Najlepszy prezent na chrzciny to prawdziwa zmora dla chrzestnych i rodziny dziecka. Tak, wbrew pozorom wiele osób się nad tym głowi, rozmyśla, zastanawia się bardzo długo. Przecież nikt nie chce wyjść na sknerę, a na wiele pozwolić też sobie nie może… Ale czy chrzest to rzeczywiście obecnie sprawa materialna, zasobna kieszeń i bogate paczki?

Sama pamiętam jak ciężko było znaleźć chrzestnych dla bliźniaków o czym pisałam Wam w poście Chrzestny pilnie poszukiwany. Myślę, że największy problem to zatracenie duchowości samego chrztu. Bo przecież nie o prezentu tutaj chodzi, nie o paczki czy koperty, z których dziecko nie będzie miało frajdy. A przecież wyrazem duchowości chrztu jest związany z religią podarunek. A najlepszy prezent na chrzciny to medalik lub opowieści biblijne dla najmłodszych. O takiej książce chciałam Wam opowiedzieć.

prezent na chrzestOpowieści biblijne są jedną z nowości, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia w kwietniu tego roku. To zamknięte w twardej okładce strony w liczbie 248. Grzegorz Gortat, Grzegorz Kasdepke, Maria Ewa Letki, Jarosław Mikołajewski, Joanna Papuzińska, Eliza Piotrowska, Wojciech Widłak i Marcin Wroński to zespół, który opracowywał tą publikację. Na stronicach z mojego ulubionego papieru, lekko chropowatego, kremowego znajdziemy opowieści biblijne. Są to historie przygotowane na podstawie Biblii i mające na celu przybliżyć historię ludzkości młodym czytelnikom. Książka dedykowana jest dzieciom w wieku 0-14 lat. Opowieści są napisane zrozumiałym, przystępnym językiem i z wielką gracją przedstawiają te wszystkie trudne dość tematy. Dzięki temu opracowaniu dziecko z łatwością z pomocą opiekuna lub samodzielnie może poznać zarówno Nowy jak i Stary Testament. Książkę napisaną w ten sposób możemy czytać jak dobrą powieść przygodową. Znajdziemy tu przypowieść o dobrym samarytaninie, o synu marnotrawnym czy o Hiobie ze Starego Testamentu. Całość książki dopełniają ciekawe i kolorowe ilustracje autorstwa Anny Gensler.

Opowieści biblijnePolecam sięgnąć po Opowieści biblijne wydane przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia nie tylko jako prezent na chrzciny. Z pewności pomogą nam one przybliżyć większość zagadnień naszej religii dziecku w sposób bardzo prosty i przystępny dla pociechy. Cena książki to 49,90zł do kupienia w Wydawnictwie oraz w dobrych księgarniach.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

  1. Syn na chrzest dostał cztery obrazki – ładne, w kolorze srebrnym na drewnie, przy czym dwa takie same ale w różnych rozmiarach…
    Fajnym prezentem były smoczki z imieniem czy wyhaftowany przez moją babcię i oprawiony w ramkę obrazek do pokoju.
    Biblię dla dzieci dostał na roczek i fajnie, przyda się za jakiś czas bo na ten moment w ksoążkach intrygujące jest przewracanie kartek 🙂

  2. Nasz Synuś na Chrzest dostał Biblię dla najmłodszych. Innego wydawnictwa, ale równie pięknie wydaną. TO trafiony prezent. Obawiałam się, że nie skończy się na jednym egzemplarzu, ale koniec końców tylko jedna osoba pomyślała o Biblii. Jako rodzice najbardziej cieszyliśmy się z ikony z wizerunkiem Anioła Stróża.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.