Poradnik dla rodziców to ciekawy typ książek, skierowany dla tych, którzy własnie zostają lub w niedługim czasie zostaną rodzicami. Niestety do tej naszej pociechy nikt nie dołączył instrukcji obsługi. Czasy kiedy żyliśmy w dużych rodzinach, często wielopokoleniowych również bezpowrotnie jak mniemam minęły. Więc skąd mamy czerpać, jako młodzi rodzice, naszą wiedzę na temat maluchów? Czy poradnik dla rodziców to dobry pomysł?

Poradnik dla rodziców – jak znaleźć najlepszy?

Na rynku jest bardzo wiele pozycji poradnikowych dla rodziców.  Można rzec, że zatrzęsienie! Są takie, które przydadzą się nam w trakcie ciąży, dzięki nim możemy niejako śledzić rozwój naszej fasolki w maminym brzuchu. Są takie, które dotyczą tematyki rozwojowej. Dzięki nim dowiemy się jak przewijać, karmić czy pielęgnować nasze maleństwo. Są też takie, które przydadzą się nam na całej naszej drodze młodego rodzica, a mianowicie od poczęcia do 3 roku życia maluszka. ja osobiście zawsze staram się sięgać po te książki, które w sposób najpełniejszy traktują temat. Takim jest poradnik “Matka i dziecko” autorstwa Elizabeth Fenwick wydany przez Wydawnictwo Olesiejuk.

DSC_0519

Matka i dziecko – poradnik dla rodziców od poczęcia do 3 roku życia

Poradnik ten jest autorstwa Elizabeth Fenwick, a wydało go Wydawnictwo Olesiejuk. jest oprawione w twardą okładkę, co gwarantuje wytrzymanie wielokrotnego kartkowania przez okres ciąży oraz 3 kolejnych lat życia naszego dziecka. Format to 22 x 28 cm. W środku na dobrej jakości papierze znajdziemy całą masę ciekawych informacji. Jest to poszerzone i zaktualizowane do obecnych standardów opieki nad dzieckiem wydanie. A co młodzi rodzic znajdzie na 264 stronicach? W książce znajdziemy kalendarz ciąży tydzień po tygodniu, opis przebiegu porodu czy dolegliwości związanych z ciążą. Następnie rozpoczynamy przygodę z dzieckiem w domu. Omawiane są najważniejsze zagadnienia związane z rozwojem malucha, karmieniem naturalnym czy mlekiem modyfikowanym. Zdrowy sen czy nauka samodzielnego jedzenia też są dość szeroko opisane. Omówione są też podstawowe, a zarazem bardzo przydatne gadżety dla młodych rodziców. Wiele zagadnień znajduje się w zestawieniach tabelarycznych co ułatwia dotarcie do najważniejszych informacji. 1/3 książki to bardzo dokładnie opisane przypadki chorób czy problemów ze zdrowiem maluszka. Wielkim plusem są tez kolorowe, przejrzyste ilustracje dodatkowo pozwalające szybko nawigować pomiędzy treścią poradnika.

DSC_0509

Ale czy warto sięgać po takie poradniki dla rodziców?

Mi osobiście wielokrotnie przydawały się tego typu książki, szczególnie te, które w rzetelny i prawidłowy sposób pokazują i wyjaśniają zawiły proces opieki nad maluszkiem. Przecież ja byłam w temacie macierzyństwa zupełnie zielona. A mając malucha na rękach nie wyobrażam sobie odpalić laptopa i poszukiwać w odmętach internetu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Po poradnik w formie papierowej zawsze łatwiej mi się sięgało. Książkę “Matka i dziecko” Elizabeth Fenwick możemy zakupić bezpośrednio w Wydawnictwie Olesiejuk w cenie 69,99zł lub w dobrze zaopatrzonych księgarniach.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

2 komentarze

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.