich książek z serii Opowiem Ci, Mamo.

Co robią narzędzia?Wszystkie publikacje są do kupienia na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia oraz z dobrych księgarniach. Pozostałe książki dla dzieci i dorosłych znajdziecie w Biblioteczce.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

1 Comment

  1. Fajna propozycja, trochę już czekam z niecierpliwością, aż moja mała nieco podrośnie i będe mogła ją zarzucać tego typu książkami 😉

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.