Majówka już niestety za nami. Ale długich weekendów nie brakuje:-) To czas odpoczynku, ładowania akumulatorów. Każdy z nas spędza ten czas na swój ulubiony sposób. Jedni zaszywają się w ogrodzie, sadzą, porządkują lub grillują. Inni wyruszają na podbój okolicy tej bliskiej i tej trochę bardziej oddalonej. Ja zaś kocham zaszyć się z dobrą książką gdzieś w kąciku, odcięta od dnia codziennego. Dziś właśnie kilka słów o moich majówkowych lekturach 🙂

DSC_0953Ostatnimi czasy w moich progach powitałam kilka nowości do Naszej Księgarni. Tym razem również z myślą o sobie wybrałam Niebo nad pustynią autorstwa Anny Łaciny oraz Chata Magoda autorstwa Jagody Miłoszewicz. Dwie bardzo różne, a równocześnie wspaniałe książki były moimi przyjaciółkami właśnie w ten długi, wolny weekend.

DSC_0942Ucieczka na wieś czyli Chata Magoda autorstwa Jagody Miłoszewicz do zaskakująca książka dla dorosłych. Już po zapoznaniu się z jej zapowiedzią, wiedziałam iż będę chciała ja poznać bliżej. Jest to pięknie wydana, w twardej okładce i rozmiarze A4 książka. W środku w towarzystwie dobrej jakości i zamieszczonych w pełnym kolorze znajdziemy zajmującą treść. Czytając tą ucieczkę na wieś czułam się jakbym rozmawiała z Jagodą, tak przy aromatycznej ziołowej herbacie i domowym chleba. Autorka opowiada o swoim życiu w Chacie Magoda, o wszystkich przygodach i ludziach z którymi dzieli ona swoje dni. Na kolejnych kartach znajdziemy wiele cennych porad i pomysłów. Podróżujemy zgodnie z linią pór roku, a tam czekają na nas smaczki. Nie tylko smaki domowych potraw i gotowych na nie przepisów, ale także pomysłów DIY. Tak DIY również znajdziemy np. jak przygotować choinkę z szyszek czy co za cuda można wyczarować ze starego, niepotrzebnego już swetra. Jest tutaj wiele porad takich typowo wiejskich, dotyczących uprawy gleby, hodowli zwierząt czy przygotowywania weków czy wykonanie własnej wędzarni. Ale nie będę Wam zdradzała wszystkich szczegółów! Zapraszam Was na tą wspaniałą opowieść snutą przez Jagodę na łamach tej książki dla dorosłych. Ten egzemplarz możemy zakupić w cenie 64,90zł na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia oraz w dobrych księgarniach.

DSC_0950Drugą książką dla dorosłych a właściwie i dla młodzieży, która umiliła mi majówkowy odpoczynek jest Niebo nad pustynią autorstwa Anny Łaciny. Jest to zgrabna książka w formacie nieco mniejszym niż zeszytowy, mieszcząca się z powodzeniem w większości toreb zabieranych na wycieczki. To lekka opowieść, o zaskakujących wątkach i zwrotach akcji. Opowieść snuta jest na plażach i pustyni w Egipcie, na tle wakacyjnego kurortu. W tym cudownym miejscu splatają się ze sobą losy młodych bohaterów. Nastolatki, każdy z burzliwą historią w życiorysie, spędzają ferie z opiekunami i rodzicami. To historia o poszukiwaniu siebie, o rozplątywaniu węzłów gordyjskich, które zawdzięczamy naszemu dniu codziennemu. Jest ona wydana w ramach Serii z kropką, w której do tej pory ukazało się wraz z nią 9 powieści. Niebo nad pustynią w cenie 36,90zł można zakupić na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia oraz w dobrych księgarniach.

DSC_0959Książka dla dorosłych –  jaką ostatnio przeczytaną polecacie i dlaczego? A inne książki dla dorosłych i dzieci, które mieliśmy zaszczyt gościć w naszym domu znajdziecie w dziale Biblioteczka. Zapraszamy!

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

14 komentarzy

  • MamaNaTropie Reply

   Myślę, że byś się nie zawiodła 🙂

  • MamaNaTropie Reply

   To rzeczywiście niebo nad pustynią powinno Ci się sprawdzić

  • MamaNaTropie Reply

   to zajrzyj do niej, może Cię zainspiruje do czegoś świetnego

 1. Pierwsza propozycja mnie zaintrygowała – chociaż mieszkam na wsi i w sumie nie muszę już na nią uciekać, ale jednak nasz styl życia bardziej przypomina miejski i fajnie byłoby spojrzeć na wszystko z nieco innej perspektywy. Ja ostatnio zaczytuję się w powieściach Barbary Kosmowskiej, w której też można znaleźć dużo odniesień do wsi 🙂

  • MamaNaTropie Reply

   Nie znam tej autorki, muszę się jej przyjrzeć

 2. Jak relaks to tylko z książką 🙂 Pierwsza pozycja wydaje się bardzo ciekawa.

  • MamaNaTropie Reply

   Ja też kocham relaks z książką i dobrą kawą otulona w koc 🙂

 3. Uwielbiam czytać książki i to moja ulubiona forma rozrywki, niestety odkąd mam małe dziecko czas na czytanie znacznie się skurczył. Muszę odłożyć książki na kilka lat, kiedy to będę mogła delektować się lekturą.

  • MamaNaTropie Reply

   Oj Ola, nie rób sobie tego. Ja choć rzadko staram się znaleźć choć te 30 min przed snem na pogłaskanie oczami kilku stron

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.